Gönderen Konu: Rus Savaş Gemileri Çanakkale'yi Geçti  (Okunma sayısı 10861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya Akdeniz’de 10 gemi bulunduracak
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2013, 17:57:23 »
Bence bunlari karsimiza almayalim. ABDye güvenirsek sonumuz iyi olmaz.

50 yılı aşkındır ABD ve NATO nun şemsiyesi altında bugünlere geldik. Zamanın ABD başkanı  H.S.TRUMAN soğuk savaş dönemi Avrupadaki Nato ülkelerinin SSCB tarafından kaç günde işgal edilebilir diye bir ön rapor istemiş. Pentagonun Türkiye için verdiği dayanma süresi 2 hafta çıkmış sayın Dumlupınar99.. Bazen sırtını dayadığın devletin ağız kokusu bile karşı tarafı sindirmeye yetiyor.

Tuhaf 1923ten 1955e kadar tek basimiza nasil dayanmisiz SSCBye, hic aklim almiyor... ???  ::)

SSCBnin bize tek saldirma sebebi olabilir, oda Ülkemizdeki NATO Üsleridir.

Bence NATOnun agiz kokusuna fazla güvenmeyin, sayin Okcular.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #11 : 03 Mayıs 2013, 18:25:37 »
Tuhaf 1923ten 1955e kadar tek basimiza nasil dayanmisiz SSCBye, hic aklim almiyor... ???  ::)

SSCBnin bize tek saldirma sebebi olabilir, oda Ülkemizdeki NATO Üsleridir.

Bence NATOnun agiz kokusuna fazla güvenmeyin, sayin Okcular.

Soğuk savaş döneminde Rusyanın bütün enerjisini Tank , Top , Uçak üretimine yoğunlaşması esas etken. Dilek ola yüzbinleri aşmış mekanize araç.. Truman'a verilen Raporda Batı Almanya, Norveç, İtalya ve Türkiye ilk sıcak çatışmada elden cıkıyor. O yıllarda ya Batı dünyasıyla hareket edecektik ya da Kominizmin demir yumruğunu yiyecektik.

Tarihte en çok savaştığımız devlet Slavlar .. Burnumuzun dibindeler.  Rus ayısını uyandırmaya gelmez . Beğenmediğimiz ABD neyaptı ne etti aramıza gürcistan diye tampon bir devlet kurdurdu. 
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2013, 19:48:46 »
Soğuk savaş döneminde Rusyanın bütün enerjisini Tank , Top , Uçak üretimine yoğunlaşması esas etken. Dilek ola yüzbinleri aşmış mekanize araç.. Truman'a verilen Raporda Batı Almanya, Norveç, İtalya ve Türkiye ilk sıcak çatışmada elden cıkıyor.

Sayin Okcular,

Truman benim Gözümde bir Hictir. Bilinen Emperyalist ve Mason. Tabiki kendi Menfaatlerini koruyan Aciklamalar yapacak. Ben Truman denen adinin yüzüne bile Tükürmem.

Alıntı
O yıllarda ya Batı dünyasıyla hareket edecektik ya da Kominizmin demir yumruğunu yiyecektik.

Biz NATOya Soviet Korkusundan girmedik. Biz NATOya Menderese sicak Para ve Kredi lazim oldugu icin girdik. Biz yumruk yiyen Ülke degiliz. Ancak Kahpeler yer yumruk. Hitlerin bile saldirmaya cesaret edemedigi bir Millete Sovietlerde cekinir ve cekindilerde zaten. NATOnun burda bir Etkisi olmamistir. Bizde hicbirzaman Stratejik Füzelere kurulmadi. Gelen Jüpiterler derhal geri döndü. Rusya Izin vermedi ve NATO Boyun egdi. Bizi Allahtan baska hicbirsey Savastan esirgememistir.

Alıntı
Tarihte en çok savaştığımız devlet Slavlar .. Burnumuzun dibindeler.  Rus ayısını uyandırmaya gelmez . Beğenmediğimiz ABD neyaptı ne etti aramıza gürcistan diye tampon bir devlet kurdurdu.

Sovietler Slav felan degildir. Sovietler Ideolojisine uyan bir Harekettir. Siz Rus Devrimini bir arastirin gidip. Slavlarin Kraliyet Ailesini Duvara dizdi Sovietler. Osmanliya "Hasta Adam" diyenleri Duvara dizdi Sovietler. Kurtulus Savasinda Atatürke 50.000.000 Altin sagladilar. Sovietler olmasaydi Kurtulus Savasinda cok daha fazla kayip verirdik.

NATO bize ne verdi? Eski Hurdalariyla Ordumuza Yilan gibi girdi ve Askerlerimizin Kafasini karistirdi. Gladyo Seytanlarini yaratti. Köstebek Hilmileri yaratti.

