Gönderen Konu: TÜRK TARİHİ VE TÜRKLER  (Okunma sayısı 35389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: TÜRK TARİHİ VE TÜRKLER
« Yanıtla #110 : 07 Haziran 2022, 17:59:56 »
...Cok merak ettirip kendime bir DNA testi yaptim. %7 dogu avrupa cikti ornegin...

İnsan kendi kendine DNA testi yapabiliyor mu (?)

Yaptirdim daha dogru...yapan ben degilim tabii ki :)

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2022, 18:07:28 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #111 : 07 Haziran 2022, 18:59:27 »
Türk olmak (veya başka bir millet) ırk meselesi değil; kültür ve aidiyet meselesidir. Mustafa Kemal’in bahsettiği Milliyetçilik-Türklük kavramı da buna atıfla “Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde gider. Her ülke kendisini o ülkenin samimi bir paydaşı olarak kabul eden ve kültürüne, diline, çıkar ortaklığına sahip olan kişilere kapısını açar.

İşte bu sebeple siyahi sporcumuz Elvan Abelygese’yi bu ülkenin vatandaşlığına layık görüyor; Geldikleri yerdeki hayat tarzını bize zorlayıp Arapçılık yapan Suriyelileri ve Fanatik dini kurallarını bırakmayan Pakistan ve Afganları içimiz kabul etmiyoruz.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #112 : 07 Haziran 2022, 19:01:18 »
Türk olmak (veya başka bir millet) ırk meselesi değil; kültür ve aidiyet meselesidir. Mustafa Kemal’in bahsettiği Milliyetçilik-Türklük kavramı da buna atıfla “Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde gider. Her ülke kendisini o ülkenin samimi bir paydaşı olarak kabul eden ve kültürüne, diline, çıkar ortaklığına sahip olan kişilere kapısını açar.

İşte bu sebeple siyahi sporcumuz Elvan Abelygese’yi bu ülkenin vatandaşlığına layık görüyor; Geldikleri yerdeki hayat tarzını bize zorlayıp Arapçılık yapan Suriyelileri ve Fanatik dini kurallarını bırakmayan Pakistan ve Afganları içimiz kabul etmiyoruz.
+1
Ama ek yapacağım. Yüce lider Atatürk’ün sözleri ile:

"Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk milleti denir"
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2022, 19:04:56 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #113 : 07 Haziran 2022, 19:18:05 »
Kendini Türk hisseden herkes Türktür...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #114 : 31 Aralık 2022, 00:01:17 »
Ortalama Göktürk geni halen ortalama Anadolu Türküne, Moğollardan daha yakın;

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #115 : 31 Aralık 2022, 08:39:40 »
Bu dna gen işlerini yapan kuruluşların başındaki siyonistler Türklerin kafasını karıştırmak için gen kriterlerini aleyhimizde tasnif ederek gen çıkarımları yapıyorlar. Kim tükürük örneğini bu firmalara yollasa Türk'ten çok Yunanlı çıkıyor Ermeni çıkıyor. Parametreleri öyle tasnif etmişler muğlak kriterleri Yunan tanımlamışlar mesela. Arnavut'u Hititliyi Asurluyu Babilliyi Makedon'u Bulgarı hepsini Yunanlı çıkarıyor. Milli bir tasnif filan mıdır neyse öyle enstitü kurmak lazım yoksa bu siyonist firmalar bizim meraktan DNA mıza bakınca kafamızı karıştıracaklar. Ben böyle düşünüyorum bu firmalara güvenmiyorum sonuçta bu tasnif bir istatistiki veriye dayanıyordur o veride yoruma açıktır

Türk gen şeylerini Yunan geni gibi göstermeye çalışan bir maksat var.

