Gönderen Konu: Türk özel jeti İran'da düştü... Uçakta bulunan 11 kişi öldü  (Okunma sayısı 7587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com

bekarliga veda partisi icin gitmisler

vedadan sonra  tahtaligi köyü boylatilar

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
insanların özel hayatları toplumun temel değerlerini dinamitleyecekse o özel değil sosyal bir sorun olur parklarda sevişen sevgililer sizce doğru mu yapıyor evlerinde istediklerini yapsınlar kimse bilmeden fakat parkta o hadiseye tanık olan çocuk ileride bir sapık olacak belki tecavüze kalkışacak zihni kirlenecek cinselliği hayvan gibi sokakta yaşanılacak bir şey sanacak erken yaşta maruz kaldığı bu olay zihnine kazınacak ... insanın iffeti insanın korumacı güdülerini hep ayakta diri tutan güçlü bir olgudur insanlar iffetlerini dahi savunmayacaksa memleketi nasıl savunsun
Parklarda yada insanlara açık ortamlarda hal ve hareketlerde uygunsuz davranılmasına bende karşıyım. Mesela köpeğe tecavüz eden bir sakallı vardı. kesin oda karşıdır parkta gençlerin sevişmesine... Yada 2-3 yaşındaki cocuga tecavüz eden bir sapık vardı.. Sorsam oda parkta sevişmelere karşıdır. Özgecana tecavüz edip yakan şerefsize sorsam kesin parkta sevişenlere küfreden biriydi..  Daha nicesini sayarım. Bizim sorunumuz kendimizi ifade etmekte değil. Şuna yada buna karşıyım demekte değil. Karşıyım dediklerimizin bin beterini yapabiliyor olmamız. Sokakta ufacık kızların bir tarafına bakan yaşlılar görüyorum. O adamlara sorsam günah derler bana nasihat çekerler. Ama kızı kuytu köşede yakalasınlar nefessiz götürürler. toplumun temel değerlerinden söz etmiştin dimi ? Neydi onlar ? ben herhangi bir dine mensup değilim. Ama sokakta 11 ay içki içip ramazanda oruc tutanlar var. Ben ramazanda sigara içince bana küfrediyolar.. Hangi temel değerler ? Bugün bir esnaf sokağına çık hepsi birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor. Sorsan hepsi müslüman ve emin ol hepsi parktaki sevişen çiftlere karşı...Bu ülkede her pisliği yaparlar ama parktaki sevişenlere karşıdırlar. Sabah programlarına arada bakıyorumda adam abisinin karısıyla kaçıyor abiside kardeşinden kalan kadınla evleniyor. yada bunun farklı varyasyonları.. Sorsam bunlarda karşıdırlar parkta sevişenlere... Bu ülke o kadar boktan bir yerdeki inan o parkta sevişenler hiç gözüme batmıyor. Ne zaman herkes işini düzgün yapar herkes ağzından cıktıgı gibi olur evet o gün derimki parkta sevişmek yasaklanmalı...

söylediğin herşey en başta değindiğim ahlak ile ilgili çocuklarımızı düzgün yetiştirsek zaten ne övgü için oruç tutan  ne  kadınları mal gibi gören nede ayık gezmeyip adım attığı heryerde düzeni bozan bozuklar olmayacak ama mesele o esnaf sokağında birbirinin kuyusu kazıp ahiliği unutmuş esnafada umuma açık yerde uygunsuz davrananada Allah kitap deyip sömürene de sıra teşkil etmeden karşı olmak .
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
insanların özel hayatları toplumun temel değerlerini dinamitleyecekse o özel değil sosyal bir sorun olur parklarda sevişen sevgililer sizce doğru mu yapıyor evlerinde istediklerini yapsınlar kimse bilmeden fakat parkta o hadiseye tanık olan çocuk ileride bir sapık olacak belki tecavüze kalkışacak zihni kirlenecek cinselliği hayvan gibi sokakta yaşanılacak bir şey sanacak erken yaşta maruz kaldığı bu olay zihnine kazınacak ... insanın iffeti insanın korumacı güdülerini hep ayakta diri tutan güçlü bir olgudur insanlar iffetlerini dahi savunmayacaksa memleketi nasıl savunsun
evet madem söz buraya geld toplumumuzda hep bir cinsel açlık vardı b bir bunun en büyük sebebide cinselliği bastırmamız bu iki bir sebebide erkeklere bak oğlum aç çükünü amcalara ek büyütürken kızları bu şekilde büyütmememiz ve bu durumda cinsellikten çekinen bir taraf ve son derece cinsellik isteyen bir tarafın çıkması bu durumun karşılanamaması durumunda ise erkeklerin taciz ve saldırılara başlaması bir nedeni olamazmı erkeklerin kadınları malları gibi görmeside bu suçların sebebi değilmidir size sorarım doğru olan ise toplumdaki herkesin eşit olduğuna ve fikirleri doğrultusunda yaşama haklarının olduğunu öğretmektir bu şekilde tacizler tecavüzler biter sırf cocuk gördü diye tecavüzcü olmadı hem ana babalarımız bizi sex yaparak değilde düşünce yoluylamı var etti