Rus Osetya / Gürcistan Savasinda Rus Birliklerinde Orta Asya Türk Kardeslerimiz savasmistir. ABD Piyonu Gürcüleri darmadagan etmislerdir.

Ben sahsen Soykardeslerimizle ABD/NATO ugruna savasmak istemiyorum. Uyanma Zamani geldi, Rus Ordusu artik Slav felan degildir. Icinde Spetznatz Birliklerinde Türk Soy Kardeslerimiz vardir. Ben bunlari öldürmek istemiyorum, ya sen?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 03 Mayıs 2013, 20:11:43 »
Sayın Dumlupinar99, son iletiniz forum kurallarına aykırı olarak ırkçılık içerdiği için Yasaklı İletiler bölümüne kaldırıldı. Lütfen forum kurallarına uygun paylaşımlarda bulununuz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2013, 20:20:05 »
Tamam özür dilerim. Maalesef bazan farkinda olmuyorum.

Resimi birdaha paylasiyorum ve Irkci Demecten uzak duruyorum.

Kurtulus Savasi Karesi. Atatürk ve Sovjet Subaylari.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2013, 20:22:06 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 03 Mayıs 2013, 20:35:09 »
Bir Tatbikatta kendi Müttefikine Füze atan bir Devlet Kahpe degildirde nedir? Soruyorum?

USS Saratoga vs TCG Muavenet Olayini arastiriniz.

Bukadar Sene nasil dayandik bu alcakliklara aklim ermiyor?!  >:( Bence NATO denen Satanist Örgütle derhal Bütün Iliskilerimizi sonlandirmaliyiz, bunlar bize Savasta kim bilir neler yapar! Bizi arkadan Hancerler bunlar.

Allaha Sükür Bugün Ordumuz uyandi ve yavas yavas Önlemlerini aliyor. Bir Millet olarak hala Sicak Para ve Emperyalist Rüyasinda kapilmis olabiliriz ama Ordumuz artik uyanmistir...

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
Rus savaş gemileri Akdenizde
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2013, 11:50:15 »

Rus donanmasına ait 3 savaş, bir nakliye gemisi ile bir kurtarma römorku, Süveyş Kanalı'ndan Akdeniz'e giriş yaptı.

Süveyş Kanal İdaresi'nden alınan bilgiye göre, Kızıl Deniz'den gelen "Panteleyev", "Fotiy" ve "Peresvet" adlı savaş gemileri ile kurtarma römorku "Pechenga" ve nakliye gemisi 'Nevelsky", Mısır ordusunun yoğun güvenlik önlemleri altında Süveyş Kanalı'ndan geçerek Akdeniz'e girdi.

Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Viktor Çirkov, daha önce yaptığı açıklamada, Akdeniz'de mevcut savaş gemilerini nükleer denizaltılarla takviye edebileceklerini söylemişti.

Rusya Savunma Bakanlığı da geçen ay, "Rusya, Akdeniz'deki menfaatlerini korumak amacıyla Büyük Okyanus Donanması'ndan bazı savaş gemilerini bölgeye yönlendirmiştir" açıklamasında bulunmuştu.

http://www.aa.com.tr/tr/dunya/179900--rus-savas-gemileri-akdenizde

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Rusya, Akdeniz’e filo konuşlandırıyor
« Yanıtla #17 : 02 Haziran 2013, 11:58:10 »

Rusya, Akdeniz’e filo konuşlandırıyor

Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
2 Haziran 2013

Akdeniz’e filo konuşlandırıyor
Suriye krizi patlak verdiği günden bu yana Akdeniz’de gözlem amaçlı savaş gemileri bulunduran Rusya, önümüzdeki aylar bölgeye vurucu güç anlamına gelen filo konuşlandıracağını açıkladı.

Rus uçak gemisi “Amiral Kuznetsov” ile iki nükleer denizaltı daimi esasta bölgede savaş nöbeti tutmaya başlayacak. Rusya’nın Akdeniz sularına dönmek niyetinde olduğunu Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Viktor Çirkov açıkladı. Moskova’da basına bilgi veren Amiral Çirkov, “Rusya donanması yakın gelecekte elindeki en büyük ağır kruvazör olarak tanımlanan uçak gemisi Amiral Kuznetsov’u Akdeniz sularına indirecek. Şu anda modernizasyondan geçen gemi en geç yıl sonuna kadar bölgede görev yapmaya başlayacak” dedi. Çirkov’a göre Sovyetlerin çökmesinin ardından ara verilen güney yarımkürede devriye denizaltı seferleri de sürecek.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23418421.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Rus Savaş Gemileri Çanakkale'yi Geçti
« Yanıtla #18 : 28 Eylül 2016, 11:15:49 »
Proje 11.435 uçak gemisi Amiral Kuznetsov, Akdeniz'in doğu kesiminde Rus Donanması'na katılıyor. Rusya şu an Akdeniz'in doğusunda 6 savaş gemisi ve 4 destek gemisi bulunduruyor.