Tuğrul % 70 Yunan çıkmış adam o yaşa kadar kendini Türk sanıyordu. DNA testi kriterleri nasıl yorumlanıyor o önemli. Kafası karıştı artık. 20 yıl sonra DNA sını merak edip analiz ettirmeyen dünyada kimse kalmaz. Milli bir otorite lazım bu konuda araştırma tasnif yapacak

« Son Düzenleme: 31 Aralık 2022, 08:50:19 Gönderen: re »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #116 : 03 Nisan 2023, 21:48:37 »
X
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2023, 21:57:02 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #117 : 03 Nisan 2023, 22:00:59 »

Sonunda oldu, J2 istemişlerse burada işte.
Yunanda da J2 vardır, ama genelde J2b, bizde genelde J2a vardır. Orta Asya asıllı olarak  J2b sınırlıdır. Bizde İzmir, Balıkesir, Trakya tarafında da bir miktar J2b vardır, ama önemli sayıda Arnavut kökenli vatandaşımız olduğunu da unutmayalım.

Diğer taraftan asıl önemli mesele, Yunan veya Batı istediği kadar Anadolu'daki Türk geni , Türkiye'de Türk yok,a sıl Ermeni Yunan var  vs desin. Asıl olarak Yunanlıların Anadolu'daki genetik etkisi 1071 öncesi sadece %3-4 civarındadır. Biz eski Anadolu insanına Rum, Yunan Yarımadasından olanlara ise Yunan deriz. Rum, Romalı, Yunan, İyonyalı anlamında olup, son derece isabetli bir isimlendirmedir. Zira Anadolu'da olan Roma, Bizans etkisidir. Yunan ise eski Yunan yarımadası ile kısmen eski İzmir çevresidir. Genetik araştırmalar da bunu  destekler.   

Bu da Anadolu insanı ile antik Göktürk genetiğinin karşılaştırması;

Bu Putty'e gelsin, Antik İskit N1b geni (Pazarık/Altaylar/Rusya)  ve günümüzün insanları ile paylaşımı (Türk, Azerbeycan Türkü ve Tatar Türklerinde, ilginç biraz da tam Macaristan'da değil de daha çok Slovakya'da var) ;

Bu da Anadolu Türklüğüne laf edenlere kapak olsun;
Error 404 (Not Found)!!1
ç.Dr.ErenKarakoç
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2023, 09:27:28 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #118 : 03 Nisan 2023, 22:04:16 »
Bu dna gen işlerini yapan kuruluşların başındaki siyonistler Türklerin kafasını karıştırmak için gen kriterlerini aleyhimizde tasnif ederek gen çıkarımları yapıyorlar. Kim tükürük örneğini bu firmalara yollasa Türk'ten çok Yunanlı çıkıyor Ermeni çıkıyor. Parametreleri öyle tasnif etmişler muğlak kriterleri Yunan tanımlamışlar mesela. Arnavut'u Hititliyi Asurluyu Babilliyi Makedon'u Bulgarı hepsini Yunanlı çıkarıyor. Milli bir tasnif filan mıdır neyse öyle enstitü kurmak lazım yoksa bu siyonist firmalar bizim meraktan DNA mıza bakınca kafamızı karıştıracaklar. Ben böyle düşünüyorum bu firmalara güvenmiyorum sonuçta bu tasnif bir istatistiki veriye dayanıyordur o veride yoruma açıktır

Türk gen şeylerini Yunan geni gibi göstermeye çalışan bir maksat var.

Tuğrul % 70 Yunan çıkmış adam o yaşa kadar kendini Türk sanıyordu. DNA testi kriterleri nasıl yorumlanıyor o önemli. Kafası karıştı artık. 20 yıl sonra DNA sını merak edip analiz ettirmeyen dünyada kimse kalmaz. Milli bir otorite lazım bu konuda araştırma tasnif yapacak

Hangi uyduruk şirket bu, şaka gibi. Yunanistan'daki en Yunanlıda bile böyle sonuç çıkmaz ;D

23andMe, AncestryDNA, Family Tree DNA veya MyHeritage mi? hangisi?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2023, 22:06:36 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #119 : 03 Nisan 2023, 22:50:04 »
Bu arkadaş baba tarafından muhtemelen Boşnak. Anadolu Türk genetiği ile ilgili editlerle yukarıda detaylı yazdım.