Gönderen Konu: Türkiye-Almanya İlişkileri  (Okunma sayısı 14663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Türkiye-Almanya İlişkileri
« Yanıtla #50 : 04 Şubat 2021, 23:29:35 »
Almanlar  kı...yla gülmüştür bu teklifimize....

Ah  "begenmedim buton" nerelerdesin....

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye'den Almanya'ya sürpriz İHA teklifi
« Yanıtla #51 : 05 Şubat 2021, 00:00:32 »
...Akar, önümüzdeki dönemde güvenlik ve savunma konusunda somut adımların atılabileceğini de belirtti...

Şu yukarıda ki cümle üzerinden bi' öngörüde bulunacağım, bakalım tutturabilecek miyim ::) şayet öngörüm gerçek olursa, nickimi ''Nostradamus Partikül'' olarak değiştirmeyi düşünüyorum:) şaka şaka!!

Neyse, analizim şu şekilde...

Hulusi Akar' ın Almanya ziyaretini TV'lerden seyrettiğimizde olağan üstü bir ilgiyle karşılaştığını hemencik müşahede etmiş bulunuyoruz. Askeri törenler, kırmızı halılar, olağanüstü bir ilgi falan... n'oluyoruz yahu! dedim biran. Efenim, bu işin içinde mutlaka bir iş var! Almanlar durduk yere bir Savunma Bakanını kırmızı halılarla, askeri törenlerle falan karşılamazlar. Ya çok büyük bir anlaşma yapılacak ya da Almanlara çok büyük bir iyiliğimizin dokunmuş olması gerekir -ki Almanlar bir Savunma Bakanı' nı askeri törenle karşılasınlar. Zannedersin ki Dünya Lideri geliyor!

Gerekçemizi bu şekilde açıkladıktan sonra gelelim öngörümüze... illa öküzün altında buzağı arayacağız ya! Şimdi gelelim tahminlere;

Bana öyle geliyor ki sevgili dostlar, Almanya' dan yüklü miktarda silah tedarik edeceğiz. Almanya' nın ilgisine mazhar olan; yükte hafif, pahada ağır şey acaba ne olabilir ::)

Acaba Eurofigter Typhoon olabilir mi?

Çünkü son zamanlarda Yunan Rafale hamlesine karşılık gelen bir uçak arayışı hasıl oldu. Sosyal medyada, şurada burada EF alınsa ne güzel olur gibi laflar dolanıp duruyor. Acaba birilerinin kulağına kar suyu mu kaçtı! veyahut kamuoyunu hazırlık işleri mi görülüyordu? Şu İHA/SİHA konusunu da EF-Typhoon' ı-un Ofset Anlaşması olarak düşünmek gerek. Ben senden 80 adet EF-T4 alayım, karşılığında sen de bende şu kadar SİHA/İHA al demiş olabilir miyiz acaba?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #52 : 05 Şubat 2021, 00:18:35 »

Begenmedim tusu yok ama -117'de olan Özel üye var. İster misin?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #53 : 05 Şubat 2021, 00:22:09 »
Yahu her seyahati is bitirme firsati olarak gormeyin. Bu isin yollugu var, harcirahi var. Yurtdisi odenegi var. Var oglu var yani.

Relax yani. Herkes corbasinda...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 05 Şubat 2021, 01:03:12 »
Yahu her seyahati is bitirme firsati olarak gormeyin. Bu isin yollugu var, harcirahi var. Yurtdisi odenegi var. Var oglu var yani.

O kadar da değil! Harcırah almak için, yolluk almak için diyar gurbet seyahat mı edecek sanki? Hiç zannetmiyorum. Zaten her birinin kıyıda köşede 1-2 tekliği vardır... Şu saatten sonra yolluğa, harcıraha tenezzül etmezler bence.

