Gönderen Konu: Dimdex 2018  (Okunma sayısı 12418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Dimdex 2018
« Yanıtla #40 : 14 Mart 2018, 14:27:49 »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #41 : 14 Mart 2018, 15:16:57 »
NMS 4X4 Tedarikine Yönelik Nurol Makina ve Katar Özel Kuvvetler Komutanlığı Arasında İyi Niyet Anlaşması İmzalandı
DIMDEX fuarının ikinci gününde;  Nurol Makina’nın NMS 4x4 araçlarının tedarikine yönelik Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel ve Katar Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Hamad bin Abdullah Al Fetais Al Marri’nın katılımıyla bir iyi niyet anlaşması imzalandı. Al  Marri törende anlaşma ile ilgili önemli bilgiler vererek şunları söyledi : “ Nurol Makina’dan 214 NMS aracı satın aldığımız için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu anlaşma bir önceki 342 Ejder aracın anlaşmaya tamamlama niteliğinde olup 214 araçlık anlaşma ikinci anlaşmadır. Bu anlaşma ile dünyanın en iyi aracını aldığımız için bizi ileriye götürmek için teşvik edecektir. “ dedi.

Fuar boyunca; Barzan Holding standında sergilenen iki ara prototip NMS 4x4 Zırhlı Araçları, Katar Silahlı Kuvvetleri yetkililerinden tam not alırken, geçtiğimiz Aralık ayında bu ara prototipler ilk kez Katar Milli gününde resmi geçit töreninde yer almıştı.

http://www.defenceturkey.com/tr/icerik/nms-4x4-tedarikine-yonelik-nurol-makina-ve-katar-ozel-kuvvetler-komutanligi-arasinda-iyi-niyet-anlasmasi-imzalandi-2980#.WqkQq2rFLIW

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 14 Mart 2018, 22:46:40 »
NMS aracını gerçekten beğeniyorum bizimkiler düşünüyormu acaba
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #43 : 15 Mart 2018, 11:13:42 »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #44 : 15 Mart 2018, 11:36:07 »
Çeviri şöyle hocam;

Katar'da özel operasyonlar için Türk deniz üssü.

Salı günü, Katar'daki silahlı kuvvetlerin ortak özel güçleri, ülkenin kuzeyinde bir deniz üssü kurmak için bir Türk şirketi ile anlaşma imzaladılar.

Katar Haber Ajansı yetkilisine göre bu, Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı "Demidix 2018" nin oturum aralarında geldi.

Ortak Özel Kuvvetler komutanı Binbaşı General Hamad bin Abdullah Al-Futtais Al Marri, anlaşmanın imzalanmasının, kuzeydeki Borouge Özel Harekat Üssü'nün kurulması için Türk şirketi "MDS" tarafından ihalenin ardından geldiğini söyledi.

"Borouge" üssünün bir eğitim ve işleme merkezi içerdiğini ve en iyi operasyonel seviyede olacağını ve devriyeler ve denizcilik eğitimi için kalıcı bir deniz taburuna sahip olacağını ekledi.

Merkezin, özel denizcilik operasyonları için bir üs ve kuzey bölgesini korumaya katkıda bulunacak bir eğitim merkezi olarak hizmet edeceğini belirtti.

Sözleşmenin değeri ve üssü inşa etmeye ne zaman başlayacağı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

"Özel Ortak Kuvvetler", "Özel Emiri Kuvvetleri, Özel Deniz Kuvvetleri ve Mobil Güçler" şemsiyesi altında yer alıyor.

Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı "DIMDEX 2018" pazartesi günü başlatıldı ve Çarşamba gününe kadar sürecek.

Sergi, denizcilik ve askeri endüstrilerde 60'tan fazla ülkeden 180 uluslararası katılımcıya büyük tekliflere sahne olacak.

Hocam Chroma a Google çeviri eklentisini kurarsanız iyi kötü böyle anlayabileceğimiz şekilde çeviriyor yetmez ama hiç olmamasından iyi. Eklentiyi yükledikten sonra hangi dilde yazılmış olursa olsun sağ tık yapıp türkçe diline çevir deyin. Bugüne kadar yunan forumları bu şekilde takip ediyorum ve işe yarıyor :)
« Son Düzenleme: 15 Mart 2018, 11:41:07 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #45 : 15 Mart 2018, 11:49:41 »
Çeviri şöyle hocam;

Katar'da özel operasyonlar için Türk deniz üssü.

Salı günü, Katar'daki silahlı kuvvetlerin ortak özel güçleri, ülkenin kuzeyinde bir deniz üssü kurmak için bir Türk şirketi ile anlaşma imzaladılar.

Katar Haber Ajansı yetkilisine göre bu, Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı "Demidix 2018" nin oturum aralarında geldi.

