Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 141202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamalı Efe

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
Ynt: AFRİN OPERASYONU
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2018, 19:41:13 »
Amin.

Hewallerin sesi soluğu kesildi. Sosyal Medyada destan yazan tipler bir anda buhar oldular. Yalnız uçaklar baya sağlam saplamış, görüntüler enfes. 8)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2018, 19:46:02 »

Bozena mayın temizleme aracı da gönderilmiş.

Türk Hava Kuvvetleri, teröristlerin kurduğu savunma mevzilerini yerle bir ediyor.

Şu apo itinin resmine de bir füze sallasalar...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2018, 19:49:05 »

« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 19:51:50 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2018, 20:03:26 »
50 uçağın görev aldığı söyleniyor hewaller cehenneme gönderiliyor güzel gidiyor herşey bu arada bozena mayın temizleme aracını daha önce duymamıştım fotoğraflarını görünce baya şaşırdım benim nasıl böyle bir şey den haberim olmaz diye
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hareketli dakikalar... Rusya'dan harekatla ilgili şaşırtan açıklama

Hürriyet Haber
20.01.2018 - 17:23 | Son Güncelleme: 20.01.2018 - 20:02
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın Türkiye’nin harekât başlattığı Suriye’nin Afrin kentindeki gelişmeleri dikkatle takip ettiğini ve bu konudaki haberleri endişeyle karşıladığını bildirdi. ABD ve Rusya Genelkurmay Başkanları'nın Suriye konusunu ele almak üzere telefonla görüştüğü bildirildi. Bu haberden dakikalar sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile görüştüğü aktarıldı. Ayrıca ABD, İran ve Rusya büyükelçilikleri misyon şefleri Dışişleri Bakanlığa çağrılarak Afrin'deki son gelişmelerle ilgili bilgilendirildi. BM Güvenlik Konseyi'nin diğer üyeleri İngiltere, Fransa ve Çin'in de bilgilendirileceği öğrenildi.

Afrin operasyonunun başlamasının ardından Rusya'dan ilk açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın Türkiye’nin harekât başlattığı Suriye’nin Afrin kentindeki gelişmeleri dikkatle takip ettiğini ve bu konudaki haberleri endişeyle karşıladığını bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus askerlerin Afrin'den çekildiğini duyurdu. Rusya'nın, ABD ve İran büyükelçileri Dışişleri Bakanlığına çağırdığı açıklandı.

OPERASYONUN ARDINDAN TELEFON DİPLOMASİSİ YAŞANDI

Reuters ajansı Rusya Genelkurmay Başkanı Valeri Gerasimov ile ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’un Suriye’deki durumu görüştüklerini bildirdi. Görüşmeyle ilgili bir detay açıklanmadı. Reuters Ajansı, öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘Afrin’e operasyonun fiilen başladığını’ açıkladığına işaret etti.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle dendi: “20 Ocak günü Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ile Amerikalı mevkidaşı Joseph Dunford arasında telefon görüşmesi gerçekleşmiştir. Taraflar Suriye’deki gelişmeler yanı sıra iki ülkeyi ilgilendiren ve karşılıklı çıkarlara dayalı konuları ele almıştır.”

Öte yandan diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Tillerson ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşme, ABD tarafının talebi üzerine gerçekleşti. 

RUS SENATÖR: 'TÜRKİYE'NİN AFRİN OPERASYONUNU BM'YE GÖTÜRECEĞİZ'

Rus senatör Klintseviç, Rusya’nın Suriye’yle diplomatik işbirliği yapacağını ve Birleşmiş Milletler’de (BM) Türkiye’nin Afrin’de başlattığı operasyonu sonlandırmasını talep edeceğini belirtti.

BMGK ÜYELERİ VE İRAN'A BİLGİLENDİRME

ABD, İran ve Rusya'nın Ankara'daki büyükelçilik misyon şeflerinin Dışişleri Bakanlığına çağrılarak Afrin bağlamındaki son gelişmeler hakkında bilgilendirildiği belirtildi.

BM Güvenlik Konseyi'nin diğer üyeleri İngiltere, Fransa ve Çin'in Türkiye'deki temsilcilerinin Afrin harekatıyla ilgili bilgilendirilmek üzere Dışişleri Bakanlığına çağrılması bekleniyor.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, ABD, İran ve Rusya'nın Ankara'daki büyükelçilik misyon şefleri, Dışişleri Bakanlığa çağrılarak Afrin bağlamındaki son gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/hareketli-dakikalar-turkiye-abd-rusya-arasinda-diplomasi-trafigi-40716582

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya'dan ABD'ye çok sert tepki: Suriye'deki provokatif adımlar...
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2018, 21:12:45 »
Rusya'dan ABD'ye çok sert tepki: Suriye'deki provokatif adımlar...

AA
20.01.2018 - 19:47 | Son Güncelleme: 20.01.2018 - 20:49
 Rusya Savunma Bakanlığı, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Suriye’deki ABD yanlısı silahlı gruplara silah temin etmesi nedeniyle Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyon başlattığını hatırlatarak "ABD’nin Suriye’deki sorumsuz davranışları, ülkedeki çözüm sürecini tehdit etmektedir." açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Suriye'nin kuzeybatısındaki kriz durumunun gelişimine katkıda bulunan başlıca etkenin ABD tarafından atılan provokatif adımlar olduğu vurgulandı.

ABD’nin Suriye’de Kürt nüfusunun yoğun olduğu bölgeler yaratarak bu bölgeleri izole etmeye çalıştığı ifade edilen açıklamada “Pentagon’un Suriye’deki ABD yanlısı silahlı gruplara modern silahlar temin etmesi nedeniyle Türkiye, Afrin’e yönelik operasyon başlattı. ABD’nin Suriye’deki sorumsuz davranışları, ülkedeki çözüm sürecini ve Cenevre sürecini tehdit etmektedir.” değerlendirmesine yer verildi.

"ZEYTİN DALI HAREKATI"

Türkiye bugün saat 17.00 itibarıyla Afrin'de "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere" Zeytin Dalı Harekatı'nı başlatmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı da Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlattığı operasyon bağlamında bölgedeki Rus askerlerinin güvenliklerinin sağlanması amacıyla Afrin’den Tel Rıfat bölgesine sevk edildiklerini duyurmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-rusyadan-abdye-cok-sert-tepki-provokatif-adimlar-40716681

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2018, 23:12:24 »
Canlı yayında tanklar ard  arda sınır kapısından geçiyorlar.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2018, 23:27:51 »
Allah askerlerimizin ayağına taş değdirmesin,onları korusun.Türk hava kuvvetleri yine büyük bir operasyonu başarıyla gerçekleştirdi.Şimdi askerlerimize ordumuza destek olma zamanıdır...

Çevrimdışı Kamalı Efe

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 21 Ocak 2018, 00:02:54 »
Sosyal medyayı bu hırtlara bırakmayalım arkadaşlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 21 Ocak 2018, 00:29:59 »

« Son Düzenleme: 21 Ocak 2018, 00:30:58 Gönderen: SKYWOLF »