Gönderen Konu: Türkiye-Almanya İlişkileri  (Okunma sayısı 14661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye-Almanya İlişkileri
« : 30 Nisan 2018, 15:05:54 »
Türkiye-Almanya İlişkileri

Almanya; Suudi Arabistan, BAE ve Türkiye'ye Silah Satışını Yasaklıyor

Almanya'da sosyal demokrat muhalefet partisi Die Linke, parlamentoyu, Suudi Arabistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne karşı ambargo uygulamaya çağırdı.

The Independent'e  göre, muhalefetteki sosyal demokrat parti Die Linke'nin önerdiği tasarı, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Türkiye'ye askeri çatışmalara müdahil olmalarından dolayı silah ihracatını yasaklamayı amaçlıyor.

Sosyal demokrat muhalefet partisi Die Linke'nin önerdiği taslak, çoğunlukla Suudi Arabistan ve BAE’ne Yemen’deki savaştaki rollerinden ötürü odaklanıyor, ancak aynı zamanda Kuzey Suriye’deki askeri harekat için de Türkiye’yi de hedef gösteriyor.

Ayrıca, yasa tasarısı, insan haklarını kötüye kullanmak için ekipmanı kullandığından şüphelenilen diğer hükümetlere silah, uzmanlık ve ilgili mal satmayı yasa dışı hale getirecek.

Özellikle, Yemen gruplarına karşı ülkenin askeri harekatının bir parçasını oluşturan  Suudi Arabistan'a önceki devriye botu satışlarına ve Türkiye'ye yönelik  Leopard tanklarını engellemek için atıfta bulunuyor.

Onaylanması halinde, yasa yalnızca gelecekteki işlemlerin bu ülkelerle yapılmasını engellemekle kalmayacak, aynı zamanda önceden kararlaştırılan anlaşmaları geriye dönük olarak zorlaştıracak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: Türkiye-Almanya İlişkileri
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2018, 16:21:41 »
mevcut koşulda alman parlementosunun bu yasayı onaylaması Merkel müdahale etmez ise ..mümkün gibi...

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2018, 20:15:41 »
Aslında işin özeti şu. Adamlar herhangi bir savaşta taraf olan ülkelere silah satmıyor. Bu ister iç savaş olsun ister ülkelerarası maksat savaşı desteklemiyoruz şovu. O zaman sorarlar madem savaşa karşısın madem savaşan ülkelere satmayacaksın neden üretiyorsun. Bugün dünya silah piyasasına yön veren bölgedir ortadogu. Tüm silah testleri açık yada kapalı burda yapılır. Burdaki koşullar göz önüne alınır. testi ,reklamı geçtim amerika resmen tomahawkın filmini çekti şirketin piyasası arttı. F-35ide gerçek anlamda operasyonel hale yine bu bölgede getircekler hatta GBU-39B kalıntıları bulunmuş ve F-35 çoktan kullanılmış bölgede.. Bu  iş böyledir biz gidip sinopta test yapıyoruz. Göndersene münbiçe iki tane. cenaze sayısına göre füzenin kalitesini belirleriz işte.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2018, 20:16:36 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2018, 23:00:12 »
Aslında işin özeti şu. Adamlar herhangi bir savaşta taraf olan ülkelere silah satmıyor. Bu ister iç savaş olsun ister ülkelerarası maksat savaşı desteklemiyoruz şovu. O zaman sorarlar madem savaşa karşısın madem savaşan ülkelere satmayacaksın neden üretiyorsun. Bugün dünya silah piyasasına yön veren bölgedir ortadogu. Tüm silah testleri açık yada kapalı burda yapılır. Burdaki koşullar göz önüne alınır. testi ,reklamı geçtim amerika resmen tomahawkın filmini çekti şirketin piyasası arttı. F-35ide gerçek anlamda operasyonel hale yine bu bölgede getircekler hatta GBU-39B kalıntıları bulunmuş ve F-35 çoktan kullanılmış bölgede.. Bu  iş böyledir biz gidip sinopta test yapıyoruz. Göndersene münbiçe iki tane. cenaze sayısına göre füzenin kalitesini belirleriz işte.