Ortak Özel Kuvvetler komutanı Binbaşı General Hamad bin Abdullah Al-Futtais Al Marri, anlaşmanın imzalanmasının, kuzeydeki Borouge Özel Harekat Üssü'nün kurulması için Türk şirketi "MDS" tarafından ihalenin ardından geldiğini söyledi.

"Borouge" üssünün bir eğitim ve işleme merkezi içerdiğini ve en iyi operasyonel seviyede olacağını ve devriyeler ve denizcilik eğitimi için kalıcı bir deniz taburuna sahip olacağını ekledi.

Merkezin, özel denizcilik operasyonları için bir üs ve kuzey bölgesini korumaya katkıda bulunacak bir eğitim merkezi olarak hizmet edeceğini belirtti.

Sözleşmenin değeri ve üssü inşa etmeye ne zaman başlayacağı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

"Özel Ortak Kuvvetler", "Özel Emiri Kuvvetleri, Özel Deniz Kuvvetleri ve Mobil Güçler" şemsiyesi altında yer alıyor.

Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı "DIMDEX 2018" pazartesi günü başlatıldı ve Çarşamba gününe kadar sürecek.

Sergi, denizcilik ve askeri endüstrilerde 60'tan fazla ülkeden 180 uluslararası katılımcıya büyük tekliflere sahne olacak.

Hocam Chroma a Google çeviri eklentisini kurarsanız iyi kötü böyle anlayabileceğimiz şekilde çeviriyor yetmez ama hiç olmamasından iyi. Eklentiyi yükledikten sonra hangi dilde yazılmış olursa olsun sağ tık yapıp türkçe diline çevir deyin. Bugüne kadar yunan forumları bu şekilde takip ediyorum ve işe yarıyor :)

Teşekkürler.

Kafama takılan şu:Deniz üssü Türkiye'ye mi ait olacak yoksa,Katar'a ait bir deniz üssü kurulumunu Türk firması mı yapacak.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 15 Mart 2018, 12:47:39 »
Yayınlanan bazı fotolarda UMTAS 'a benzer rokette LUMTAS yazisı gördüm UMTAS'ı biliyorumda LUMTAS 'ı bilmedim . Bilen varmı?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 15 Mart 2018, 12:59:41 »
UMTAS IIR güdümlü yani ucunda termal kamerası olan bir füze ve asıl ilk tasarlanış şekli budur
LUMTAS ise lazer güdümlü ve sonradan cirit den filanda bilgi birikimi olduğundan İİR in bitmesi beklenmeden süratle yapılmış olan lazer güdümlü mühimmattır. SAL güdüm diye geçer yani semi active laser. Amerikanın meşhur Hellfire leri gibi yani biz bu alel acele modeli üreterek Amerika ya yetiştik bu sayede. Asıl olan İİR model ve daha tam bitmedi o olduğunda Amerikayı fersah fersah geçmiş olacağız bu füze özelinde.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #48 : 15 Mart 2018, 13:03:54 »
Yayınlanan bazı fotolarda UMTAS 'a benzer rokette LUMTAS yazisı gördüm UMTAS'ı biliyorumda LUMTAS 'ı bilmedim . Bilen varmı?

Lazer UMTAS da yolda

Roketsan ayrıca Lazer Arayıcı Başlıklı Tanksavar Füzesi (L-UMTAS) ve yüksek infilaklı parçacık etkili harp başlıklı füze geliştirilmesine yönelik faaliyetlerini de sürdürüyor. L-UMTAS, havadan karaya, atış öncesi ve atış sonrası kilitlenebilen yarı aktif lazer güdümlü bir füze sistemi. Füze, taarruz helikopterlerinden ve kara araçlarından gece ve gündüz atılabilecek harp başlığına göre ana muhabere tankı, zırhlı personel taşıyıcı, kamyon, arazi aracı, siper, bina ve alçak irtifada hava asılı kalan helikopterlere karşı kullanılabilecek. Lazer UMTAS da entegre edildiği ATAK helikopterinden başarılı test atışları gerçekleştirdi.

Füze, NATO standartlarına uygun işaretleyicilerle çalışacak şekilde tasarlandı. Lazer işaretleme, füzenin atılacağı platformdan yapılabileceği gibi operasyon koşullarına bağlı olarak yer birlikleri, insansız hava araçları ya da hava birlikleri tarafından da yapılabilecek. Lazer UMTAS, 500 metreden 8 kilometreye kadar olan menzillerdeki hedeflere karşı etkin olarak kullanılabilecek. Lazer UMTAS, taarruz helikopterlerinin yanı sıra insanlı ve insansız uçaklardan veya stabilize kara ve deniz platformlarında kullanılabilecek. [/b]

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 15 Mart 2018, 13:09:28 »
Açıķlamalar için teşekkür ederim.