Gönderen Konu: Türkiye Ekonomisi  (Okunma sayısı 78718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye Ekonomisi
« Yanıtla #220 : 05 Eylül 2020, 00:28:41 »
Ayrıca teknoloji olarak çok gerideyiz teknoloji dediğim telefon bilgisayar ve parçaları. Bu kadar zor olmamalı en son ASELSAN işlemci yapıyordu ama ne oldu bilmiyorum. Yerli firmalar birleşip telefon üretilmeli kopya olsun tasarım sorun değil parçaları önemli tr fiyatı uygun yapacaksın yurt dışına 200-350 euro satacaksın bir telefondan temiz 3 bin tl gelir ülkeye döviz girmiş olur. Kamera işlemcisi hepsi yerli olacak zor bir şey ama yapılır neler yapmıyoruz. Pc parçaları desek işimiz zor intel amd gibi şirketler var.
Tabi devlette maddi destek sağlayacak.

O saydığınız alt sistemleri dünyada üreten bir kaç ana üretici var zaten, alıcıda onlara bakarak alıyor genelde. Zaten zart diye onların kalitesini tutturmak zor.O yüzden o dediğiniz alanlarda iş yapacaksak ya gerçekten sağlam bir markayı atıyorum asus'un telefon kısmını alacağız ve ismini kullanacağız. Yada gideceğiz, İran'a, brezilyaya, türki devletlere fakir arap devletlere satacağız. Şirketler bu pazarlarda tecrübe kazanıp ve sermaye biriktirince artık avrupa ve lüks segmentte tüketiciyi kendine çekebilecek inovasyonlarla pazar payı edinmeye çabalamalı.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #221 : 29 Eylül 2020, 13:35:35 »
Sn.Bakan Albayrak: Döviz kuru benim için hiç önemli değil.

Dunya gazetesi yonetim kurulu baskani ile yapmis oldugu toplantida .Albayrak , “Döviz kuru benim için hiç önemli değil. Hiç işin o tarafına bakmıyorum. Sanayi sağlam, üretim tarafı sağlam. Kur meselesinden en kârlı çıkan biz olacağız, çünkü artık kurun kontrolü bizim elimizde.” dediğini söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/bakan-albayrak-doviz-kuru-benim-icin-hic-onemli-degil-6059500/

Sn Bakan Albayrak bu gun Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı !

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-bakan-albayrak-yeni-ekonomi-programini-acikliyor-41623139

** Bir hafta once aciklanan yeni ekononomi programi strese dayanamayip, hakkin rahmetine kavustugu icin bugun yenisi aciklanmak zorunda kaldi. ;)

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2020, 13:36:47 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #222 : 29 Eylül 2020, 13:44:27 »
Gençliğim gitti bunun hesabını kim verecek bakalım.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #223 : 29 Eylül 2020, 15:08:45 »
"cografya kaderdir" gibi sacma bir laf uretip bunu halka kabul ettirmeye calisanlar...

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #224 : 29 Eylül 2020, 15:32:36 »
"cografya kaderdir" gibi sacma bir laf uretip bunu halka kabul ettirmeye calisanlar...

Hocam coğrafya kaderdir diyenler bazı konularda haklılar. Türkiye'nin durumu açık herkes görüyor ekonomi kötü gençler işsiz rahat yaşam yok basit bir telefon almak için kaç ay çalışmak gerek.

Çevrimdışı Galanth

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 29 Eylül 2020, 19:09:18 »

Ekonomi deyip geçmemeli.

Almanya 2 Dünya savaşında silahla ele geçiremediği Avrupa'yı.
Bugün ekonomik gücüyle ele geçirmiş durumda.

ABD'nin sık sık uyguladığı ekonomik yaptırımlara bakarsak en büyük silahları sanki atom bombası değil.

Suudi Arabistan artık Türk ürünlerini 1.Ekimden sonra, ülkesine sokmuyor. 2019 ihracatımız. 3.185 milyar usd ,ithalatımız 1.922 usd .
Gitti 1.263 milyar Usd/yıl

Korkarım Bizim Atmaca,Som ....gibi silahlar maalesef virgülden sonra etkili olacak şekilde.

Savaşı, Yerli malı, Ekonomi ve Eğitim alanlarına da seferberlik gibi yaymalıyız. Tek silah üretimi ile maalesef  başaramayız.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 29 Eylül 2020, 19:38:36 »
Maalesef tek sığınamız savunma sanayi. Bu başarıları eğitim sanat ekonomi gibi yerlerde nedense göremiyoruz neden ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #227 : 08 Ekim 2020, 12:33:22 »
JP Morgan’dan dolar için 4 çarpıcı senaryo: Biden seçilirse…

Bu sabah dolar/TL 7,90, euro/TL 9,30'u aşarak rekor tazelerken, ABD'li dev yatırım bankası JP Morgan'dan TL'yi ilgilendiren çok çarpıcı bir rapor geldi. ABD başkanlık seçimi sonuçları ve sonuçların gelişen ülke para birimlerine etkisi konusunda 4 farklı senaryo hazırlayan banka, Biden'ın başkan seçilmesi durumunda en çok kaybedecek para birimlerinin TL ve Rus Rublesi olacağını öne sürdü.

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/jp-morgandan-dolar-icin-4-carpici-senaryo-biden-secilirse-6071846/

** Ne Aci bir durum. "Kendi para birimimizin deger kaybetmesi veya azacik daha istikrarli seyir edebilmesi , bir baska ulkenin baskanlik secim sonucana gore netlik kazanacagi ongorulmekte. " Para bizim paramiz ama gelecegi baskalirinin elinde" :-[

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #228 : 25 Ekim 2020, 23:40:49 »
Alıntı

Milteksan Milli CNC Kontrol Ünitesinin Makina Sanayiine Tanıtımı Yapıldı.

( Milteksan )
youtube.com/watch?v=W5Lz4B2t_LY
:)

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #229 : 22 Aralık 2020, 15:19:18 »
Alıntı

https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1341348534126305280
https://mobile.twitter.com/ntv/status/1341348898904936448

Salcomp'tan Türkiye'ye teknoloji yatırımı

Elektrik ve elektronik cihazların yedek parça imalatı üzerine Finlandiya'da kurulan Salcomp, Türkiye'de cep telefonu fabrikası kurmaya hazırlanıyor. Fabrikanın tüm teknik çözümlerini ise Kontrolmatik ve Molen Grup üstelenecek. 2 bin kişiye istihdam yaratması beklenen yatırım için imzalar atıldı.
https://www.dunya.com/sirketler/salcomptan-turkiyeye-teknoloji-yatirimi-haberi-604155

Oppo ve Samsung Türkiye'de üretime geliyor

Türkiye mobil telefon pazarının iki aktif oyuncusu Türkiye'de üretime başlıyor. Çinli mobil telefon üreticisi Oppo yeni yılın ilk ayında İstanbul ve Kocaeli'de kurulacak tesiste üretime başlamayı planlıyor. Söz konusu yatırımın büyüklüğü 50 milyon dolara yaklaşıyor. Türkiye'de üretime hazırlanan bir diğer üretici Samsung ise ilk etapta alt yüklenici aracılığıyla üretime geçmeyi hedefliyor
https://www.bloomberght.com/oppo-ve-samsung-turkiye-de-uretime-geliyor-2271150