Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD: Türkiye ile Menbiç konusunda anlaşmaya varılmadı
« Yanıtla #840 : 20 Mart 2018, 23:32:01 »
ABD: Türkiye ile Menbiç konusunda anlaşmaya varılmadı

İki haftadır Ankara’daki en yetkili ağızlardan gelen ‘ABD ile Menbiç konusunda anlaştık’ açıklamalarına karşılık Washington ısrarla ‘henüz değil’ demeyi sürdürüyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın son açıklamalarına geçen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun açıklaması için verdiği yanıtın aynısıyla karşılık verdi. Nauert, henüz iki tarafın bir anlaşmaya varmadığını savundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Afrin şehir merkezinin TSK destekli gruplarla birlikte ele geçirilmesinin ardından yabancı TV kanallarına Türkiye ile ABD’nin Menbiç konusunda anlaştığını artık uygulama beklediklerini söylemişti. Kalın’ın açıklaması salı günkü basın brifinginde Sözcü Nauert’e hatırlatıldı.
Nauert, “Bu komik çünkü varılan bir anlaşma yok” dedi. Nauert geçen hafta benzer bir yanıtı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklamalarına cevaben vermişti.

ABD Dışişleri Sözcüsü Nauert Washington ile Ankara arasındaki diplomatik görüşmelerin bir sonraki turunun ne zaman yapılacağına ilişkin soruya ise “Şu anda ilan edeceğimiz bir şey yok” diyerek geçiştirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abd-turkiye-ile-menbic-konusunda-anlasmaya-varilmadi-40779046
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #841 : 21 Mart 2018, 01:42:58 »
İsmail Metin Temel Paşa Bolu komando tugay komutanı iken o birlikte askerlik yapmıştım. Tuğgeneraldi o zamanlar. Gezici tim oldugumuz için o dönem şırnaktaydık. Tanıyan her asker severdi paşamızı , çünki Metin Temel paşanın asker sevgisi bilinirdi ve kulaktan kulağa yayılırdı. Bugün itibariyle birçok komutanımın adını unutmuşumdur ama paşamızın adı hep aklımndaydı..15 temmuz gecesi metin paşamız bir an aklıma gelmişti ama o bizi yanıltmadı..Metin paşanın kısa bir sürede olsa birliğinde askerlik yapmış olmaktan çok gururluyum.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2018, 01:43:29 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #842 : 22 Mart 2018, 00:08:07 »
  Sayın Yagbu yıl Bolu da idiniz??? Günahlarınız pek fazlaymış anlaşılan ;D ;D ;D

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #843 : 22 Mart 2018, 02:01:47 »
  Sayın Yagbu yıl Bolu da idiniz??? Günahlarınız pek fazlaymış anlaşılan ;D ;D ;D
2007-2008 sezonu :)) zaten o dönemde rütbe alıp gitmişti paşamız :) sormayın bir insanın acemi birliği eğirdir usta birliği bolu komando olunca ister istemez nasıl bir günah işledimde buradayım gibi serzenişleri olabiliyor.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2018, 02:08:03 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
PKK'nın elebaşları öldürüldü!
« Yanıtla #844 : 22 Mart 2018, 08:30:31 »
PKK'nın elebaşları öldürüldü!

Hürriyet Haber22.03.2018 - 05:54 | Son Güncelleme: 22.03.2018 - 05:56
Afrin’de 22 Şubat’ta çıkan çatışmada, örgütün kadın yapılanması YPJ sorumlusu Songül Coşkun ile Dicle Miqdad, korumalarıyla birlikte ölü ele geçti. 1 milyon liralık listedeki Amanos sorumlusu da 6 Şubat’ta öldürüldü

PYD/YPG'nin kadın yapılanması olan YPJ'nin 2 üst düzey kadın yöneticisinin, 20 korumasıyla birlikte Afrin'de öldürüldüğü ortaya çıktı. Afrin'de bulunan güvenlik güçlerinden gelen bilgi, görüntü, fotoğraf ve belgeleri değerlendiren istihbarat birimleri YPJ'nin daha önce sözde genel komutan yardımcıları olan Songül Coşkun (Tekoşin Botan) ve Dicle Miqdad ( Zilan Cudi) adlı teröristlerin, 20 korumasıyla birlikte Afrin'de öldürüldüğünü saptadı. Bilgi yerel kaynaklardan da teyit edildi.

KOMANDOLARLA ÇATIŞMAYA GİRDİLER

İstihbarat birimlerinin raporuna göre, Songül Coşkun ve Dicle Miqdad'ın başında bulunduğu terörist grup, 22 Şubat'ta Afrin'in Mabata Berceme köyü kırsalında, Zeytin Dalı Harekâtı gereği bölgede bulunan komandolarla çatışmaya girdi. Sabaha karşı 04.30'da komando timinin bulunduğu alana sızmaya çalışan alana sızmaya çalışan teröristlerin konumu, ZPT aracı üzerindeki termal kameralar tarafından belirlendi. 2 saat süren çatışma sonrasında öldürülen teröristlerden ikisinin, daha önce YPJ'nin sözde genel komutan yardımcıları olarak açıklanan Tekoşin Botan kod adlı Songül Coşkun ve Zilan Cudi kod adlı Dicle Miqdad olduğu belirlendi. Teröristlerin yanındaki korumaları ölü olarak ele geçirildi.

