FOTOĞRAF VE VİDEO GALERİSİ / PHOTO AND VIDEO GALLERY > Fuarlar, Geziler ve Tatbikatlar / Expositions, Travel and Military Exercises

TEKNOFEST İSTANBUL

<< < (11/12) > >>

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: serkan - 19 Eylül 2019, 17:03:39 ---Bozdoğan bu fotodaki büyük füze
SAGE bu TFX kanat altı alanını kendi sergi alanı gibi seçmiş illaki TFX ile ilişkilendirmemek gerek yani mühimmatı. Sonuçta bu bir festival yani fuar ciddiyeti aramamak gerek
Haluk Bayraktar sürekli yeni iha için hava hava görevi diyor bana bu biraz aşırı geliyor ne yani sidewinder büyük gelir stinger olsa kime yetecek ne koyabilir diyordum içimden. Bu füze mesela male iha lara lazımsa yakışır bence.
Yunanlılar düşünsün Ege de dolan ve hava hava füzesi olan bir iha. İzin versen bela vermesen kendini koruma yeteneği muhteşem. Böyle bir füzeyi iha ya koyarsak bu dünyanın en biriciği olur Amerika da bile bu yetenek ihalarında yok. Niyet o ise yani diyorum bilemem tabi ama SAGE nin bayağı bayağı Baykar a çözüm ürettiğini small bombalardan biliyoruz taktik ihaya özel dünyada güdümlü mini bomba yapan başka ülke yok. Yoksa Bayraktar lar omtas atacak halleri yoktu 
Başka bir biçilecek görev helikopter için olabilir. ATAK lar bunun için sitinger kullanabiliyor ama bu çok mütevazi koca helikopter için. Onun yerine bunu kullanabilirler o zaman uçakları bile vurur.
Ama en muhtemel ihtiyaç hafif dron tehditleri ve seyir füzesi tehditleri için maliyet etkin ve sidewinder den çok daha çevik daha fazla taşınabilen bir hava hava füzesi olabilir.

--- Alıntı sonu ---

https://twitter.com/naval_news/status/1177483311112867842?s=19

Senin füze şu amaçlı birşey olmasın serkan hoca...

serkan:
Bende onu iddia ediyorum forumlarda şimdi.

カメせ:

--- Alıntı --- youtu.be/DZgntrJsarcAğrı'da iki üniversite öğrencisinin yaptığı ve aynı zamanda TÜBİTAK yarışmasında Türkiye ikincisi olan Atmaca görünümündeki Ağrı'da iki üniversite öğrencisinin yaptığı ve aynı zamanda TÜBİTAK yarışmasında Türkiye ikincisi olan Atmaca görünümündeki "robot kuş", Gaziantep TEKNOFEST'te sergilenecek.
https://mobile.twitter.com/oztrk_aydnTR/status/1307328164725694465
--- Alıntı sonu ---

ugurkarakaya25:
tebrikler.

カメせ:

--- Alıntı ---
--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git