Şimdi bunları söyleyince aklıma bi' hatıra geldi. Vakti zamanında yine bu tür mecralarda yazıp çiziyoruz... Zamane başbakanı da o memleket senin, bu memleket benim diyar gurbet geziyor. Artık Avusturalya' mıydı, Malezya mıydı neydi... yine yurtdışı seyahatlerinin biri tartışmaya konu olmuştu... Oradan birisi laf attı;

-Vay efendim eski Türkiye olsaydı; mıy mıy mıy mıy... şimdi ki başbakanımızın Allah'ı var, bütün dünyada saygıyla karşılanıyor'' gibisinden laf edince;

Arkadaş! ben başbakanın zırt pırt yurtdışı seyahatine karşıyım. N' oluyoruz yahu! Elviya Çelebi misali seyehatname mi yazmak istiyorlar?  Beş dakika dizini kırıp makamında otur da birazcık memleket meseleleriyle ilgilen dediğimizde; cümbür cemaat bir olup üstüme çullanmışlardı:))

Ne günlerdi yahu! O arkadaşlardan bazılarına zaman zaman denk geliyorum. Onların içinde sen de var mıydın?

Senin şu (-117) olayına gelince... Ben bu sınıfın hocası olsaydım; sana -117 üzerinden 0 verirdim. Neticede herkesin hayata sıfırdan başlamaya hakkı vardır. Ama şimdilik elimden +1 vermek geliyor. Kusura bakma, şimdilik bununla idare etmek lazım... aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demişler. Senin ilacın SKYWOLF' da. Sihirli değneğe dokunduğu anda seni sıfırlayabilir. Diğer arkadaşların bu teklife hayır diyebileceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #55 : 05 Şubat 2021, 01:03:59 »

Begenmedim tusu yok ama -117'de olan Özel üye var. İster misin?

Başıma gelen... ne zamandan beri özel üye oldun?

Ayıp ediyorsun seni severim. Oldu -116.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #56 : 05 Şubat 2021, 01:07:15 »
@partikul

Ben çağrımı foruma yaptim. Onlar da tinmadi. Birak daginik kalsin.  Skywolf'dan da öyle birsey istemedim istemem!

Demokrasinin ne oldugunu goruyoruz iste fena mi!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #57 : 05 Şubat 2021, 01:10:54 »

O kadar da değil! Harcırah almak için, yolluk almak için diyar gurbet seyahat mı edecek sanki? Hiç zannetmiyorum. Zaten her birinin kıyıda köşede 1-2 tekliği vardır... Şu saatten sonra yolluğa, harcıraha tenezzül etmezler bence.

Şimdi bunları söyleyince aklıma bi' hatıra geldi. Vakti zamanında yine bu tür mecralarda yazıp çiziyoruz... Zamane başbakanı da o memleket senin, bu memleket benim diyar gurbet geziyor. Artık Avusturalya' mıydı, Malezya mıydı neydi... yine yurtdışı seyahatlerinin biri tartışmaya konu olmuştu... Oradan birisi laf attı;

-Vay efendim eski Türkiye olsaydı; mıy mıy mıy mıy... şimdi ki başbakanımızın Allah'ı var, bütün dünyada saygıyla karşılanıyor'' gibisinden laf edince;

Arkadaş! ben başbakanın zırt pırt yurtdışı seyahatine karşıyım. N' oluyoruz yahu! Elviya Çelebi misali seyehatname mi yazmak istiyorlar?  Beş dakika dizini kırıp makamında otur da birazcık memleket meseleleriyle ilgilen dediğimizde; cümbür cemaat bir olup üstüme çullanmışlardı:))

Ne günlerdi yahu! O arkadaşlardan bazılarına zaman zaman denk geliyorum. Onların içinde sen de var mıydın?

Senin şu (-117) olayına gelince... Ben bu sınıfın hocası olsaydım; sana -117 üzerinden 0 verirdim. Neticede herkesin hayata sıfırdan başlamaya hakkı vardır. Ama şimdilik elimden +1 vermek geliyor. Kusura bakma, şimdilik bununla idare etmek lazım... aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demişler. Senin ilacın SKYWOLF' da. Sihirli değneğe dokunduğu anda seni sıfırlayabilir. Diğer arkadaşların bu teklife hayır diyebileceğini düşünmüyorum.