KARAYILAN'IN KORUMASI

PKK'dan kaçıp teslim olan 84 teröristin verdiği ifadelerde terörist Songül Coşkun'un adı örgütün ele başlarından Murat Karayılan'ın korumalığını yapanlar arasında geçiyordu. Örgüt ise yaşadığı bozgunu saklamak için 2 kadın elebaşının ölümünü farklı yer ve tarihlerde gösterdi.
Sabah
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pkknin-elebaslari-olduruldu-40780312
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
TSK paylaştı! İşte ilk görüntüler
« Yanıtla #845 : 22 Mart 2018, 12:28:35 »
TSK paylaştı! İşte ilk görüntüler

Hürriyet Haber22.03.2018 - 12:00 | Son Güncelleme: 22.03.2018 - 12:10
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de imha edilen terör örgütünün eğitim kampı ve muhabere merkezinin görüntülerini paylaştı.

TSK'nın Twitter adresinden yapılan açıklamada görüntülerle birlikte, "Afrin’de terör izleri bir bir siliniyor... Afrin/Hacıhasanlı bölgesinde, hava harekâtı ile imha edilmiş olan terör örgütünün eğitim kampı ve muhabere merkezi" mesajı paylaşıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tsk-paylasti-iste-ilk-goruntuler-40780644

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #846 : 22 Mart 2018, 16:53:31 »
Acı haberi Başbakan Yıldırım verdi... Afrin'de 3 şehit

DHA - İHA22.03.2018 - 15:41 | Son Güncelleme: 22.03.2018 - 16:06
Başbakan Binali Yıldırım, Afrin’de el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 askerin şehit olduğunu söyledi. Bitlis'te de teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker şehit oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, Afrin'deki arama tarama çalışmaları sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Başbakan Yıldırım, "Zeytin Dalı başarıyla tamamlandı, maalesef temizlik yapılıyor. Terörle her tarafı tuzaklamışlar, bunların temizliği ile uğraşırken kayıplarımız da oluyor. Bugün 3 şehidimiz var. Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-afrinde-hain-tuzak-yaralilar-var-40781013

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #847 : 22 Mart 2018, 17:00:06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #848 : 23 Mart 2018, 08:22:27 »
Dün Bay, Kafr Nabu, Basufan ve Burç Haydar köyleri de terörden temizlendi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #849 : 23 Mart 2018, 08:27:31 »
Sivilleri kalkan yapıp kaçmışlar

Nuray BABACAN - ANKARA23.03.2018 - 00:24 | Son Güncelleme: 23.03.2018 - 07:55
HÜKÜMETTE üst düzeyde yapılan Afrin değerlendirmelerinde, operasyonda son hafta yaşananlarla ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. 18 Mart’ta Afrin’e girilmesinden üç gün önce, Ankara’da hareketli saatler yaşandı. 15 Mart Perşembe gecesi saat 22.30’da, Afrin’deki terörist unsurların bombalanacağı haberi geldi.

TSK’nın bu kararı, teröristlerin yönetici kadrosunun, sivil konvoyların arasında silahsız olarak şehri terk etmeye başladığı haberleri üzerine askıya alındı. Çok sayıda sivil kaybın olmaması için operasyon yapılmadı. Kısa süre sonra şehirde kalan yerel teröristlerin de yönetici kadronun hemen ardından Afrin’den kaçtığı tespit edildi. Terör örgütü YPG’deki bu hızlı tavır değişikliğinin, ABD ile yapılan danışmalardan sonra alındığı bilgisi paylaşıldı.

KUŞATMANIN BAŞARISI

TSK’nın sadece belli bölgelerde konuşlanmayıp Afrin’in tamamını kuşatmasının da alınan sonuçta etkisi olduğu kaydedildi. Afrin içindeki terörist grupların, birden fazla bölgeyi savunmak için dağılmak zorunda kaldıkları, bu nedenle de kontrolü kaybettikleri bilgisi paylaşıldı. Bu strateji nedeniyle toplu halde hareket edemeyen terörist grupların çareyi Afrin dışına çıkmakta bulduğu iddia edildi.

Türkiye’nin bundan sonraki harekât stratejisinin ‘yavaşlamak’ olduğu belirtiliyor. Afrin’in temizlenmesi ve diğer altyapı çalışmaları nedeniyle başka yerleşim yerleri ve bölgelerle ilgili olarak hızlı karar verilmeyecek. Menbiç veya Fırat’ın doğusuyla ilgili harekât, ABD’nin yeni dışişleri bakanıyla yapılacak temaslardan sonra gündem başlığı oluşturacak.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sivilleri-kalkan-yapip-kacmislar-40781391