SİLAH SİSTEMLERİ ANSİKLOPEDİSİ (Defence Encyclopedia) > Askeri Teknik Konular

MRE ler Hakkında Genel Bilgiler ve Tsk'nın MRE Kullanımı

<< < (2/5) > >>

serkan:
Bir domata bir somun ekmek bir konserve bir reçel yeter bizim askere. Böylede yapılıyor zaten. Ne farkı var MRE den

Raptor44:

--- Alıntı yapılan: serkan - 11 Şubat 2018, 00:53:23 ---Bir domata bir somun ekmek bir konserve bir reçel yeter bizim askere. Böylede yapılıyor zaten. Ne farkı var MRE den

--- Alıntı sonu ---
İnsan vücudu sürekli bir yapım ve yıkım işlemi halindedir askerlik mesleği veya vücut geliştirme gibi yoğun fiziksel aktivite ile karşılaşılan işlerde  bu durum dahada fazla artar eğer bu durumda insan vücudu bu durumda yapım için gerekli makroları almaz ve bu durum bir süre daha devam ederse kas ve yağ kaybı ile birlikte performansta ciddi düşüşler yaşar birde karnı iyi yiyeceklerle dolu olan tok ve mutlu bir asker zihinsel açıdanda daha mutlu olur videoları izledinizmi bilmiyorum ama ordaki abd rus fransız ve norveç MRE lerine bakarsanız bunu daha iyi anlarsınız  şimdi bir domat bir somon ekmek bir konserve bir reçel mi daha mutlu eder yoksa böyle bir MRE paketimi bence bu gayet açık bir farkla belli kendimdende örnek vermem gerekirse ben vucut geliştirme sporu ile uğraşan biriyim ve günde 700 gr tavuk 5 yumurta ve bunun yanında karbonhidrat meyve vitamin balık yağı vb. ile beraber 4000 kalori alıyorum eğer ben  bunları yemezsem gelişemem hatta bir süre sonra vucudum yıkım durumuna geçer kas ve yağ kaybederim bu durum operasyon da olan asker içinde geçerli ;)

OKÇULAR:
Operasyondaki askerin belkide tek sosyal aktivitesi 3 öğün yediği ve  üzerinde taşıdığı kumanyası oluyor. Ben kaloriden çok çeşitliliğin ve kalitenin askerin moral ve mutivasyonuna etkisinin çok olduğunu düşünüyorum.  Ülkelerin sosyal ve kültürel yapılarına göre durum değişebiliyor. İngiliz subayların canakkale savaş anılarında britanya ordusu askerlerinin iaşe ve ihtiyaçlarda sonu gelmez memmuniyetsizlik ve itirazlarının artık toplu disiplin cezalarına vardığını öğreniyoruz. Aynı subayların anılarında Türk askerinin içinde buday parcacıkları yüzen (muhtemel ezogelin çorbası) yiyeceklerle mutlu olduklarını itiraf etmekdedirler.

serkan:
Benim gördüğüm bizim askerler yanlarına konserve alırlardı ekmek alırlardı kahvaltılık reçel peynir zeytin paketleri alırlardı birde mutlaka domates biber soğan meyve verilirdi onunla araziye giderlerdi. Konserve sonuçta MRE den fazlası var eksiği yok yani bizim askerin olayı böyleydi.  Şimdi durum MRE ye dönmüş olabilir bilemiyorum birlikler profesyonel asker devlet onlara masraftan kaçınmıyor. Sonuçta Türkiye de MRE fabrikası var kime üretim yapıyor bu fabrika her alde avcılarımıza değil

Back2Future:
Adaşımın dediğine katılıyorum. TSK MRE Üretmeye pek önem vermez. MRE daha çok savaş durumlarında , askeri malzeme yardımlarında yapılır.

Türk ordusu büyük bir savaş içersinde olmadığı için MRE üretimi sağlamıyor. MRE dediğimiz olay zaten 2.Dünya savaşında cephelerde yıllarca savaşan askerler için üretiliyor.

Türkler günlük yemek çıkarıp günlük yemekler tüketiyor. En fazla çantalarda konserve yemekler oluyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git