Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 142721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Sosyal medyada hızla yayıldı... İnternet sitesi kilitlendi
« Yanıtla #440 : 15 Şubat 2018, 00:55:50 »
Sosyal medyada hızla yayıldı... İnternet sitesi kilitlendi

Özgür Deniz KAYA / İSTANBUL (DHA)
14.02.2018 - 17:37 | Son Güncelleme: 14.02.2018 - 18:09
Türkiye’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nın 26’ncı gününde, binlerce vatandaş Mehmetçik Vakfı’na bağış yaptı. 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sosyal medyada hızla yayılan “Bu yıl hediyeler Mehmetçiğe” kampanyası nedeniyle Vakfın internet sitesi de yoğunluktan dolayı kilitlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın 26’ncı gününde, Mehmetçik Vakfı’nın sitesi yoğunluktan dolayı kilitlendi.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYENLER 2582’YE MESAJ ATABİLİR

Mehmetçik Vakfı tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, "Şehit ve gazi Mehmetçik ailelerine destek, çocuklarının geleceğine umut olmak için Mehmetçik yazıp 2582ye SMS atarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. http://www.mehmetcik.org.tr ’den nakit olarak ve banka şubelerinden yapacağınız bağışlarla da Mehmetçik Vakfı’na destek olabilirsiniz" ifadeleri yer aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/sosyal-medyada-hizla-yayildi-internet-sitesi-kilitlendi-40742189
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD'den son dakika Türkiye açıklaması
« Yanıtla #441 : 15 Şubat 2018, 12:20:39 »
ABD'den son dakika Türkiye açıklaması

Hürriyet Haber15.02.2018 - 10:08 | Son Güncelleme: 15.02.2018 - 11:18
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in Belçika'nın başkenti Brüksel'de Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüşmesinde, ABD'nin teröre karşı Türkiye'nin yanında olduğunu söylediğini duyurdu. Pentagon, Mattis'in, "DEAŞ ile mücadeleye yeniden odaklanılması gerektiğini söylediğini aktardı.

Pentagon, ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in Milli Savunma Bakanı Canikli ile görüşmesinin ardından açıklamasını yayınladı.

Mattis'in görüşmede, terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'de yeniden yapılanmasının önüne geçilmesi için DEAŞ'a karşı yürütülen mücadeleye yeniden odaklanılması gerektiğini söylediği aktarıldı. 

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ziyareti öncesi Ürdün'de önemli açıklamalarda bulunmuştu. Ürdünlü mevkidaşı ile ortak basın toplantısında konuşan Tillerson, Türkiye ve ABD ilişkilerinin önemine vurgu yapmıştı.

Rex Tillerson, ''ABD, Türkiye ile aynı yönde çalışmaya devam etmenin yolunu bulmalı. Türkiye'ye tehditlerin azaltılması için işbirliğini konuşmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Kuveyt'te de açıklamalarda bulunan Tillerson, Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarının farkında olduklarını söylemişti.
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Ankara'da temaslarda bulunacak. Suriye'deki durum ve Zeytin Dalı Harekatı'nın gündemde olması bekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-abdden-son-dakika-turkiye-aciklamasi-40742589
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #442 : 15 Şubat 2018, 12:23:03 »
ABDliler yine hikaye anlatıyorlar. Türkiye Deaşla mücadeleye odaklanmalıymış! Neden? Sınırlarımızda bizi tehdit eden Deaş kaldı mı? Ama sınırlarımızda bizi tehdit eden, sürekli saldıran bir pkk var. Kendi yarattığınız deaşla siz mücadele edin. Bizim düşmanlarımızla mücadelemize karışmayın. Düşmanıma silah veren dost değil, düşmandır!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
YPG'nin insansız hava aracı düşürüldü!
« Yanıtla #443 : 15 Şubat 2018, 13:15:40 »
 YPG'nin insansız hava aracı düşürüldü!

Afrin'in kuzeyindeki Bülbül çevresinde teröristlerin uçurduğu bir insansız hava aracı imha edildi.

TSK destekli ÖSO birlikleri, Bülbül'e bağlı Duraklı köyünü ele geçirdi. Böylece Kilis sınırının Suriye tarafındaki Bülbül ve Azez ceplerinin birleştirilmesi için bir önemli adım daha atılmış oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 20 Ocak'ta Afrin'e yönelik olarak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ile birlikte başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın 27. gününde, cephede sıcak gelişmeler var.

Afrin'in kuzeyindeki Bülbül çevresinde çatışmalar sürerken, YPG'li teröristlerin uçurduğu bir insansız hava aracı düşürüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, ağır makineli silahlarla vurulan hava aracı arazide bulunuyor.

Duraklı alındı

TSK destekli ÖSO birlikleri Afrin kuzeyi Bülbül nahiyesine bağlı Duraklı köyünü bu sabah ele geçirdi. Böylece Kilis sınırının Suriye tarafındaki Bülbül ve Azez ceplerinin birleştirilmesi için bir önemli adım daha atılmış oldu.

Divan'da sıcak çatışmaya girildi

Batı cephesinde ise Türk özel kuvvetler askerleri ve ÖSO güçleri, Cinderes'e ilerliyor. Yerel kaynaklar, Atme yakınlarındaki Divan köyünde YPG'lilerle sıcak çatışmaya girildiğini aktarıyor.

Söz konusu köy, Hatay Reyhanlı'nın hemen karşısında yer alıyor.

1528 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı  kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları sonucunda terör örgütleri  PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu 43 teröristin etkisiz hale getirildiği  belirtildi.

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist  sayısının 1528 olduğu kaydedildi.

Hava harekatının ve kara ateş destek vasıtalarıyla desteklenen kara  harekatının planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-o-koy-de-alindi--dunya-2610516/

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #444 : 15 Şubat 2018, 14:06:50 »
Jim Mattis Sn. Canikli'nin açıklamalarına göre bize ypg yi pkk ya karşı savaştırabiliriz demiş Resmen adam bizle nane geçiyor Bizimkiler aynı olan birşeyin kendisiyle savaşması gerçekliğe uygun değil demişler Afrin'deki hırtları kurtaramayacakları anlamalılar artık

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #445 : 15 Şubat 2018, 14:26:23 »
TSK'ya ait büyük bir konvoy Astana'da anlaşılan kontrol noktalarından birini daha oluşturmak üzere Ma'arat al-Numan doğusu Sarman köyüne doğru yola çıktı.

https://twitter.com/aawsat_eng/status/964093822459400192 kaynağa syria live map üzr.den ulaştım

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #446 : 15 Şubat 2018, 14:33:01 »
Kansızlar Cinderes'te sokağa çıkıp direneceğiz çok yaşa direniş vb. laflarla havlamışlar.Pkk-Pyd-Ypg taraftarı birisi paylaşmış kendi Twitter hesabından Eğer doğruysa bölgede halktan terörist destekçisi olanların hiç de az olmadığını kanıtlar nitelikte Ayrıca tweetinde Öso gruplarından el-Nusra ve el-Kaide olarak bahsediyor

https://pbs.twimg.com/media/DWEf6ySVMAAOvzr.jpg     
https://pbs.twimg.com/media/DWEf7kBU0AERQC5.jpg

bakmak isteyen olursa ve kanıt adına bağıntılarını koyuyorum Sayın yönetici kural ihlali olarak değerlendirip yanlış olarak değerlendirirseniz kaldırın lütfen
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2018, 14:37:39 Gönderen: TR-Militarist »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #447 : 15 Şubat 2018, 15:09:24 »
Kansızlar Cinderes'te sokağa çıkıp direneceğiz çok yaşa direniş vb. laflarla havlamışlar.Pkk-Pyd-Ypg taraftarı birisi paylaşmış kendi Twitter hesabından Eğer doğruysa bölgede halktan terörist destekçisi olanların hiç de az olmadığını kanıtlar nitelikte Ayrıca tweetinde Öso gruplarından el-Nusra ve el-Kaide olarak bahsediyor

https://pbs.twimg.com/media/DWEf6ySVMAAOvzr.jpg     
https://pbs.twimg.com/media/DWEf7kBU0AERQC5.jpg

bakmak isteyen olursa ve kanıt adına bağıntılarını koyuyorum Sayın yönetici kural ihlali olarak değerlendirip yanlış olarak değerlendirirseniz kaldırın lütfen
Bize tek etkisi daha fazla mühimmat kullanılıcak
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı TR-Militarist

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #448 : 15 Şubat 2018, 21:08:04 »

aslında anında o protestoyu tespit edip 500 lb gnemel maksat bombasını kafalarına indireceksin
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2018, 00:02:21 Gönderen: TR-Militarist »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #449 : 15 Şubat 2018, 22:44:50 »

Bize tek etkisi daha fazla mühimmat kullanılıcak
[/quote]

aslında anında o protestoyu tespit edip 500 lb gnemel maksat bombasını kafalarına indireceksin
[/quote]
Güzel fikirde sonra TC sivilleri vurdu diye yargara koparıyorlar
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR