Gönderen Konu: Leopard 3 Projesi...  (Okunma sayısı 14692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Leopard 3 Projesi...
« Yanıtla #20 : 22 Ağustos 2016, 17:59:16 »
Görüldüğü üzere kendi özel çalışması ve resmi bir tasarım değil! En başta dediğim gibi gerçek değil!

Birincisi gösterdiginiz Link görülmüyor

Ikincisi.

Siz burada birsey karistiriyorsunuz. Bu Almanlar belki sizin gibi keyif icin böyle seyler yapmiyorlar. Bunlar freelancer profesyonel endüstri tasarimcisi ve bu yaptiklari tasarimlari Üretici Firmalara satiyorlar.

Bir Alman Evini, Arabasini ve bütün Hayat masraflarini Fikri mülkiyeti ile kazandigi paralar ile sagliyor. Böyle Tasarimcilar Saat basi 100 Avrodan asagi bir rakam almiyorlar.

Ferchau.de gibi Mühendislik servis firmalarinda profesyonel tasarimci olarak lanse ediliyorlar. Ve bunun icin kendi kabiliyetlerini böyle tasarimlar ile gösteriyorlar. Buradan KMW Firmasi bu Tasarimcilari projelere davet ediyor. Genelde bu Endüstri Tasarimcilari AutoCAD, Inventor, SolidWorks, CATIA gibi 3D CAD programlari uzmani oluyor. Sertifikali kurslara katiliyorlar.

Anlatabildimmi? Bu Adamin Leopard 3 Tasarimi an itibari ile KMW yöneticileri tarafindan inceleniyor ve büyük olasilikla bu Adama bas tasarimci olarak görev verilecektir.

Kusura bakma da ben o bahsettiğin konuda bir profesyonelim. Hiçbir profesyonel ilerisi için geliştiridği bir tasarımı internet ortamında herkesin indirebileceği şekilde paylaşmaz. Bu sadece bir kavramsal tasarım! Sadece bir reklam! KMW ve diğer firmalar inceleyebilirler. Ama internet ortamında paylaşılan bu tasarımı asla kullanmazlar!

Ben arkadaşın tasarımlarından bazılarını daha önce bilgisayarıma indirmiştim. Biz profesyonel tasarımcılar grabcad sitesinden epey faydalanırız.

Not: Herhangi bir link paylaşmadım. Senin iletindeki linkten görülüyor herşey.

Ben senin söylediginin aynisini söyledim. Ama sen anlamak istemiyorsun. KMW bu Tank ile Leopard 2A7nin üstüne bir yeni nesil Tank üretmek zorundadir. KMWden cok büyük beklentiler var ve Bundan dolayi var olan en aggressif ve futuristik bir tasarim secmek zorundadir KMW. Dis görünüm gizlenmez. Zaten Hazir üründede gizleyemezsin dis görünümü. Gizlenen taraf sadece detaylardaki teknolojik cözümlerdir. Ve bunu zaten Endüstri Tasarimci yapmaz. Bunu Bas Tasarim Mühendisi kararlastirir.

Bu Adamin degeri yani aslinda Inventor gibi 3D Cad ortaminda cizebildigi cizgiler ve radiuslardir. Kusura bakma Sayin Skywolf ama senin tasarimlarin gercekten bu Adamin tasarimina yaklasabiliyormu?

Süper Lig Takimida Profesyonel, 1. Lig Takimida profesyonel yani sonucta.

Leopard 2 Tanki 1980lerde tasarlanmistir. Bu Devirdeki gibi Teknoloji imkanlarin olmadigi bir dönem. Tabiki seklide 1980lerin sekline benzeyecek.

Ama Leopard 3 2020lerin ürünü olacak ve bilim kurgu filmlerindeki silahlara benzeyecektir.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 18:09:31 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #21 : 22 Ağustos 2016, 18:39:17 »
Benim tasarımlarına yaklaşıp yaklaşamadını bilemem. Sadece iki kavramsal tank tasarlamış. Diğerleri zaten var olan tankların modellenmiş hali. Tasarımları görsel olarak hoş ancak mevcut nesil tankların donanımlarına sahip. Çarpıcı bir yenilik göremedim üzerinde. Oysa benim Z-3 tasarımımında halen günümüz tanklarında kullanılmayan sistemler mevcut! Şu an üzerinde çalıştığım Z-6 ise zaten hepsinden çok çok faklı bir tasarım ve yeniliklerle dolu! Ancak tasarımın tamamlanması epey zaman alacak!

