Gönderen Konu: TÜRK TARİHİ VE TÜRKLER  (Okunma sayısı 12016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: TÜRK TARİHİ VE TÜRKLER
« Yanıtla #100 : 23 Kasım 2018, 03:56:12 »
Kürtlerle pek karıştığını zannetmiyorum Türkler Irak ve Suriye'ye geldikleri zaman çoğunlukla Kuzey Irak'ın kentsel bölgelerine yerleştiler ve daha çok Araplarla etkileşimde bulundular. Anadoluya geçen Türklerse güneydoğu anadoludan ziyade doğu Anadolu ve Anadolu içlerine doğru ilerlemiştir. Güneydoğu Anadolu da yaşayan Türkmenler de vardı hala da varlar ama o kadar yoğun değil.(o zamanlar bölgedeki Kürt nüfusu bu kadar patlama yapmamıştı) Zaten Selçuklu ve Osmanlı her fetih ettiği yere iskan politikası gereğince Türkleri bir önceki yerlerinden alıp fetedilen yeni yerlere yerleştirmiştir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 23 Kasım 2018, 17:47:50 »
Bu konuda kendi görüşüm, Orta asyada ki Türkler çin ve moğollar ile karışmıştır. Gerçek Türkler çekik gözlü diye hiç bir kaynak görmedim. Genelde badem gözlü oldukları ve Moğollar ile Türkler çok farklı görüntüde olduğu söylenir. Ben Orta Asyadaki Türk ile Moğol arasında hiç bir fark görmüyorum. Ve Türkler daha olgun daha güçlü ve iri oldukları yazar. Orta Asyadaki Türkler gene tersi genelde küçük insanlar, daha çok çinli gibi. Tabiki hepsi Moğol veya Çinli demiyorum ama çiddi sıkıntılar var. Zaten çoğuda kendini Türk gibi görmüyor. Türklerden nefret edenler bile var oralarda.Asıl Türkler, özellikle Azerbaycan ve Irandaki kardeşlerimizdir. Timur ve şah israil'den beridir benliklerini çok iyi koruyabildiler. Farsları dahi domine ettiler. Asıl etkileşim olduysa farsların bir kısmı Türkleşmiştir.  Sonra; Dağestandaki,  kırımdaki kardeşlerimizdir. Ve Türkiye Türkleridir.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2018, 18:13:52 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 23 Kasım 2018, 18:04:38 »
https://youtu.be/SQu6rVTTYAk

Alın size gerçek Türkmenistanlı Türk kızı. Kız olmasına rağmen boylu poslu hiç moğol, çinli gibi küçük değil. Ve gözleri de çekik değil. Badem, güzel gözlü bir kız. Şimdi buna kimler benziyor. Kırğız mı ? Kazak mı ? Yoksa Azerbaycanlı, Iranlı, Türkiyeli, Dağestanlı Türkler mı ?

Çevrimdışı UYVAR

• DefenceTurk
  • *
  • -139
« Yanıtla #103 : 23 Kasım 2018, 18:33:45 »
Hazar'in bu tarafi, birbirine benzer zaten. Azerbaycan, guney azerbaycan, turkiye... Ama obur taraf orjinal kalmis. Ayrica minyaturlerde Turkler hep cekik gozlu ve köse olarak resmedilmislerdir. Yani degisen biziz. Ama bu sakali, kili tuyu nereden aldik derseniz, ya kurdlerden ya da ortadoguya uyum saglamaktan derim. Adaptasyon yani. Karsi fikirlere açığım.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''