Gönderen Konu: Felaket giderek yaklaşıyor!... NASA durmazsa nükleer silah ile vuracak  (Okunma sayısı 2668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Felaket giderek yaklaşıyor!... NASA durmazsa nükleer silah ile vuracak

Gezegenimize doğru saate 101 bin kilometre hızla ilerleyen 'Bennu' isimli astreoit Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'ni (NASA) harekete geçirdi. Yaklaşık 500 metre yüksekliğinde olan Bennu'yu "riskli" kategorisinde değerlendirilen NASA, olası bir felaketin önüne geçmek için iki plan geliştirdi.
ABD basınında yer alan haberlere göre, NASA'nın öncelikli planı Bennu'nun rotasını değiştirmek. 8.8 ton ağırlığında olan Hammer (Çekiç) isimli uzay aracının asteroide çarptırılarak yönünü değiştirilebileceği belirtiliyor.

İKİNCİ PLAN NÜKLEER SİLAH

NASA'nın ikinci planı ise nükleer silah kullanmak. Bu seçenekte uzay aracına nükleer silah yerleştirilecek ve Bennu, Dünya'dan çok uzak bir mesafedeyken vurularak parçalanacak.

Projede görev yapan fizikçi Kirsten Howley, ABD basınına yaptığı açıklamada, Bennu'nun 2135 yılından önce gezegenimize çarpma olasılığın şu an için düşük olduğunu belirtti ama NASA'nın buna rağmen şimdiden çalışmalar yürüttüğünün altını çizdi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/felaket-giderek-yaklasiyor-nasa-durmazsa-nukleer-silah-ile-vuracak-40780368
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 22 Mart 2018, 10:26:52 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Bu asteroid çok pahalı diye biliyorum. İçindeki madenleri alalım. Sonra vuracak bişey kalmaz zaten.
Ayrıca 500 metre çapındaki bir asteroid o kadar fazla zarar vermez.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bu asteroid çok pahalı diye biliyorum. İçindeki madenleri alalım. Sonra vuracak bişey kalmaz zaten.

Alıntı
1908 yılında Sibirya'ya düştüğü varsayılan meteorun sadece 65 metre çapında olduğu  düşünüyor. Yerin 8 km üzerinde patladığı varsayılan meteorun onlarca megatonluk enerji yaydığı belirtiliyor. Bu patlamadan 20 milyon kilometrekarelik bir alan etkilendi ve milyonlarca ağaç yok oldu, yüz binlerce hayvan da telef oldu. En ciddi durumlardan bir tanesi ise Dünya’nın manyetik alanında değişikliklerin saptanması oldu.

500 metre çapında bir göktaşı da ciddi zarar verir! Mesela Ankara'ya düşse, bütün Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar da, daha çok fazlası alanda hayat biter.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
 Kaç milyar yıldır durmamış şimdi niye durduk yerde dursun astroid. Hem astroidin durduğu nerde görülmüş.
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com

Alıntı
1908 yılında Sibirya'ya düştüğü varsayılan meteorun sadece 65 metre çapında olduğu  düşünüyor. Yerin 8 km üzerinde patladığı varsayılan meteorun onlarca megatonluk enerji yaydığı belirtiliyor. Bu patlamadan 20 milyon kilometrekarelik bir alan etkilendi ve milyonlarca ağaç yok oldu, yüz binlerce hayvan da telef oldu. En ciddi durumlardan bir tanesi ise Dünya’nın manyetik alanında değişikliklerin saptanması oldu.

500 metre çapında bir göktaşı da ciddi zarar verir! Mesela Ankara'ya düşse, bütün Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar da, daha çok fazlası alanda hayat biter.

Öncelikle asteroid çarpmasının binlerce etkeni vardır.
+Düşeceği gezegenin atmosfer şartlarının tümü(içeriği,yoğunluğu,zirvesi vs vs)
+Düşeceği yerin yapısı ve içeriği(su ise yoğunluğu,hali,ısısı - kaya,toprak ise formu,yapısı,şekli,yoğunluğu,ısısı)
+Düşeceği gezegenin çekim kuvveti,kütlesi,büyüklüğü.
+Asteroidin biçimi,büyüklüğü,içeriği,kütlesi,hızı.
+Asteroidin giriş açısı.
Vs vs...

Bakın SKYWOLF paylaştığınız görselde bile söylemişler. 8 km havada patlamış asterioid. Çünkü yüksek ısı ve materyallerinden dolayı. Patlamada gaz ortamda büyük genleşme olur, vereceği hasar ve hasar yarıçapı katlanır. O
Sizde biliyorsunuz nükleer bombaların yerden 500+- metre yüksekte neden patlatıldığını.

BENNU bu. Hızı 20-28 km/saniye. Giriş esnasında %99 patlamayacaktır. Yeryüzüne ulaşacaktır. Benim hafife alma sebebim Dünya 10-15.000+- km çapında. Büyüklük kıyasıyla bile düşük bir alana zarar verecektir bu asteroid.

Ankaraya düşmesine sevinirim hakikaten. Yoksa hiç düzgün arabaya binemeyecek, evi olmayacak, doğru yemekler yiyemeyecek yoksullar. Zenginlerden kurtulmak gerekiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
NASA uzay aracı gök taşında su kalıntıları buldu
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2018, 17:40:07 »
NASA uzay aracı gök taşında su kalıntıları buldu

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) uzay aracı OSIRIS-REx, gök taşı Bennu'da su kalıntıları tespit etti.
NASA'dan yapılan açıklamada, OSIRIS-REx'in 500 metre çapındaki asteroidin kil tabakaları arasına sıkışmış su molekülleri bulduğu bildirildi.

"Hidroksil" adı verilen, oksijen ve hidrojen atomlarının birbirine bağlı bulunduğu moleküllerin, asteroidin koptuğu gök cisminin gövdesinde bir zamanlar su bulunduğunun işareti olduğu belirtildi.

OSIRIS-REx, 2 yıl süren yolculuğun ardından Apollo Kuşağı'ndaki asteroide ulaşmıştı.

Bennu'ya ulaşmak için 2 milyar kilometrelik mesafe kateden OSIRIS-REx'in karbon oluşumlu gök taşından örnekler toplayacak.

NASA'nın uzay aracının toplayacağı örneklerin, Güneş Sistemi'nin oluşumuna ilişkin yeni bulgulara ufuk açması bekleniyor.

OSIRIS-REx, Eylül 2023'te Dünya'ya dönecek.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/nasa-uzay-araci-gok-tasinda-su-kalintilari-buldu-41048302?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=kutu6_gorsel