Gönderen Konu: Rusya-NATO İlişkileri  (Okunma sayısı 55192 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
Ynt: Ruslardan Kafkas savaş senaryoları
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2009, 23:09:20 »
bunu yazan heralde çeçen kardeşimiz galiba onca hava kuvveti nasıl yok edecez u adamlar migxx su xx s300 s400 torm1 ohooo cık cık olmaz o iş
Bunu yazan bir çeçen kardeşimiz değil,bilgisiz bir çeçen kardeşimiz.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2009, 23:28:39 »
benim bildigim kadariyla rus medyasi ermenilerin elinde..
cogu yazarlar müdürler ermenidir medyada...
kiskirtma amacidir... nedeni hep karsi tarafta rusya ve ermenistan oluyor..

saygilar..

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2009, 15:33:11 »
benim bildigim kadariyla rus medyasi ermenilerin elinde..
cogu yazarlar müdürler ermenidir medyada...
kiskirtma amacidir... nedeni hep karsi tarafta rusya ve ermenistan oluyor..

saygilar..
Gerçekten çok stratejik bir yaklaşım dediğinle abi cuk diye oturuyor.Ermeniler bir anda rus medyasında inanılmaz dost olarak gözüküyorlar.Gerçekten çok güzel bir bakkış açısı.

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 01 Ocak 2010, 19:56:15 »
arkadaşlar öncelikle envanterleri (Rusya-Türkiye-Azerbaycan-ermenistan) yatırsak diyorum masaya.Sonrada; harbi savaş senaryosunda neler olabileceğini konuşsak.Çok uzak ihtimal değil çünkü ,hele pkk nın karabağa taşınma gibi bir olasılığı olduğunu düşünürsek, türkiye karabağdaki pkk kamplarını vurduğunu düşünün rusyanın cevabı ne olur? ?

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
« Yanıtla #14 : 02 Ocak 2010, 21:00:36 »
arkadaşlar öncelikle envanterleri (Rusya-Türkiye-Azerbaycan-ermenistan) yatırsak diyorum masaya.Sonrada; harbi savaş senaryosunda neler olabileceğini konuşsak.Çok uzak ihtimal değil çünkü ,hele pkk nın karabağa taşınma gibi bir olasılığı olduğunu düşünürsek, türkiye karabağdaki pkk kamplarını vurduğunu düşünün rusyanın cevabı ne olur? ?
O zaman sana şunu söylesem,Neden PKK oraya taşınsın ?
Neden ırak gibi bir kaos kar ortamını bırakıp oraya taşınsın?
Neden Kazı bırakıp Tavuğa geçsin?
 ;D

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ruslardan Kafkas savaş senaryoları
« Yanıtla #15 : 10 Mart 2010, 21:53:55 »
Hmmm ABD desteği ?? Tam tersi olmasın bu iş Ambargo gibi mesela.ABD ve NATO asla yanımızda olmaz bu 1dir.Uçak gemilerini hiç açmaz bu 2.Rusları 1-10 gün arası yok etmek biraz gö. ister aslında zor olur hatta olamaz anca ABD tüm nukeleri yollasan oda anca buda 3dür.
Tamamen hayal ürünü bu adam bizleri tutuyor Rusları hiç sevmi galiba demi cevherim ama keleşini ucuza alınca cok sevi cevherim ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Obama ve Medvedev'den tarihi anlaşma
« Yanıtla #16 : 08 Nisan 2010, 15:32:36 »
Obama ve Medvedev'den tarihi anlaşma

Nükleer silah stoklarını azaltacak anlaşmayı imzaladılar
08 Nisan 2010 Perşembe, 13:30:16

ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya lideri Dimitri Medvedev, nükleer silah stoklarını azaltmayı hedefleyen kilit önemdeki START anlaşmasını imzladı. İki ülkenin de stratejik nükleer savaş başlıklarını yüzde 25 ila 30 arasında azaltmasını öngören anlaşma Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da imzalandı.

Geçtiğimiz ay üzerinde uzlaşıya varılan anlaşma, ABD ile Rusya'nın 1550'şerden fazla işler durumda nükleer savaş başlığı bulundurmamasını öngörüyor. Anlaşma, Rusya ve ABD arasında 1991'de imzalanan ve geçen Aralık'ta süresi dolan Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması ya da kısaca bilinen adıyla START'ın bir devamı niteliğinde.

