Gönderen Konu: Araba Tavsiyesi  (Okunma sayısı 6770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Araba Tavsiyesi
« : 01 Nisan 2018, 20:05:19 »
Arkadaşlar merhaba bu konuyu neden buraya açtım konu serbestisi vardı ve eski arabamı bir askeri forumda tavsiye ettiler ve çok sevdim.  Konuya gelelim .

Şu an 2006  hyundai coupeye sahibim.  Fakat artık insanları tek kapıdan içeri sokmak arkada milleti üst üste oturtmaktan vs biraz bıktım .

Bir jip veya suv almak istiyorum kafama yatan bir model var 2007 Kia Sportage 170 hp Xforce  50-55 bine 150-170 bin km arası bir tane bulurum ki şöyle bir şey ;

Aracın herşeyini seviyorum ama dıştan çok sıradan ve eski duruyor . Coupenin premiumluk hissine alışmış ben için biraz alışabilirmiyim diye şüphe ediyorum

Birde 2003-2004 arası Bmw x5 e53 3.0d ler var. bunlarında 170-200 bin arasını 80-85 e alırım. Oda şöyle birşey ;

Bunun herşeyine fitim alırım paramda var ama parça masrafı arıza sıklığı beni korkutuyor. Yan sanayi parça bile kullandırtsam şimdiki aracın 3 katı fiyat çıkar diye çekiniyorum. Birde seneye nişan evlilik işleri var biraz daha para kalsa elde iyi olur.

Ama araçta araç şimdi . Kia da biraz sıradanlaşırım diye çekiniyorum. Sonuçta 24 yaşındayım.

Arabaları kullanmış olan fikir verecek olan hepsini bekliyorum . Saygılar..

Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Araba Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2018, 20:14:02 »
25 yaşında evlenilmez. Bi kız zaten 25'in den sonra aklına kavuşuyor. 26-7 arasında yapın. Araba tavsiyem yok.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2018, 20:18:43 »
25 yaşında evlenilmez. Bi kız zaten 25'in den sonra aklına kavuşuyor. 26-7 arasında yapın. Araba tavsiyem yok.

Konuyla alakası yok ama benden 2 yaş büyük. Ama tabi ben dış görünüş olarak ondan büyük duruyorum. Sıkıntı yok yani.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Evlilik Tavsiyesi
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2018, 20:32:29 »

Konuyla alakası yok ama benden 2 yaş büyük. Ama tabi ben dış görünüş olarak ondan büyük duruyorum. Sıkıntı yok yani.

Hemen bas nikahı o zaman. Hep derim ben. Eğer sevilen kadının yaşı 2-8 yaş arası büyükse evleneceksin. Yaşıt kızlar hiç birşeyi beğenmiyorlar.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2018, 20:36:28 Gönderen: BlackHawk89 »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2018, 20:44:32 »
Hocam X5 hoştur, güzeldir, karizmatiktir lakin çok cep yakar haberin olsun :) Benim tavsiyem sadece bu olabilir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2018, 20:58:55 »
Hocam X5 hoştur, güzeldir, karizmatiktir lakin çok cep yakar haberin olsun :) Benim tavsiyem sadece bu olabilir.

Yakıtını, sigortasını ve vergisini tolere edebilirim ama düzenli olarak 3 bin 5 bin bakımdı bozulmaydı tamirdi masraf çıkartmasından çekiniyorum. O beni yıkar.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2018, 21:38:56 »
kızlarda erkeklerin aklı 30 undan sonra geliyor diyolar  :D aman yaş önemli değil önemli olan sevmek bu arada evlenicek kardeşimize mutluluklar dilerim
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2018, 21:50:51 »
kızlarda erkeklerin aklı 30 undan sonra geliyor diyolar  :D aman yaş önemli değil önemli olan sevmek bu arada evlenicek kardeşimize mutluluklar dilerim

Aynen. Önemli olan hayattan beklentiler hayata bakışta fark olmaması ve anlaşmak . Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2018, 22:10:25 »
31 yaşındayım , İnitial D etkisiyle büyüdüğüm için sanırım yakın zamana kadar honda , bmw , subaru gibi araçlar kullandım. Orta yaş grubuna geçiş yaptıgımdan mıdır yoksa o heyecanı mı kaybettim bilmiyorum. Şuan araba almak isteyenlere nacizane tek tavsiyem paranıza göre mersedese binin. 20 bin liran varsa 20 bin liralık mersedes , 2 milyonun varsa 2 milyonluk mersedese ama kesinlikle mersedes..

Aracımıu götürdüğüm ustanın bir lafı vardı :)
"BMW metres gibidir , sanayiden çıkmaz çok para yer , mercedes nikahlı eş gibidir , seni üzmez , çok para harcatmaz , rahattır"
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2018, 22:27:47 »
31 yaşındayım , İnitial D etkisiyle büyüdüğüm için sanırım yakın zamana kadar honda , bmw , subaru gibi araçlar kullandım. Orta yaş grubuna geçiş yaptıgımdan mıdır yoksa o heyecanı mı kaybettim bilmiyorum. Şuan araba almak isteyenlere nacizane tek tavsiyem paranıza göre mersedese binin. 20 bin liran varsa 20 bin liralık mersedes , 2 milyonun varsa 2 milyonluk mersedese ama kesinlikle mersedes..

Aracımıu götürdüğüm ustanın bir lafı vardı :)
"BMW metres gibidir , sanayiden çıkmaz çok para yer , mercedes nikahlı eş gibidir , seni üzmez , çok para harcatmaz , rahattır"

Bende aslında mercedesciyim bmw gerek iç gereksede dış tasarımda mercedesin yanından geçemez . Amg kasaları çok seviyorum ve bu alacağım araçtan sonraki araç kesn mercedes olacak ama şimdiki bütçemle bula bileceğim ml350 ler eski model hyundai santafe gibi.