ABD Tomahawkları falan Suriye'de test etmiyor. Onların testleri, bizim Sinop'ta yaptığımız gibi güvenli bölgede seneler önce yapıldı ve servise alındılar. Test için değil, savaş için kullanıyor. Milyon dolarlık silahlar oyuncak değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2018, 23:12:22 »

ABD Tomahawkları falan Suriye'de test etmiyor. Onların testleri, bizim Sinop'ta yaptığımız gibi güvenli bölgede seneler önce yapıldı ve servise alındılar. Test için değil, savaş için kullanıyor. Milyon dolarlık silahlar oyuncak değil!
Ortadoguda oyuncak bulmak milyon dolarlık silah bulmaktan daha zor sayın başkan. tomahawk için test demedim flim dedim. Ayrıca kime göre oyuncak değil ? sana mı yada bana ? Amerika için o milyon dolarlık!!! silahlar gayette oyuncak. İki tane gerizekalı bulursun birine sen sünnisin , diğerine sen şiisin al bunlarda oyuncaklarınız hadi gidin birbirinizi vurun der rolleri dagıtırsın. Bunu yapan bir ülke için biraz fazla ahlaki bir yorum yapmışsın.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2019, 14:19:42 »
Alıntı
DW Türkçe
@dw_turkce
Türkiye, Almanya’dan silah sevkiyatında ilk sırada

Almanya'dan Türkiye'ye bu yılın ilk dört ayında 184 milyon 100 bin euro değerinde silah sevkiyatı gerçekleşti
(https://p.dw.com/p/3M8AV) p.dw.com/p/3M8AV
Alıntı
2019'un ilk dört ayında, Almanya'dan Türkiye'ye 184 milyon 100 bin euro değerinde silah sevkıyatı gerçekleştirilmiştir. Bu sevkıyat Gölcük'te inşa edilen havadan bağımsız denizaltı projesi için Thyssen Krupp tarafından gönderilen malzemelermiş.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2019, 00:22:59 »
Neues VW-Werk: Beste Chancen für die Türkei (http://www.tagesschau.de/investigativ/vw-werk-113.html) tagesschau.de/investigativ/v…

Volkswagen Manisa’ya geliyor gibi.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2019, 01:16:43 »
Neues VW-Werk: Beste Chancen für die Türkei (http://www.tagesschau.de/investigativ/vw-werk-113.html) tagesschau.de/investigativ/v…

Bir zamanlar opel tr'deydi. Cikti. İscilik kalitemiz Alman standartlarini saglayamiyor. Sahenk de cok bastirmisti bir zamanlar ama olmamisti diye hatirliyorum.

Sanmam geleceklerini. Pazar doygunluga ulasti artik. İhracat kapasitesi de yok. İceride bir suru firma var. Son tahlilde olmaz diyorum.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2019, 06:54:54 »
İşçilikle alakası yok Opel fabrikası otomobil fabrikası sayılmaz çok küçük bir yatırımdı kurtarmadı gittiler. Her şeyi konteynerda gelir burada hiç yerlileştirmeye gitmediler. Ben bir Opel yetkilisinin CEO olabilir bilmiyorum bir yerde Türkiye den çıkmamız hataydı yorumlarını okudum. Onlar Türkiye'den çıktıklarında üretim sadece iç pazara yönelikti 10 bin kadar üretirlerdi bu çok küçük rakamlar otomobil dünyası için. Ama şimdi firmalar ihracat yapıyor Türkiye ihracat üssü oldu özellikle yan sanayisi çok gelişti. Rusya uçak krizinde ambargo koyunca ülkede otomobil üretimi durdu emin olun Almanya dada durur yani ambargo uygulasalar. Türkiye hepsini çeker ama dışarıdan Türkiye cehennem çukuru gibi görünüyor diken diken oluyorlar halimizi görünce ağızlarının suyu aksada elleri gitmiyor yatırıma. Bakın doğru düzgün dış yatırım alamaıyoruz bir kaç Azerbaycan enerji filan harici reel yatırım alamadık kimse Türkiye ye yatırım yapmaya cesaret edemiyor. Nasıl oldu ise WV oldu işte. Onunda biraz sebebi ABD ile papaz olmamız Almanya bu kararımızı jestle ödüllendirdi yönümüzü ana kıtaya dönmemizi teşvik ediyor WV Alman derin devleti ne derse onu yapar öbür Alman firmalarından biraz farklıdır bu marka.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2019, 06:58:01 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2019, 09:48:06 »

Bir zamanlar opel tr'deydi. Cikti. İscilik kalitemiz Alman standartlarini saglayamiyor. Sahenk de cok bastirmisti bir zamanlar ama olmamisti diye hatirliyorum.

Sanmam geleceklerini. Pazar doygunluga ulasti artik. İhracat kapasitesi de yok. İceride bir suru firma var. Son tahlilde olmaz diyorum.

İşcilik kalitesi kelimesinin bahane olduğunu düşünüyorum; Rusya Kaluga'daki VW fabrikasını biliyorum. Patır patır otomobil üretiyor ki emin olun Rusya'da yan sanayi/fason parça üretimi neredeyse yok, işci kalitesi akıllara ziyan ... Disiplinli olunduktan sonra Avrupa'ya yakın en iyi destinasyon dur bence Türkiye...

Bir de trenle Avrupa'ya ulaşılabilirse bak seyret o zaman ...3. köprü de tren olacaktı doğrumu hatırlıyorum...
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2019, 09:50:45 Gönderen: Alp »