ABD Başkanı Obama, anlaşmaya varılmasının ardından bunu "son 20 yılın en kapsamlı silah kontrol anlaşması" olarak nitelendirmişti. ABD, 2000'den fazla nükleer silahı olduğunu söylüyor. Rusya'nın ise 3000 kadar nükleer silahı olduğu düşünülüyor.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/506431-obama-ve-medvedevden-tarihi-anlasma
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 15 Mayıs 2010, 11:24:54 »
size bunuda soyleyim. 1990-1994 de karabag iskal olunurken AZerbaycandaki kurtler ermenilerle anlasmaya gitmis ve Azerbaycan icinden ermeliyer leyhine faaliyytetlerde bulunmsdurlar.Azerbaycanli bi millet vekili kendisi bunu dogruluyor.
"Ben Iraka Settsm Huseynin oglunun dogum gununde gitmisdim. ve orda yuksek duzeyde kurt yoneticiler ve ermenilerde vardi.(Barzani ve Talabaninin ismini sahsen soylemisdir.)onlar aralarinda bi seyler konusuyorlardi. ve birde birisi bana yaklasip zisda Lacin ve Shusa denilen kentler varmi diye sordu. bende var dedim.oda sizdeki kurtler ermenilerle anlasdi ve o topraklari ermenilere verecekler."ve Azerbaycanda yuksek devlet orqanlarinda calisan 24 kurt kokenli insanin adini  bildiyini gerekirse aciklaya bileceyini soyledi.kurtlerin plani ise o topraklari ermenilerin eliyle Azerbaycandan almak ve gelecekde kurtlerle paylasmak.Malum yapilanmani kurduklari zaman.va daha sonra Azerbaycanda rus  ajani olan Aiyev iktidara geldikten sonra bu konuda asla konusulmadi.ve tamamen kapatildi.
ve ben kendi bildiyimide soyleye bilirim. Karabagda savas giderken ordaki kurt kokenliler kaosu kullanarak ordudn silah caliyor ve onlari Bakuye tasiyordular. daha sonrada o silahlarin disariya sorildigi anlasildi.ve karabagdaki bazi silah depolarininda kurtler tarafindan ermenilere tesli edildiyi biliniyor.cogu sayda Ukraynadan alinmis t-72 tankinin ve Qrad roketatar sistemlerinin.

Çevrimdışı diyarbakirlialperen

• Metin Çağrı YILDIRIM
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • ''Ucu bir olan ayrılır, Kökü bir olan birleşir.''
« Yanıtla #18 : 05 Eylül 2010, 16:30:33 »
Bu ruslar varya acınmayacak tek millet onu bilir onu sölerim valla

''Düşman ülkesi viran olacak Yurdumuz büyüyüp Turan Olacak.''

'Doğuyor bir güneş doğarak coşuyor'

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 07 Kasım 2010, 19:00:03 »
Bakin arkadaslar ben bir Azerbaycanliyim.Ve ruscayi iyi anliyorum.Size bi tek soz soyleyim ve ruslarin Turklere olan munasebetioni anlayin.
Simdiye kadar Azerbaycanda yayimlanan tum rus tv lerinde,simdiye kadar izlediyim tum rus sitelerinde eger ben kendim Turk olmasaydim ve Turkiye halkini tanimasaydim cok ozur dilerim su soz icin  "su Turkler ne asailik bi millet" diye dusunurdum.
Turk dusmanligi bunlarin genetiyinde var.Ne kadar onlarla iyi munasebetler kurmaya caslissanizda bunu deyistirmeniz cok zor.
Cunku biz kendimiz uzun sure ruslarla ic-ice yasadigimiz icin onlarin ne kadar kinli bir millet oldugunu ve ozelliklede Turklere karsi olaginustu nefret ve kinle buyutulduklerini iyi biliyoruz.Rus medyasinda Turkiye ve turklerle ilgili haberleri izleseniz Turkleri Seytanin evlatlari olduklarini ve dunyada en barbar millet olduklarini zann edersini.eger kendiniz turkleri tanimayan birisiyseniz.