Valla o zamanlar diger forumda, bir uye "derdini savciya anlatirsin" demisti. Benim de politikam bellidir. Tehdide, santaja SIFIR TOLERANS. "hazir gitmisken selamimi soyle" dedim.

Ben forumdan atildim, o forum artik yok, ulkede adalete guven kalmadi! Kim kaybetti sen karar ver!

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye'den Almanya'ya sürpriz İHA teklifi
« Yanıtla #58 : 05 Şubat 2021, 02:12:00 »
...Akar, önümüzdeki dönemde güvenlik ve savunma konusunda somut adımların atılabileceğini de belirtti...

Şu yukarıda ki cümle üzerinden bi' öngörüde bulunacağım, bakalım tutturabilecek miyim ::) şayet öngörüm gerçek olursa, nickimi ''Nostradamus Partikül'' olarak değiştirmeyi düşünüyorum:) şaka şaka!!

Neyse, analizim şu şekilde...

Hulusi Akar' ın Almanya ziyaretini TV'lerden seyrettiğimizde olağan üstü bir ilgiyle karşılaştığını hemencik müşahede etmiş bulunuyoruz. Askeri törenler, kırmızı halılar, olağanüstü bir ilgi falan... n'oluyoruz yahu! dedim biran. Efenim, bu işin içinde mutlaka bir iş var! Almanlar durduk yere bir Savunma Bakanını kırmızı halılarla, askeri törenlerle falan karşılamazlar. Ya çok büyük bir anlaşma yapılacak ya da Almanlara çok büyük bir iyiliğimizin dokunmuş olması gerekir -ki Almanlar bir Savunma Bakanı' nı askeri törenle karşılasınlar. Zannedersin ki Dünya Lideri geliyor!

Gerekçemizi bu şekilde açıkladıktan sonra gelelim öngörümüze... illa öküzün altında buzağı arayacağız ya! Şimdi gelelim tahminlere;

Bana öyle geliyor ki sevgili dostlar, Almanya' dan yüklü miktarda silah tedarik edeceğiz. Almanya' nın ilgisine mazhar olan; yükte hafif, pahada ağır şey acaba ne olabilir ::)

Acaba Eurofigter Typhoon olabilir mi?

Çünkü son zamanlarda Yunan Rafale hamlesine karşılık gelen bir uçak arayışı hasıl oldu. Sosyal medyada, şurada burada EF alınsa ne güzel olur gibi laflar dolanıp duruyor. Acaba birilerinin kulağına kar suyu mu kaçtı! veyahut kamuoyunu hazırlık işleri mi görülüyordu? Şu İHA/SİHA konusunu da EF-Typhoon' ı-un Ofset Anlaşması olarak düşünmek gerek. Ben senden 80 adet EF-T4 alayım, karşılığında sen de bende şu kadar SİHA/İHA al demiş olabilir miyiz acaba?

Üstadım eğer Typoon - SİHA karşılıklı satışı olacaksa benim fikrime göre gayet iyi iş olur. Kuvvet MMU gelene kadar F-16'larla idare ederiz dese de Yunanistan'ın Rafale alımı, üstüne F-35 söylentileri derken elinde silah tutan adama karşı taşla sopayla kavgaya gitme durumunda kalma ihtimalimiz azımsanmayacak kadar çok. F-35 işi ne olur bilinmez ama birkaç filo Typoon bizi oldukça rahatlatır.

Öte yandan adamların kendi yapacakları İHA işi ellerinde patladı gibi. Sen de al şu İHA/SİHA'ları alan razı satan razı durumu olsun teklifi olduysa iki ülkenin de çıkarına olur kanaatindeyim. Hayırlısı olsun. Ama MMU gelene kadar illa ki bir uçak şart.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #59 : 05 Şubat 2021, 08:00:31 »
Acaba Almanlar vermedikleri sistemleri kendimizin yaptığımızı ve bu şekilde üzerimizdeki kontrolü tamamen kaybettiklerinin farkına varmış olabilirler mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com