Gönderen Konu: Türkiye Ekonomisi  (Okunma sayısı 75348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye Ekonomisi
« Yanıtla #50 : 08 Nisan 2018, 17:10:16 »
Çevir kazı yanmasın 30 yaşında çırak olamazmıymış.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 08 Nisan 2018, 17:42:59 »
Çevir kazı yanmasın 30 yaşında çırak olamazmıymış.
bilmem çocuk fotosu paylaşıp duyarlılık kasarken kendine sordun mu bu soruyu ? Kendi aile işletmemizde 32 yasında bir arkadaş var. Bu sene 7. yılı olacak. 7 yıl önce işe girerken düğünü olmuş pederde yeni evlendi diye normalinden fazla maaş verdi bu arkadaşa..Geldiği gibi duruyor üstüne birşey koyamadı. Birde 3 yıllık eleman var CNC kullanıyor babası trafik kazasında vefat etmiş ailesine bakıyor.. Adam sıfırdan başladı CNC operatörü oldu. Makinayı tamamen öğrendiğinde bu arkadaşa CNC operatorleri ne kadar alıyorsa o kadar vermeyi düşünüyoruz. Adam Taner dediğim kişinin önüne geçti. Benim yukarda anlatmak istediğim özetle şuydu. Biz en başta Tanere evli diye alacagı paranın bir bucuk iki katını vererek yanlış mı yaptık ? Bunun gibi bir sürü örnek var diyorum çevremde. Yaşı önemli değil. Sanayide çocuk cırak kalmadıgını bende biliyorum. Ama çıraklar sadece cocuk değilki. Ama yasları ne olursa olsun adamlarda bir rahatlık var. Ben burdan çıkarsam gittiğim yerde 1600 - 1800e yine işe girerim bir yıl sonrada 200 lira zamımı alırım kafası yaşıyolar. İş seçtikleri gibi birde en hafif zorluğa katlanamıyolar. Bu bile başlı başına bir sorundur. Arkadaş yukarda dediki. Çırak temizlik yapmaz , tuvalet temizlemez , çay demlemez birde 30 yasındaki adamın işini yapmaz. E ne yapacak bu çırak ? Ufak bir sanayi işletmesi diyelim. Adamların 3 gibi işi bitti. O çırak arkadaş ne yapacak tabiki etrafı süpürecek.Etrafı süpürmek kötü birşey mi ? Tuvalet temizlemek kötü birşey mi ? Ufak bir işletmede temizlikçi yoksa tabiki çırak temizleyecek sekreteri , muhasebeciyi veya çizimciyi mi yolluyayım temizle diye.Sanki ben kurdum bu düzeni. Bana saldırıyorsun. HAdi sizin dediğiniz gibi yapalım o halde asgari ücreti 4000 lira yapın neler olacak. Hadi asgari ücret 4000 lira oldugu takdirde sanayi senin anlayışınla nasıl olumlu yönde etkilkecek söyle bana serkan bende diyeyim evet haklılar ben düşüncemde yanlışmışım. Hadi bekliyorum
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 08 Nisan 2018, 18:30:53 »
Sen barışırsan bende barışırım
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 08 Nisan 2018, 18:43:05 »
Sen barışırsan bende barışırım
ben kimseyle küsmem artılarıma laf atma yeter , ileri gittim biraz özür dilerim yalnız anlatmak istediğim şey sizin anladıgınız şey değildi bunu bilin yeter.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 08 Nisan 2018, 18:46:37 »
Yok yok ben abarttım ben özür dilerim
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 08 Nisan 2018, 18:59:34 »
İkinizede benden birer artı.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 08 Nisan 2018, 19:01:09 »
Bende Yabgu ya bir artı  artık arkadaşız 90 dı 91 olacak
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 07 Ağustos 2018, 07:45:35 »
Büyük bir develüasyon var.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 10 Ağustos 2018, 07:37:08 »
Çok fena develüasyon var.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #59 : 10 Ağustos 2018, 09:05:58 »
Evet resmen bir devalüasyon. Bunların başsebeplerinden biri gereğinden fazla sürdürülen expansif finanspolitikasıdır. Uzun vadede dış yatırıma zemin kalmıyor.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2018, 09:30:00 Gönderen: Tigerfish »