Sonuç olarak bu sadece bir kavramsal tasarım!
Kesin olarak KMW'nin Leopard 3 tankı değil!
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 20:58:47 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 22 Ağustos 2016, 20:34:54 »
Leopard 3 projesi tabiki KMW ve Nexter ile yapilan Alman ve Fransiz Platformu olacak. Burada önce iki taraf bir konsept üzerinde uzlasmasi lazim.

Bence Fransa ve Almanya rakipligi bu Projeyi zaten sakatlayacaktir. Bastan bitmistir bu Proje.

Ben olsam bu Tasarimi üretime sokardim cünkü adolf hitlerin Maus panzerwagenini animsatiyor.

Hitlerin rüya ettigi silahlar genelde cok üstün vurus gücüne sahipti. Böyle bir Tank RPGde yese yoluna devam eder. Mürettebatin bulundugu bölüm en agir sekilde zirhlanir. Motorda 3000 ps MTU olur.

Kusura bakma senin tasarimciligini kritize etmek istemedim, sadece görsel tasarimin önemini vurgulamak istedim.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 20:36:28 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 23 Ağustos 2016, 14:12:53 »
Buyurun beyler Leopard 2 nin devamı Leopard 3. 2018 de üretime geçilecek. http://www.autobild.de/bilder/das-ist-deutschlands-panzer-zukunft-5843004.html#bild.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 23 Ağustos 2016, 14:51:48 »
Almanyanın Rus Panzeri t14 ARMADA ya karşı en kisa surede yanıtı.  Rheinmetall firmasının Süper Leopard oldu ilk Prototyp 2015 ortalarından beri denemede. Dış Görünüm  olarak leopard 2 ye benziyor. Ama asıl yenilik içinde.  Yeni kamera sistemleri Panzer komutanın 360° derecelik görüntü veriyor. Gece görüş sistemleri Yarasalari bile görüyor. İçindeki yangın söndürme sistemi çok hassas ve saliselik zamanda hemen göreve giriyor. Hatta yazıda içini çekerken flaş kulanmayi yasaklamislar. Alanları Ruslara karşı ilk cevabı olarak görünüyor ve 2018 te Alman birliklerine teslim edilecek yazıyor.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 23 Ağustos 2016, 15:10:17 »
Leopar 3 demek için daha fazla değişiklik bekliyor insan. Leo 2 A7 desinler daha doğru. Rusların yaptığı şey insansız kule kullanarak devrimsel bir fark yaratmak ama bunda sadece A6 nın çağdaşlaştırılmış şekli gibi.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #26 : 23 Ağustos 2016, 15:18:12 »
Buyurun beyler Leopard 2 nin devamı Leopard 3. 2018 de üretime geçilecek. http://www.autobild.de/bilder/das-ist-deutschlands-panzer-zukunft-5843004.html#bild.

Leopard 2A4 Revulation bu. Videoda içini de görebilirsiniz...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pwLvWo9G46w&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=pwLvWo9G46w&amp;feature=youtu.be</a>

« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 22:57:53 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 23 Ağustos 2016, 16:56:05 »
Ahaha bunun vidyosu var youtubeda okadar agirki yürürkene paletler takir takir ses cikariyor, kopacaklar neredeyse. Ikinci dünya savasi teknoloji sanki..  ;D ;D

60 tonluk tank icin tasarlandi o paletler, bunlar 70 tonluk ek zirh yüklemis. Almanlarin mühendisligi bitmis, bugün Almanlarin bütün projeleri outsourcingle yapiliyor.

Hans ve Fritz bitmis.

EDIT:

Vidyoyu ekledim

https://www.youtube.com/watch?v=ZblvLxXEFdE
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 18:42:43 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 23 Ağustos 2016, 16:59:49 »
Leopar 3 demek için daha fazla değişiklik bekliyor insan. Leo 2 A7 desinler daha doğru. Rusların yaptığı şey insansız kule kullanarak devrimsel bir fark yaratmak ama bunda sadece A6 nın çağdaşlaştırılmış şekli gibi.

Ruslarin armatasinida pek gözünüzde büyütmeyin. Eski bir ABD ordusu konseptini kopyalamislar. Insansiz kule bir ise yaramaz. Agrizalandiginda tamir edecek personel yok kulede. Sakat bir tasarim.