ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Deniz Sistemleri ile İlgili Haberler

Type 054A Fırkateyni

<< < (2/5) > >>

SKYWOLF:
Çin'den Pakistan'a Type 054A/P (F22P Bach II) satışı...

UYVAR:
Ohaaa! Çıkarıp masaya vurmak bu olsa gerek. Çin'i kizdiracak ne gelisme oldu ki uzak asya'da?

marmara:
Yukarıdaki resimler Aralık 2018 tarihine ait ve Pakistan için inşaa edilmekte olan ikinci Proje 054P sınıfı fırkateynin kızağa konma töreni.

Çin Pakistan`a Haziran 2017`de 2 adet 054P fırkateyn satımı için kontrat imzalamıştı. Sonra 1 Haziran 2018`de yine 2 adet 054P için kontrat imzaladılar. Toplam 4 adet fırkateyn alacak olan Pakistan son gemiyi 2021 tarihinde(üretim hızına dikkat) teslim alacak.
Dikkat edilecek nokta ise süpersonik ve yaklaşık 250km menzili olan CM302(YJ-12`nin ihraç modeli) gemisavar monte edilecek.

Fiyat konusunda bilgi verilmiyor, sanırım Çin uzun vadeli düşük faizli kredi vermiştir.

SKYWOLF:
Pakistan 4 Milgem ve dört Type 054P ile donanmasını epey yenileyeceğe benziyor. Milgem konusunda da Pakista'nın 2021'e kadar Çin gemilerini teslim alacak olmasına rağmen Milgem'lerin tam olarak ne kadar sürede teslim edileceği henüz net değil!

Bu arada Çin savunma sanayinin ve yeteneklerinin bu kadar gelişmesi gerçekten ürkütücü!

Raptor44:

--- Alıntı yapılan: SKYWOLF - 05 Şubat 2019, 11:47:11 ---Pakistan 4 Milgem ve dört Type 054P ile donanmasını epey yenileyeceğe benziyor. Milgem konusunda da Pakista'nın 2021'e kadar Çin gemilerini teslim alacak olmasına rağmen Milgem'lerin tam olarak ne kadar sürede teslim edileceği henüz net değil!

Bu arada Çin savunma sanayinin ve yeteneklerinin bu kadar gelişmesi gerçekten ürkütücü!

--- Alıntı sonu ---
Milgemler konusunda bir sıkıntı olmaz inşallah üretim hızımız çok yavaş o süre zarfında neler olur tahmin etmek güç
Bir çinli değilim ama gurur duyucam neredeyse adamlar ile hem teknolojik olarak geliştiler üstüne üretim hızları muazzam Bizim firmalarımızında örnek alması dileğiyle Altay projesinin hali ortada kaç yıldır üretime hazır üstüne T1 modeli çok sıkıntılı keşke ordu donatım fabrikası gibi çok gelişmiş bir fabrikayı özelleştirmek yerine üretimi onlara verselerdi de neyse devletimz iyi bilir ::)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git