Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #850 : 23 Mart 2018, 15:36:46 »
Tel Rıfat'ın PKK’lı teröristlerden temizlenmesi için yerel halk protesto düzenliyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #851 : 23 Mart 2018, 21:28:21 »
TSK ve TSK destekli ÖSO Kibarşin, Fafertin ve Burcike köylerini ele geçirildi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #852 : 24 Mart 2018, 00:12:10 »
Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 23 Ocak 2018 tarihinde şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan USTA ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet MURATDAĞI’nın naaşlarına ulaşılmıştır.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #853 : 24 Mart 2018, 00:15:11 »
Dost ateşi ile şehit oldular gibi geliyor bana. Nasıl bir yıkıntı altında kaldılar da enkazdan yeni çıkartılabiliyor. Bence uçağımız bombaladı öyle şehit oldular.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #854 : 24 Mart 2018, 00:26:24 »
Dost ateşi ile şehit oldular gibi geliyor bana. Nasıl bir yıkıntı altında kaldılar da enkazdan yeni çıkartılabiliyor. Bence uçağımız bombaladı öyle şehit oldular.
Sencelerin sende kalsın serkan.. pkkdan bahsediyoruz burda kalleşlikte pusuda puştlukta zirve yapmış kalleş sürüsünden yani ardından bıraktıkları EYP mayın vb patlayıcıları saymıyorum...ÖSO bir salaklık yapmıştır dersen "belki" diyebilirim ama Türk Jetleri aa şu bina güzel duruyor du vuriyim ben bunu kafasıyla çalışmıyor kaç tane onaydan geçiyor. Şu yorumu çok saçma buldum. İlk defa enkaz altından şehit çıkarmıyoruz yahu bu ne hoyratlık
« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 00:27:47 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #855 : 24 Mart 2018, 00:32:17 »
Dost ateşi savaş gerçeğidir her savaşta dost ateşi ile askerler tanklar uçaklar kaybedilir. Amerika kendi uçaklarını vurdu kendi uçakları kendi patriot larını vurdu tankları vurdular helikopterleri düşürdüler. Bizde yapmış olabiliriz. Kıbrısta iki tane gemimizi nasıl vurduk aynı şey. Yani olayın şekli bana bunu düşündürdü 2 ayda nasıl ulaşılır ancak büyük bir yıkıntı altında kalarak olur. Bunuda ancak Türk uçakları yapabilir. İki subay ne olabilir Engerek lazer işaretleyicisi ile hedefleri işaretleyen ileri gözetleyicidir bizim uçak yanlışlıkla vurmuştur mesela
« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 00:34:08 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #856 : 24 Mart 2018, 00:52:31 »
Dost ateşi savaş gerçeğidir her savaşta dost ateşi ile askerler tanklar uçaklar kaybedilir. Amerika kendi uçaklarını vurdu kendi uçakları kendi patriot larını vurdu tankları vurdular helikopterleri düşürdüler. Bizde yapmış olabiliriz. Kıbrısta iki tane gemimizi nasıl vurduk aynı şey. Yani olayın şekli bana bunu düşündürdü 2 ayda nasıl ulaşılır ancak büyük bir yıkıntı altında kalarak olur. Bunuda ancak Türk uçakları yapabilir. İki subay ne olabilir Engerek lazer işaretleyicisi ile hedefleri işaretleyen ileri gözetleyicidir bizim uçak yanlışlıkla vurmuştur mesela
Kıbrısta vurulan gemilerimiz ile bu olay aynı değilki. Çatışma yaşanan sahalar belli askerin op. yeri belli ve tüm bunların koordinasyonunu sağlayan bir komuta merkezi var. Afrin alındıktan birkaç gün sonra evin birinde EYP patladı ve 4 öso ile 7 sivil hayatını kaybetti. O evin halini gördün mü ? Uçak vurmuştan beterdi. Benim aklıma gelen ilk şey , ön cephesini kaybeden pkknın tuzak kurmuş olmasıydı. ÖSOyu tuzaklarla çok kolay kandırırsın mesela şehidimizin birini Kuran-ı Kerim'e tuzaklanmış bomba ile verdik hatırlarsan... İnce bir misinanın iki tarafına bagla EYPleri havanları bak kaç katlı bina yıkılıyor. Bunlar benim aklıma ilk gelenler. Senin dediğin yanlış mı ? değil ama mesela sen suraya yazana kadar bilmiyorum kimsenin aklına bizim jetler yanlıslıkla vurmuştur diye birşey gelmiş midir ? tuhaf yani
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #857 : 24 Mart 2018, 01:20:50 »
Arkadaslar önemli olan Şehitlermizin naaşlarına ulaşılması ,böylelikle ailelerin acılarına en azından bir nebze su serpildi.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #858 : 24 Mart 2018, 08:32:33 »
Çatışmada şehit oldular, bizimkiler köyden geri çekilince naaşları alamamışlar.
Maalesef naaşları YPG twitter hesaplarında gördük.
Hatta Üsteğmenimizin aile foto ve kredi kartlarını da gösterdiler.
TSK nın açıklamasını okumadım sanırım orada yıkıntıdan bahsediyor.
Yine twitter a dayanarak vereceğim bilgi; Yakalanan YPG lilerden naaşların yeri tepsit edilmiştir.

Burada FK da şehit düşen 2 Astsubayımızın da naaşları DAEŞ elindeydi onlarda takasla alındı.
Daha sonra takasa gelen teröristle JDAM ile imha edildi.(Twitter Aybars)

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #859 : 24 Mart 2018, 08:36:11 »
Aileler o kadar onurlu ve sabırlı davrandı ki, hiç bir haber vb görmedik.
Acılarını tahmin dahi edemem ama onlar çıkıp hiç bir şey söylemediler.

Naaşların düşman elinde kaldığını çoğumuz unuttuk da zaten :(

Arkadaslar önemli olan Şehitlermizin naaşlarına ulaşılması ,böylelikle ailelerin acılarına en azından bir nebze su serpildi.