Gönderen Konu: Kh-47M2 Kinzhal Füzesi  (Okunma sayısı 4457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kh-47M2 Kinzhal Füzesi
« : 12 Mart 2018, 08:33:11 »
Kh-47M2 Kinzhal Füzesi

Putin'in övdüğü 'hançer' adındaki füze dünyaya tanıtıldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 1 Mart Federal Meclis konuşmasında övgüyle söz ettiği “Kinjal” (hançer) hiper hızda hareket edebilen füze ilk defa dünyaya gösterildi.
Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada “Kinjal” füzesinin önceki gün Rusya’nın Güney Askeri Bölgesi'ndeki bir hava üssünden kalkan MİG-31 avcı uçağından atıldığı duyuruldu.

Rusya’nın yeni seyir avcı füzesi hakkında kısıtlı bilgi veren bakanlık, "Kinjal füze kompleksinin havadan atılan modeli dün başarıyla denendi. 2 bin km menzilli hançer füzesi MİG-31 savaş uçağından ateşlenerek belirlenen hedefe tam isabet kaydetti" açıklamasını yaptı. Yeni füzenin denemesiyle ilgili bir de video çekimi basına dağıtıldı.

Ancak Rusya’daki askeri uzmanlar Savunma Bakanlığını yayınladığı çekimi dikkatlice inceledikten sonra ilan edilenle pratikte gerçekleşenler arasında uyumsuzluk olduğuna dikkat çekiyor. Bir füzenin hiper hızlarda hareket etmesi için sesten en az 5 misli hızlı olması gerekiyor. 1 mach 1224 kilometreye eşit olduğuna göre 5 mach için havadaki cismin saatte 6120 kilometre hızla yol alması gerekiyor. Uzmanlar, Rusya’nın dünyaya gösterdiği yeni hançer füzesinin saatte ancak 3,5-4 bin km sürate ulaşabildiğini ifade etti. Füzenin şimdilik klasik 4 mach seviyelerinde kaldığı tahmin ediliyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 1 Mart Federal Meclis konuşmasında övgüyle söz ettiği “Kinjal” (hançer) hiper hızda hareket edebilen füze ilk defa dünyaya gösterildi.

ABD VE ÇİN DE ÇALIŞIYOR

Rusya’daki askeri sanayi de dünyada hiper hızda füzenin üretiminde en büyük engelin hava faktörü olduğunu kabul ediyor. Hız saniyede 1,2 kilometreye yaklaştığında havayla aşırı sürtünme nedeniyle ısınma problemi baş gösteriyor. Günümüzde geleceğin gerçek hiper hızlı silahını üretebilmek için sadece Rusya değil, ABD ile Çin de havayla sürtünme engelini ortadan kaldıracak teknoloji üzerinde çalışıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/iste-putinin-hanceri-40768184?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_channel=Mail&utm_content=manset_gorsel
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 15:47:54 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Kinjal Füzesi
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2018, 08:57:38 »
Hayatları yalan bu Rusların
beğen

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2018, 09:27:37 »
Abartılı olabilir de, yalan demek fazla iddialı bir söz olur. Sonuçta uzayda dolanan araç ta hipersonik.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2018, 10:46:57 »
Hayatları yalan bu Rusların

Ben başka yalan hayatlarda biliyorum çok yakınlarda,bu ne ki ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Gövde gösterisi hazırlığı: Putin'in 'Hançer'i görücüye çıkıyor

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 1 Mart'ta kamuoyuna duyurduğu Kinjal (Hançer) hipersonik füze sisteminin Rusya'nın 9 Mayıs Zafer Bayramı'nda tarihi Kızıl Meydan'da yapılacak geçit töreninde ilk kez görücüye çıkacağını söyledi.

2. Dünya Savaşı’nda Sovyet ordusunun Nazilere karşı kazandığı zaferi her yıl 9 Mayıs'ta kutlayan Rusya, bu yılki zafer etkinliklerinde askeri gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

Sputnik'in haberine göre Rusya Savunma Bakanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Şoygu'ya göre Kinjal hipersonik füze sistemi, Kızıl Meydan'da yapılacak geçit töreninde ilk kez görücüye çıkacak. Şoygu,  MiG-31K avcı uçaklarının törene Kinjal füze sistemleriyle donatılarak katılacağını belirtti.

TÖRENE ÇEŞİTLİ UÇAKLAR DA KATILACAK

Şoygu, törene 5. nesil avcı uçağı Su-57, Su-30SM ve MiG-29SMT savaş uçakları, Tu-160 ve Tu-95MS stratejik bombardıman uçakları ile uzun menzilli bombardıman uçağı Tu-22M3'lerin de katılacağını vurguladı.

Kızıl Meydan semalarında 150-500 metre irtifada saatte 200-600 km hızla seyredecek Rus pilotlar, gösteri düzenleyecek.

Bu arada Şoygu, törende Rus ordusunun modern yüzünü yansıtan toplam 190 askeri aracın hazır olacağının altını çizdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1 Mart'taki Federal Meclis konuşmasında Rus uzmanların geliştirdiği 'yenilmez' silah sistemlerinden söz etmişti.

KİNJAL HİPERSONİK SİLAHI

Rus liderin tanıttığı silahlardan biri, Kinjal hipersonik silahıydı.

Putin, Rus hava güçlerinin kullanacağı Kinjal'i başarılı bir biçimde test ettiğini ve bu silahı ülkenin güneyinde yer alan güçlere gönderdiğini belirtmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/govde-gosterisi-hazirligi-putinin-hanceri-gorucuye-cikiyor-40825265
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2018, 10:46:25 »
Bakalım 9 Mayıs'ta neler göreceğiz!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kinzhal Füzesi Zafer Bayramı Geçit Töreninde
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2018, 15:34:51 »
Kinzhal Füzesi Zafer Bayramı Geçit Töreninde

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan resimlere göre, Rusya'nın Kinzhal füzesi, Moskova'daki Zafer Bayramı yürüyüşü provası sırasında ilk defa kamuoyuna açıklandı. Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Yuri Borisov, On Mikoyan MiG-31K (NATO'nun rapor adı: Foxhound) Kinzhal hava ile çalışan hipersonik füze sistemi ile donatılmış savaş uçaklarının operasyonel değerlendirme denemeleri yürütmekte olduğunu söyledi.

Borisov bu açıklamayı Zvezda TV kanalının web sitesinde bulunan bir röportajda yaptı.

"Son teknoloji bir silahtır. Hava ve balistik füze savunmalarına nüfuz edebilen genişletilmiş bir hipersonik füzedir. Yenilmezdir ve ciddi bir mücadele gücü ve potansiyeline sahiptir. MiG-31 taşır. "dedi.

MiG-31 avcı uçağı tarafından taşınan Kinzhal hipersonik füze sisteminin projesi, 1 Mart'ta Ulus Devletin Durumu Sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından açıklandı.

Ona göre, füze mevcut ve gelecekteki hava ve balistik füze savunmasına nüfuz yeteneğine sahiptir.

Kinzhal sistemi 1 Aralık 2017'den beri operasyonel değerlendirme testlerine tabi tutuluyor.

Başlangıçta, MiG-31BM uçağı Kinzhal füzelerinin taşıyıcısı olarak adlandırıldı. Daha sonra, Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu, MiG-31K'nın füzelerini taşımak için seçildiğini söyledi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kh-47M2 Kinzhal Füzesi
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2018, 15:47:34 »