Bak kardeşim muhabbet sulanıyor ama sex karşıtı değilim olmam doğaya aykırı bir olay olurdu hatta sex aile hayatı için son derece faydalı bir unsurdur (AİLE HAYATI) ama toplum nikah ahdi olmadan birbiriyle sevişiyorsa bu kendi benliklerini dahi korumadıkları çok mühim değerlere sahip olmadıkları dolayısıyla niteliksiz oldukları anlamına gelir bu dini nikah da olmak zorunda değil !
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
HERKES AYNI GÖRÜŞTE OLMAK ZORUNDA DEGİL İŞTE SANA TERS GELEN BAŞKASINA GELMEZ ONA TERS GELEN SANA GELMEZ
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Artık bu tartışmanın tadı kaçmaya başladı. Gencecik insanlar ölmüş ve o insanların ardından konuşulana bak! Yahu eskiden ölünün arkasından konuşulmaz; Allah rahmet eylesin, Allah taksiratı affetsin der geçilirdi. Geldiğimiz yere bak!

Ayrıca o insanların donanımlı, iyi eğitimli insanlar olduğu anlaşılıyor. Toplumsal faydadan bahsedilecekse, o insanların topluma verebileceği katkılar kişisel günahlarından daha değerlidir. Ayrıca günah işlediklerini kim görmüş, görse de bize ne...!

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi (http://www.danistay.gov.tr/upload/insanhaklarievrenselbeyannamesi.pdf) madde 12 diyor ki;

'' Kimsenin özel yaşamına, ailesine, konutuna ya da haberleşmesine keyfi olarak karışılamaz, şeref ve adına saldırılamaz''

Madde 29' da ise;

''Herkes haklarını kullanırken ve özgürlüğünden yararlanırken, başkalarının hak ve özgürlüklerinin tanınması ve bunlara saygı gösterilmesinin sağlanması ve demokratik bir toplumda genel ahlak ve kamu düzeniyle genel refahın gereklerinin karşılanması amacıyla yalnız yasayla belirlenmiş sınırlamalara bağlı olur''

Ne diyor; özgürlükler ancak yasayla belirlenmiş sınırlamalara göre belirlenir.

Yasada, insan özel uçağıyla Dubai' ye gidip bekarlığa veda partisi yapamaz -diye bir hüküm var mı?

''Bekarlığa Veda Partisinden'' kasıt nedir? Ayrıca ne olursa olsun kimseyi ilgilendirmez. Evrende Özgür İrade Yasası vardır ve insanlar tercihlerinde özgürdür. Ahlak Kuralları denilen şeyse; belli bir toplumun belli bir zaman diliminde geliştirdiği toplumsal kurallardır. Bu kurallar zaman içerisinde gelişebileceği gibi değişebilir de... Bir kişinin özgürlüğü diğer insanların özgürlük alanına girmiyorsa o kişinin tercihi hiç kimseyi ilgilendirmemesi lazım. Herkes kendinden meshuldur. Arkadan gıybet etmek, karalamak, iftira atmak insan onuruyla bağdaşmaz. 

Bir diğer konu, medyanın göstere göstere BEKARLIĞA VEDA PARTİSİ DÖNÜŞÜ demesi... Hayır yani bu ifadeyi kullanmak zorunda mısınız! Amaç nedir yani? ''Dubai' den tatil dönüşünde uçak kazası geçirdiler'' denilemez miydi (!) Özellikle Bekarlığa Veda Partisi tabirini kullanarak manipülatif ortam yaratmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Şayet art niyet yoksa en kibar ifadeyle düşüncesizlik var -ki ben art niyet olduğu kanaatindeyim. Bekarlığa Veda Partisinden döndüklerini nereden biliyorlarmış? Bu işte bi' bit yeniği olabilir!

