Gönderen Konu: PULAT Aktif Koruma Sistemi  (Okunma sayısı 11903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
PULAT Aktif Koruma Sistemi
« : 08 Şubat 2018, 21:39:48 »
PULAT Aktif Koruma Sistemi

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türk tanklarına görünmeyen zırh: PULAT
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2018, 22:15:13 »
Türk tanklarına görünmeyen zırh: PULAT

Aselsan-Ukrayna ortaklığında tedarik edilecek aktif koruma sistemi, Pulat. Akkor Aktif Koruma Sistemi hazır hale getirilene kadar acil ihtiyaç olarak tanklara uygulanacak.

Geçtiğmiz yıl ASELSAN ve ROKETSAN firmaları, Ukrayna’da iki anlaşmaya imza atmıştı. Bu kapsamda ASELSAN, SFTE Spets Techno Export firması ile ‘Zaslon-L’ Aktif Koruma Sistemleri tedarikine yönelik bir kontrat imzalanırken ROKETSAN, aynı firma ile ortak reaktif zırh (ERA) geliştirilmesine yönelik bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya istinaden ASELSAN ile Ukraynalı ortağının üreteceği Aktif Koruma Sistemi'nin ismi Pulat olacak ve Akkor Aktif Koruma Sistemi hazır hale getirilene kadar acil ihtiyaç olarak tanklara uygulanacak.

Sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile platforma yöneltilmiş olan tehditleri tespit eder, ardından “Fiziksel İmha (Hard-Kill)” yeteneği ile tehdidi platforma çarpmadan önce uygun zaman ve mesafede etkisiz hale getirir.

PULAT gerek yakın mesafeden fırlatılan tanksavar roketlerine karşı gerekse de uzak mesafeden fırlatılan güdümlü tanksavar füzelere karşı modül yerleşimine bağlı olarak her yönü kapsayan 360°’lik tam bir koruma kalkanı sağlar. Platform üzerine dağıtık olarak yerleştirilen koruma modülleri sayesinde birden çok tehdide karşı aynı anda etkinlik sağlar.

PULAT dağıtık ve modüler mimarisi sayesinde birçok farklı tipte zırhlı araca uyarlanabilen aktif koruma sistem çözümüdür.

Sistem Bileşenleri
• Karşı Tedbir Modülü
• Karşı Tedbir Mühimmatı
• Yüksek Teknoloji Tetik Radarı
• Güç Dağıtım Birimi
• Kontrol Paneli çalışma.
Sistem Özellikleri
• Fiziksel imha (hard kill) kabiliyeti
• Uygun modül yerleşimi ile 360 derece tam koruma
• Radar ile tehdit algılama çözümü sayesinde toz, çamur, kar,
yağmur gibi zorlu çevresel şartlar altında etkin çalışabilme
• Asimetrik harpte yakın mesafeden atılan anti tank tehditlere
karşı reaksiyon verebilme
• Aynı anda birden fazla tehdide karşı etkin
• Dağıtık mimarisi sayesinde farklı sayıda modül seçimi
yapılarak birçok zırhlı araca uyarlanabilme

http://www.star.com.tr/teknoloji/turk-tanklarina-gorunmeyen-zirh-pulat-haber-1307211/
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 22:16:01 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Mediterrano

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: PULAT Aktif Koruma Sistemi
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2018, 22:38:16 »
PULAT ile AKKOR arasinda ne gibi farkler olacak, bilen var mi?

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2018, 23:41:45 »
PULAT yada Zaslon...AKKOR'a göre daha basit ve ilkel gibi duruyor.

AKKOR'u yapmak kolay iş değil daha komplike bir sistem bu yüzdende gecikiyor...akkor gelene kadar ortada acil ihtiyaç var dolayısıyla Zaslon çözümüne gidiyoruz.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2018, 18:01:02 »
Operasyona yetişirmi tanklara takılması
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ve testi geçti... Dünyada ilk olacak
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2018, 13:28:39 »
Ve testi geçti... Dünyada ilk olacak

Hürriyet Haber05.03.2018 - 08:41 | Son Güncelleme: 05.03.2018 - 09:57
Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, merakla beklenen Akkor Pulat aktif koruma sisteminin atışlı testi başarıyla geçtiğini yakın zamanda Afrin'de görevli tanklara entegre edileceğini açıkladı.

Demir'in twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

"Müsteşarlığımız tarafından geliştirilen Akkor Pulat aktif koruma sistemi, atışlı test faaliyetleri başarıyla gerçekleştirildi.

Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan tanklarımıza kısa sürede entegre edilecek olan sistem, bu anlamda dünyada ilk kez muharebe alanında kullanılan aktif koruma sistemi olacak.

Bu süreçte yoğun emek sar feden ASELSAN ve TÜBİTAK Sage çalışanlarımızı da tebrik ediyorum"

ÇELİK ANLAMINA GELİYOR

Altay tankı için, yaklaşan anti tank roketleri ve füzeleri belirleyerek havada imha edecek AKKOR üzerinde çalışan ASELSAN, tank ve zırhlı araçlara yönelik "çelik" anlamına gelen PULAT isimli yeni bir aktif koruma sistemi geliştirme projesi başlatmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ve-beklenen-aciklama-geldi-testi-gecti-40761131

Çevrimdışı Alparslan

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2018, 14:05:27 »
Bunu zaslon üzerinden geliştirdiler sanırsam yalan atıyorlar muhtemelen.
Tanrı Türkü korusun

Çevrimdışı Admiraldus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2018, 17:19:11 »
Bunu zaslon üzerinden geliştirdiler sanırsam yalan atıyorlar muhtemelen.
Daha önce ki açıklamalarda zaten bu konuda Ukrayna ile ortaklık yapacaklarını açıklamışlardı. Burada yalandan çok eksik bilgilendirmeden bahsedebiliriz. Sonuç olarak geç kalmış olsa da doğru bir iş yaptılar. Nispeten ucuz ve farklı tipte araçlara kolay bir şekilde uyarlanabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2018, 18:27:45 »
Yalan filan yok aselsan pulat çalışma mantığı aynı olan ukraynalı zaslon sistemiyle birebir aynı lakin pulatta aselsan teknolojisi var yani daha yeni daha güncel.Misal akkor ve pulatı altaya taktığımızda iki sistemli koruma kalkanı oluşturabiliriz ki buda galiba dünyada ilk olur ve tank KE(kinetik enerjili)mühimmatlar dışında vurulamaz olur...

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2018, 01:20:02 »
Kimisi beni deli sanabilir ama şimdiden railgun mühimmatı için aktif koruma sistemi geliştirmek için bir ön çalışma yapmak lazım.

Tamam şu an bu sistemin tanka takılması zor ama ilerde mutlaka olacak. Ve bizim muhtemel mühimmatlara karşı bir ön çalışma yapmamız. Sistem çıktığında ilk karşısistemi çıkarmak bize iyi para kazandırabilir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;