Gönderen Konu: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Teknik Donamımı  (Okunma sayısı 6240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Teknik Donamımı
« Yanıtla #40 : 07 Kasım 2023, 14:38:45 »
Arkadaşın farklı bir trollük tarzı var. Okurken gülmedim desem yalan olur. Karikatürde füzenin ucuna taramalı takmak isteyen çocukla aynı mizah anlayışına sahip.

Ben TROL  değilim fakat kendisine saygısı olmayan insanlarında başkalarına saygı göstermesini beklemek hata olur.
Benim fikrim bu kabul edersin etmessin ayrı bir konu  ha bunu TROLLUK olarak sınıflandırıyorsa o onun kendisine olan saygısını gösterir.
İnsanlara fikri ne olursa olsun kabul edersin etmezssin fakat asla şu veyahutta busun diyerek aşağılayamaz sıfat takamazssın takarsan o senin seviyeni gösterir...
BU DEĞİLİM KELİMESİNİ DÜZELTİŞİM 3. OLDU BAKALIM KAYDET BUTONUNA BASINCA NE YAZACAK...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2023, 14:43:53 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 07 Kasım 2023, 14:54:30 »
Troll değilsen dünyadan haberin yok. 10,000 uçağın ortalama birim maliyeti 100 milyon dolar desen 1 trilyon dolar ediyor.

Bu uçakların bakım maliyeti uçuş maliyetini de ekledin mi ortaya inanılmaz korkunç bir para çıkıyor. 1000-1500 desen anlarım da 10,000 uçak değil Türkiye'nin ABD'nin bile baş edemeyeceği bir maliyet demektir.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 07 Kasım 2023, 15:20:48 »
Troll değilsen dünyadan haberin yok. 10,000 uçağın ortalama birim maliyeti 100 milyon dolar desen 1 trilyon dolar ediyor.

Bu uçakların bakım maliyeti uçuş maliyetini de ekledin mi ortaya inanılmaz korkunç bir para çıkıyor. 1000-1500 desen anlarım da 10,000 uçak değil Türkiye'nin ABD'nin bile baş edemeyeceği bir maliyet demektir.

https://www.youtube.com/watch?v=xUqF2XbhzNk

Ben bu videonun son 8 dk.sına bakarak o adeti belirttim inanın o zaman 10 bin adet savaş uçağı bile bize yetmeyecek fakat savaşmamak için savaşa hazır olmanızı göstermeniz gerekir evet barış zamanında 10 bin uçağa gerek yok bayağı masraflıdır tutumu lakin bakınız ukraynaya yeterince asker bulundurmamanın cezasını bırakın binaymış sanayisini yokolmasını insanlarını canlarını kaybediyor sorarım size canınızın bedeli nedir.İşte size bize bir şey olmasın diye o bedele katlanmak zorundayız bugun ukraynanın trilyonlarca dolar yıkıma uğradığını görüyoruz lakin gerçek öyle  yıkımın değeri katrilyon dolardır.
Askere giden askerler ben neden askere gidiyorum boşuna burda zamanımı harcıyorum diyor fakat işin aslı öyle  o orda günün 24 saati yatsa dahi ülkeyi mevcudiyeti ile savaşmadan savaşarak koruyor.
10 bin savaş uçağı bulundurmak savaşmak için değil savaşmamak için lazım bize.....
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2023, 15:41:38 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 07 Kasım 2023, 15:25:32 »

Evet birim maliyeti 100+tutum maliyetidir doğrudur fakat yabancı ülkeden alırsanız eğer biz üretirsek inanın detaya girdiğinizde eksi maliyetle karşılaşırsanız şaşırmayın. Gelecek nelere gebe olduğunu kimse bilemez fakat öngörebilir ve ona göre kendini ayarlamaya çalışır.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 07 Kasım 2023, 15:50:55 »
İsmi lazım olmayan birisi, zamanında "Allah'tan bu askerlerle savaşa girmemişiz." demişti. O'nu haklı çıkarmak için çok gayret gösteriyorsunuz Aydın Bey! 10.000 Uçak ne demek yahu, füze mi bunlar? Seyir füzesi olarak bile büyük bir sayı. Ne yazdığınızın farkında mısınız?

Trollük yapmayın, bu sizi ilk ve son muhatap alışımdır.
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2023, 04:08:05 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 07 Kasım 2023, 16:14:54 »
İsmi lazım olmayan birisi, zamanında "Allah'tan bu askerlerle savaşa girmemişiz" demişti. O'nu haklı çıkarmak için çok gayret gösteriyorsunuz Aydın Bey! 10.000 uçak ne demek yahu, füze mi bunlar? Seyir füzesi olarak bile büyük bir sayı. Ne yazdığınızın farkında mısınız?

Trollük yapmayın, bu sizi ilk ve son muhatap alışımdır.