« Son Düzenleme: 13 Mart 2018, 02:28:48 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Alparslan ve Tumucin, saygısız davranışları nedeniyle 1 hafta uzaklaştırıldılar!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Yorumların geneline baktigim zaman bu tur sapkınlıkları belli bir kültüre hatta dindarlığa insanların rahat geniş yasayamamalarina bağlayanlar var şimdi aşağıya ekleyeceğim iki haber var malesef altini cizerek yaziyorum "her kesimden böyle sapiklar çıkıyor" ama yaptığınız genellemenin (raptor44,yabgu)yanlışlığını burada görmenizi istiyorum şimdi bu insanlar sizin bahsettiğiniz gibi  tutucu degiller genellediginiz gibi bastırılmış duyguları yok neden çocukları taciz etmişler?
Bu bir
https://www.google.com.tr/amp/s/m.sabah.com.tr/gundem/2018/02/18/chp-otobusundeki-taciz-skandalinda-ikici-perde/amp

Bu da iki
https://www.google.com.tr/amp/s/www.turkiyehabermerkezi.com/amp/politika/chp039li-recep-memili-pedofiliden-tutuklandi-haberi-86828

« Son Düzenleme: 13 Mart 2018, 08:54:38 Gönderen: Canik »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ayrıca kendinizi mahkeme karşısında bulursunuz onuda söyleyim. Böyle suçlar karşısında madurun yapacağı tek şey savcıya mesai saatlerinde gidip şikayette bulunmasıdır. İster derdini sözlü ister çalakalem yazılı yazsın yeter sonra evine döner bekler başka yapacağı bir şey yok gerisini devlet takip ediyor. Devet seni çok rahat bulur cezanı keser belki hapis belki para cezasını yersin hiçte kurtulamazsın artık eskisi gibi değil olay. Kendi uçağı ile uçan kıza hakaret ederken iki kere düşünün. Emin olun binlerce hakaret davası açacak o ailenin avukatları ve hepsini de kazanacaklar. Ne facebook da ne Twiter de ne Youtube yorularında nede hele hele böyle forumlarda sakın kimseye hakaret küfür tehdit etmeyin. Sonra süklüm püklüm yalvarırsınız adama beni affet diye ailecek.  AB anlaşmaları var AB nin başka ülkeler ile yaptığı anlaşmalar var her şeyin log  kayıtları tutuluyor hosting isterse fransa da olsun yada istersen VPN kullan hepsi artık çok basit polis için tık tık otomatik ip numaran karşılarına geliyor Yurtdışı falan güvenme hiç bir şeye uluslar arası işbirlikleri var bu suçlarda artık % 90 yakalanırsın . İnternette asla suç işlemeyin benden size bir nasihat dünyanın en aptalca suçu internette işlenenlerdir

https://www.youtube.com/watch?v=-G3gldBXdbQ
« Son Düzenleme: 13 Mart 2018, 08:23:00 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
11 insan ölmüş gitmiş......ayıptır ....size ne bize ne milletin hayatından...
Bilmeyen ve unutanlar için ölenin arkasından dini meşrebi ne olursa olsun konuşulmaz......
artık hesap o kişi ile Allah arasındadır

kimse kendini hakim(Allah CC) yerine koyup şirke kayan yorumlar yapmasın....

(Allah,) Gözlerin hainliklerini ve göğüslerin sakladıklarını bilir. (Mümin Suresi, 19)

Onlar, Allah'ın gizli tuttuklarını da, açığa vurduklarını da bildiğini bilmiyorlar mı? (Bakara Suresi, 77)

Şüphesiz, yerde ve gökte Allah'a hiçbir şey gizli kalmaz. (Al-i İmran Suresi, 5)

Göklerde ve yerde Allah O'dur. Gizlinizi ve açığınızı bilir; kazandıklarınızı da bilir. (Enam Suresi, 3)

Her şeyden önce insan ve Müslüman olannın diyeceği tek söz

Allah Ailelerine Sabır versin...Amelince Rahmet eylesin...Çirkinleşmeyelim..

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Yorumların geneline baktigim zaman bu tur sapkınlıkları belli bir kültüre hatta dindarlığa insanların rahat geniş yasayamamalarina bağlayanlar var şimdi aşağıya ekleyeceğim iki haber var malesef altini cizerek yaziyorum "her kesimden böyle sapiklar çıkıyor" ama yaptığınız genellemenin (raptor44,yabgu)yanlışlığını burada görmenizi istiyorum şimdi bu insanlar sizin bahsettiğiniz gibi  tutucu degiller genellediginiz gibi bastırılmış duyguları yok neden çocukları taciz etmişler?
Bu bir
https://www.google.com.tr/amp/s/m.sabah.com.tr/gundem/2018/02/18/chp-otobusundeki-taciz-skandalinda-ikici-perde/amp

Bu da iki
https://www.google.com.tr/amp/s/www.turkiyehabermerkezi.com/amp/politika/chp039li-recep-memili-pedofiliden-tutuklandi-haberi-86828
ben dediklerimi herkes için dedim bir kesim için değil
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR