Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142590 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #60 : 21 Ocak 2018, 20:16:57 »
http://www.youtube.com/watch?v=PV_wdX97ijc#

Bu videoda görülen acaba bir SOM olabilir mi? Ayrıca videoda net görünmüyor ama bu bir mağaranın girişi, biraz daha yukarıda, mağaranın diğer ucunda da patlama meydana geliyor.

Popoye ile vuruluyor.

Hatta şu atış bile olabilir. Uçak Popoye leri atabilen tek uçak olan F4

http://mideast.liveuamap.com/en/2018/21-january-turkish-warplanes-carried-out-airstrikes-in-the

Buldum. Maskanlı yakınlarında tren yolu ve tünel.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 21 Ocak 2018, 21:44:33 »
BM topladan fransizlara  bunlardan nasil uzun menzilli füze anlasmasi  yürütecegiz

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 21 Ocak 2018, 22:27:40 »
Bordo berelilerin içeriye sızma yaptığı haberleri var teğitli bilgi varmı arkadaşlar ?

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #64 : 21 Ocak 2018, 22:36:10 »
BM topladan fransizlara  bunlardan nasil uzun menzilli füze anlasmasi  yürütecegiz
Fransa Avrupa' nın fahişesidir. Parasını verirsen istediğini yaptırırsın.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 21 Ocak 2018, 23:39:02 »
BMdeki 5 ülkeden biri olmanın gücü burdan geliyor işte. Ne yapıp edip o 5 ülke içine giremezsek devamlı karşımıza birşeylerle çıkacak bunlar.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD'den Afrin Harekatı için yeni açıklama
« Yanıtla #66 : 21 Ocak 2018, 23:48:21 »
ABD'den Afrin Harekatı için yeni açıklama

WASHINGTON (AA)
21.01.2018 - 19:43 | Son Güncelleme: 21.01.2018 - 20:40
ABD Dışişleri Bakanlığından, "Suriye'nin kuzeybatısındaki durum hakkında, özellikle de şu anda tırmanan kavgayla yüz yüze kalan sivillerin durumu hakkında çok endişeliyiz." açıklamasında bulunuldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauer, Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Zeytin Dalı Harekatı hakkında yazılı açıklama yaptı.

Nauer, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un dün telefonla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmeleri yaptığını anımsattı.

"Suriye'nin kuzeybatısındaki durum hakkında, özellikle de şu anda tırmanan kavgayla yüz yüze kalan sivillerin durumu hakkında çok endişeliyiz." ifadesini kullanan Nauert, şunları kaydetti:

"NATO müttefikimiz ve DEAŞ'a karşı kritik partnerimiz olan Türkiye'nin haklı güvenlik kaygılarını desteklemeye devam ediyoruz fakat sınırlama yapması, askeri operasyonunu kısıtlaması ve sivillerin ölümüne karşı dikkatli olması çağrısını yapıyoruz. Bütün taraflara, merkez hedef olan DEAŞ'a yönelmesi çağrısını yapıyoruz. Büyük ülkeler Suriye halkına barışçıl bir istikrar sağmak için birlikte çalışmalıdır."

http://www.hurriyet.com.tr/abdden-afrin-harekati-icin-yeni-aciklama-40717467

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Fransa, Afrin için çağrı yapmıştı... BMGK kararını verdi
« Yanıtla #67 : 21 Ocak 2018, 23:55:58 »
Fransa, Afrin için çağrı yapmıştı... BMGK kararını verdi

Hürriyet Haber
21.01.2018 - 21:28 | Son Güncelleme: 21.01.2018 - 22:31
Fransa'nın, Birleşmiş Milletleri Güvenlik Konseyi'ni (BMGK), Afrin için acil toplantıya çağırmasının ardından yarın için toplantı kararı çıktı.

Fransa, Birleşmiş Milletleri Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) acil toplantıya çağırmıştı. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "tarafların çatışmaya bir son vermeleri ve bölgeye insani yardım ulaşımı sağlamaları gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.

"FRANSA'NIN BİZE DESTEK VERMESİNİ BEKLERİZ"

Türkiye ve Fransa'nın her alanda ilişkilerinin iyi olduğunu ve sık sık liderler düzeyinde temasların gerçekleştiğini vurgulayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Fransa'dan böyle bir durumda ancak bize destek vermesini bekleriz. Terör örgütünün yanında olmasını istemeyiz. Fransa özellikle YPG'nin Suriye için oluşturduğu riski en az bizim kadar bilen bir ülkedir." demişti.

Bakan Çavuşoğlu, "Eğer Fransa veya bir başka ülke bu konuyu BM'ye götürecek olursa bizim gözümüzde müttefikinin yanında yani bizim yanımızda değil de bir terör örgütünün yanında olan ülke durumuna düşer ve bundan sonra bizden de böyle muamele görür" diye konuşmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/fransa-afrin-icin-cagri-yapmisti-bmgk-kararini-verdi-40717532

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Lavrov: ABD sonunda Türkiye’yi de çıldırttı
« Yanıtla #68 : 21 Ocak 2018, 23:58:31 »
Lavrov: ABD sonunda Türkiye’yi de çıldırttı

Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
21.01.2018 - 21:19 | Son Güncelleme: 21.01.2018 - 22:27
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afrin harekatıyla ilgili yeni açıklamalar yaparak, “ABD’nin başına buyruk davranışları sonunda Türkiye’yi de çıldırttı” dedi.

Lavrov: ABD sonunda Türkiye’yi de çıldırttıMoskova’da Kommersant gazetesine konuşarak Suriye’deki son gelişmeleri değerlendiren Lavrov şunları söyledi:

“Birçok siyaset bilimci Rusya’nın neden endişelendiği sorup duruyor. ‘Ne kadar kötü, o kadar daha iyi değil mi?’ diyor. Böylece ABD kimseyle anlaşamadığını, dünyada yıkıcı etkisi olduğunu kanıtlamış oluyor. Buna İran ve Suriye örnek. Gel gelelim sonunda Türkiye’yi de davranışlarıyla çıldırttılar.”

http://www.hurriyet.com.tr/rusyadan-afrin-aciklamasi-abd-turkiye-kizdirdi-40717530

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 22 Ocak 2018, 00:39:43 »
Özgür suriye ordusu  Münbic operasyon baslattiklarini  AA arapca sitesinde gecti