Gönderen Konu: Çin Uzay İstasyonu Pazar Günü Dünyaya Düşebilir  (Okunma sayısı 7948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çin Uzay İstasyonu Düştü!
« Yanıtla #30 : 02 Nisan 2018, 04:35:17 »
Nihayet. Kuzey Pasifik Okyanusuna düştüğü belirtiliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İstanbul'u da tehdit eden Çin uzay istasyonu Tiangong-1 paramparça oldu!

BBC Türkçe02.04.2018 - 06:25 | Son Güncelleme: 02.04.2018 - 07:20
Çin haber ajansı Xinhua, kontrolden çıkan uzay istasyonu Tiangong-1'in (Gök Sarayı) TSİ 03:15 civarında Dünya'ya yeniden girdiğini ve büyün bir kısmının Büyük Okyanus'un güneyinde atmosfere girer girmez yanarak infilak ettiğini açıkladı.

Çin İnsanlı Uzay Mühendisliği Bürosu'ndan (CMSEO) yapılan açıklamada, Pazartesi gece yarısı itibariyle Tiangong-1'in atmosfere yeniden giriş yapacağı belirtilmişti.

Uzay aracının düşebileceği yerler arasında Türkiye de bulunuyordu. İtalya, İspanya, Japonya, Kore de uzay aracının infilak edebileceği yerler arasındaydı.

2013'te görev süresi bitmişti

Çin'in 2011'de fırlattığı 8,5 ton ağırlığındaki Tiangong-1 (Gök Sarayı) isimli uzay istasyonu 2013'te görev süresini tamamlamıştı.

2016'da Çin yönetimi, uzay istasyonunun kontrolden çıktığını Birleşmiş Milletler'e bildirmişti.

İstanbulu da tehdit eden Çin uzay istasyonu Tiangong-1 paramparça oldu10 metrelik uzunluğu ve 8 ton ağırlığı ile Tiangong-1, Dünya'nın atmosferine yeniden giren insan yapımı diğer araçlardan biraz daha büyük.

Ancak Tiangong'ın yeryüzünü tehdit edecek büyüklükte bir uzay aracı olmadığı aktarılmıştı.

1979 yılında NASA'nın Skylab isimli uzay aracı 80 tonluk kütlesi ile kısmi kontrol dışı olarak atmosfere girmişti. Bazı parçaları Avustralya'nın batısına düştü ama kimse bu olayda yaralanmadı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aselsan-muhendisinin-sir-olumuyle-ilgili-sok-ifadeler-40791425
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çin Uzay İstasyonu Pazar Günü Dünyaya Düşebilir
« Yanıtla #32 : 02 Nisan 2018, 09:04:36 »
ben dedim parçalanacak diye yapısı tekrar atmosfere girmeye uygun değildi
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 02 Nisan 2018, 10:39:12 »
Aklıma Star Trek ten alınma bir anektod geldi... Bir konuşmada neden Star Fleet e Star Fleet denir biliyormusun diyordu... Filodaki gemiler uzayda imalat edilir ve bu nedenle atmosfere girmeye uygun değillerdir demişti kendi sorusuna cevaben ... onun gibi oldu bu gelişme  ;D ;D ;D

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #34 : 02 Nisan 2018, 16:40:00 »
Cümleten geçmiş olsun.  :)

NOT: Cümleten geçmiş olsun demişken, aklıma Doç Dr. Yaşar Polatoğlu geldi. Benim Perspektif Geometri Hocamdı, "küme" kelimesine takmıştı. (İyi hocaydı ama, yanlış anlamayın. Yaşıyorsa hala selamlar kendisine.) Matematiksel kümelere "Cümle" dememizi istiyordu. "Cümleten geçmiş olsun deriz biz, Kümleten geçmiş olsun diyor muyuz hiç?" derdi.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2018, 19:27:00 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #35 : 03 Nisan 2018, 09:23:49 »
Aklıma Star Trek ten alınma bir anektod geldi... Bir konuşmada neden Star Fleet e Star Fleet denir biliyormusun diyordu... Filodaki gemiler uzayda imalat edilir ve bu nedenle atmosfere girmeye uygun değillerdir demişti kendi sorusuna cevaben ... onun gibi oldu bu gelişme  ;D ;D ;D

Tersi de gecerli. Atmosfer icinde yapilan gemiler, atmosfer disina cikmaya uygun degildir. Bkz. 1986 Challenger faciasi
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #36 : 03 Nisan 2018, 09:45:55 »

Tersi de gecerli. Atmosfer icinde yapilan gemiler, atmosfer disina cikmaya uygun degildir. Bkz. 1986 Challenger faciasi

Diğerleri nasıl atmosfer dışına çıkmayı başardı peki?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #37 : 03 Nisan 2018, 09:53:24 »
Yahu latife ediyorum. Uzay mekikleri charter seferi gibi gidip geliyor. Uzay ussu dedigimiz nane atmosfere girerken parcalansin diyedir. Bkz. Mir uzay ussu.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #38 : 03 Nisan 2018, 10:53:11 »
Yahu latife ediyorum. Uzay mekikleri charter seferi gibi gidip geliyor. Uzay ussu dedigimiz nane atmosfere girerken parcalansin diyedir. Bkz. Mir uzay ussu.

:D :D :D Ahaha şimdi uyandım.