TROLLUK konusundaki fikrimi yukarda belirttim burda tekrar yazarak sayfayı işgal etmeyeceğim. Yazınızda linkini attığım videonun son 8 dk.sını seyretmediğinizi düşünüyorum eğer seyrettiyseniz neler ifade ettiğini iyi analiz edemediğinizi düşünüyorum.""Allah'tan bu askerlerle savaşa girmemişiz" demişti. O'nu haklı çıkarmak için çok gayret gösteriyorsunuz"" onca videodan bunumu çıkardınız yani yazık sizle biz çok farklı şeylerden bahsediyoruz ben güney diyorsam siz kuzey anlamışssınız.
Ayrıca ben kimseyi ne haklı nede haksız çıkarma peşinde im fakat eğriye eğri doğruyada doğru diyecek kadar bilmişliğim vede görmüşlüğüm vardır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #46 : 07 Kasım 2023, 16:36:52 »
Aydın Bey 10.000 uçak yerine bir miktar nükleer füze yapsak caydırıcılık açısından daha iyi olur. Ayrıca o kadar uçağı üretmeye yeltenip ekonomimizi batırmaya, milleti açlıktan öldürmeye de gerek kalmaz. Teknik ve mantıksal olarak fikirlerimizi paylaşmakta fayda var.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 07 Kasım 2023, 16:53:26 »
Aydın Bey 10.000 uçak yerine bir miktar nükleer füze yapsak caydırıcılık açısından daha iyi olur. Ayrıca o kadar uçağı üretmeye yeltenip ekonomimizi batırmaya, milleti açlıktan öldürmeye de gerek kalmaz. Teknik ve mantıksal olarak fikirlerimizi paylaşmakta fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=xUqF2XbhzNk
Sy.SYWOLF yukarda belirttiğim linkin son 8 dk sını seyredin lütfen ve ordaki haritaya çok dikkat edin sonra düşünün eğer bir gün coğrafyamızda savaşmak zorunda olursan karşımızda kimler olur ve bu olanları toplam hava gücünü öngörün ve bunu en az 3 le çarpın bu platformda 1000 adet savaş uçağı ırakı günlerce bombaladıktan sonra işgal ettiler dendi.
Peki konu biz olduğumuzda bugun kedi köpek gibi olan abd ve rusya iran ve israil birlik olur üstümüze gelmezmi ki eğer öngörüm doğru olursa 10 bin uçak bile yetmeyecek eğer biz düşersek asya türk devletleri balkanlar afrika ve başka diyer bölgeler hallaç pamuğu gibi yok ederler.Bu uçakları üretir ve etki alanımıza dağıttığımız zaman kimse karşımızda duramaz kimse bize parmak sallayamaz.Bu uçakların bütün maliyeti bizde olmayacak aynı şekilde yukardada belirttim bu uçakların maliyeti sanıldığı gibi bir fiyat  zira fayda zarar hesabı ve iktisadi ve idare ekonomik verileri göze aldığınızda maliyet eksiye düşmektedir.
 Dün deprem yaşadık ve resmi verilere göre 120 milyar dolar cıvarında bir yıkım oldu dendi peki gerçek maliyet ne işte işin hep bir yüzünden  her şeye farklı açılardan bakarak analiz yapmak gerekir aksi durumda yanılmaya mahkum oluruz.
Bir mühendisin geliştirmiş olduğu proje gibi sürekli yanlışlama yaparak doğru resmi elde eder....

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 07 Kasım 2023, 17:00:51 »

Nükleer füze diyorsunuz bugünkü teknolojik gelişimle bir nükleer füzenin minimum kapasitesine göre hesaplandığında 4-5 tane füze dünyada kullanılsa dünya nükleer kışa giriyor peki bu savaşı kim kazanıyor. sonuç insanlık yok oldu.
Bu arada nükleer füzemizde var yok değil. Zira nükleer santral inşaat macerasına giriştiğimiz yıldan itibaren nükleer bilgimiz yok olmasın diye mühendislerimiz ilgili ülkeye gönderilmiş ve ilgili ülke çok yakın bir zamanda nakli yapıldığı söylentisini okudum...

https://www.facebook.com/SavunmaSanayiOrgg/photos/a.979153268775141/2833296310027485/?type=3
https://tr.euronews.com/2021/01/03/hint-medyas-ndan-turkiye-pakistan-dan-nukleer-silah-teknolojisi-istiyor-iddias
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2023, 17:10:12 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 07 Kasım 2023, 17:28:59 »
Aydın bey olaya şöyle yaklaşsak

Bugün ABD ekonomisi 24 trilyon dolar Türkiye'nin 24 katı ABD nın yanlış bilmiyorsam 5000 savaş uçağı var.(yanlışım varsa Arkadaşlar düzeltir) bizim ekonomimiz 1 trilyon dolar

Yani ABD 24 trilyon dolar ile 5000 uçak işletebiliyorsa bu rakamı 24 e bölersek ,Türkiye 200-250 uçak işletebilir demek .zaten envantere de 240 F16 var bu rakam yaptığım maddi hesabı destekler nitelikte

Neyse konuyu dağıtmayayım sizin dediğiniz devletlerle yani bizim etki alanındaki devletlerin ekonomisi nedir ki10000 uçağı alıp işletebilsin.eminim bir araya gelsek ABD ekonomisi etmeyiz.