Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wazz

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #870 : 29 Mart 2018, 23:59:00 »
heh bide bu eksikti başka kim kaldı yunanistanda gelsinmi yada mali kenya felan ulan bunları kimse kurtaramayacak cehennem sizi çağırıyor

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #871 : 30 Mart 2018, 00:09:35 »
fransaya ders vermek gerek  nükler santaral -aster30- bir sürü anlasma  nokta bitmisdir

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #872 : 30 Mart 2018, 00:10:52 »
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ofisinden yapılan açıklamada, "YPG dahil Kürt yetkiliere Suriye'nin kuzeyinde istikarar sağlanması için destek sözü verdik. SDG ve Türkiye arasında arabulucu olabiliriz. Fransa ABD ile anlaştı, Menbiç'e asker gönderecek" ifadeleri yer aldı.

https://www.cnnturk.com/amp/dunya/son-dakika-fransadan-ypg-aciklamasi?__twitter_impression=true
Fransız özel kuvvetleri zaten menbiçte mevcuttu. Büyük çaplı bir varlık göstermeden bizim acilen münbiç hazırlıklarına başlamamız lazım. hemde çok acil. Fransanın suriyeye geliş hedefi ypgli kürdofillere kürdistanı kurdurmak.Bu millet iş işten geçtikten sonra "eyyy fransa ne işin var suriyede" diye boş bagrışlar duymayı hazmetmez.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 00:15:44 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #873 : 30 Mart 2018, 00:15:40 »

bu resim de bende avrupanin büyügüm demek ister gibi

Çevrimdışı wazz

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #874 : 30 Mart 2018, 00:17:01 »
ya bu gitsin afrikada uğraşsın dursun

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #875 : 30 Mart 2018, 00:19:37 »
fransa  bm 5 üyesinden biri  nükler bombasi var ama

kendini aynada büyük görüyor ben olsam  firatin suyunu kesertim

firat -dicle  anadolunun daglarinda  dogar

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #876 : 30 Mart 2018, 00:26:18 »
ya bu gitsin afrikada uğraşsın dursun
Fransada şirket devletidir normalde... Hatta en büyük medya kuruluşlarının sahipleri silah fabrikaları.. ordu bakımından bizden iyi olduklarını sanmıyorum ama özel kuvvetler bakımından çok etkililer diyebilirim. Birkaç avrupa ülkesi Amerika nereye giderse peşlerinde kendi özel kuvvetlerinide yollarlar. İsveç , Fransa , İngiltere bunlardan birkaçı. ben askerde iken bir uzman çavuşumuz yaşamak istiyorsan askeriyenin piçliğini bileceksin demişti. Kitabi bilgiler bir yere kadar götürür seni. bu adamlar işin piçi olmuşlar. Ayrıca Fransa Amerikaya oranla daha yakın bölgeye ve kürtler Amerikadan çok Fransada daha etkililer. Ermeni lobisinide katarak söylüyorum bunu. Macron'un söylediği gibi bir söz'ün varlığından şüpheliyim bu tamamen bölgede varolma bahanesi. trump'ın Suriyeden çıkacagız demesi diğer yapacagız diyipte yapmadıgı şeyler gibide olabilir. Öyle olursa Fransa yine uslu köpeği oynamaya devam eder
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #877 : 30 Mart 2018, 00:39:02 »
bizim hükümette ses yok nikah sahitlik yapiyorlarmis

kendilerini sarkiya kaptirmislar herhande suan ses yok 

önemlisi Anadolu Ajasinda haber yok

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #878 : 30 Mart 2018, 07:42:15 »
Elysee.fr sitesinde deklerasyonu bulamadım dün gece ama bugün AFP (fransız ajansı) haberi buldum
Macron selefini aratmadı ve SDG den bir delegasyonu kabul etmiş tabiki ypg de içinde
kürt temsilci Asiya Abdellah basına verdiği demeçte Fransa'nın yeni birlikler göndereceğini söylemiş, Rojava temsilcisi Khaled Issa ise Fransa nın askeri varlığını güçlendireceğini AFP ye eklemiş...Fransız makamları ise bu konulara açıklık getirmeden SDG ve Türkiye'nin arasında Fransa'nın aracısıyla diyalog kurulmasını istediklerini bildirmiş...

https://www.afp.com/fr/infos/334/syrie-macron-recu-une-delegation-de-la-coalition-arabo-kurde-fds-doc-13e6zh4

Çevrimdışı NeQ

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #879 : 30 Mart 2018, 08:14:25 »
fransa her yenilgiden sonra ingiltere kurtar beni demeye alışmış bir millet, enson bm yi afrin için acil toplantıya cagirip ingiltere ve rusyanın aksi açıklamalarıyla dostlar bizi toplantıda gorsun diye kuyrugu dik tutmaya çalışan bunlar degilmiydi. fransa ciddiye alınacak bir devlet değil, hinterlandı afrikadan öteye gitmez. havlayan köpeğe değil, havlatan sahibine bakacaksın fransanin