Gönderen Konu: Geçmiş Olsun  (Okunma sayısı 12083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İstiklalFM

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Geçmiş Olsun
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2018, 11:49:40 »
Cümleten geçmiş olsun. Benim üyelik bile gitmiş, yeniden üye oldum. Ciddi emek lazım zaman kaybını gidermek için.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2018, 12:10:37 »
Geçmiş olsun cümleten son 1,5 yılın verileri giderse gitsin yapıncak bir şey yok yeniden yazmaya başlarız sorun değil bu alçak saldırıyı yapanlarıda kınıyorum skywolf hocam gerekli yerlere şikayette bulunuldumu

Kimlerin yaptığını bilebilesek...
Hosting firması şöyle bir açıklamada bulundu: "Projeniz yedek yüklenerek silindiği için maalesef kontrol şansı bulunmamaktadır. Hazır bir script kullandığınız için herhangi bir sql veya upload açıklarından yararlanılmış olabilir."

Yüklemeden önce bir türlü kontrol ettiremedim. Yedeği almak bile sorunluydu. Çok uzun sürdü. Akşam başladı yedekleme sabaha kadar sürdü. Sabah bakıyorum yedek yok! Bir gün önce de eski yedekleri yükledim. Ertesi sabaha onlar da yok! Hosting firması 10 mb üzerinde resim dosya vs yüklenenleri siliyor. Sözleşme böyle. Ancak biz yedeği yüklemeye çalışıyoruz. Silmemeleri lazım. Oradaki görevlilerin birbirinden haberi yok. Biri yedeği aktarın biz yükleyelim diyor. Aktarıyorum, ertesi gün gelen diğer görevli yedeği siliyor! Sonunda aklı başında birini buldum da sağlam bir yedeği yüklemeyi başardık.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2018, 12:24:17 »
Cümleten geçmiş olsun. Benim üyelik bile gitmiş, yeniden üye oldum. Ciddi emek lazım zaman kaybını gidermek için.

Yeniden üyemi oldunuz?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2018, 12:30:36 »
Bizim begeni puanlarimizda ucmus

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2018, 12:31:49 »

Yeniden üyemi oldunuz?

Mecburen! Kayıp zaman dilimi içerisindeki üyelikler de gitti. O nedenle bazı arkadaşlarımızın tekrar üye olmaları gerekecek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2018, 14:38:58 »
Cümleten geçmiş olsun. Demek ki forumu çekemeyenler varmış. Vay alçaklar!

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2018, 15:09:12 »
Birilerini rahatsız ettiğimiz belli skywolf un dediği gibi doğru yoldayız
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2018, 17:51:46 »
Geçmiş olsun

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #18 : 22 Ocak 2018, 16:25:14 »
hangi serefsiz bunu bize yapıyor bize kime ne zararımız var ?

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 22 Ocak 2018, 20:20:14 »
Bende cümleten geçmis olsun diyorum.
Genellikle günde 2-3 kere siteye girerim. Bir sabah siteye baglanmak istedigimde password um taninmadi, birkaç kere denedim olmayinca üstelemedim ancak içime kurt düstü çünkü Identifiant ve Password umdan emindim. Ve ertisi gün Error 404 gelmeye basladi. Basima gelen bir seyden süphelendim, acaba dedim update yapip  PHP7  ye geçtiler ve Mysql problemi çikti ?  Anladigim kadariyle sitemize attak olmus. Mysql e girip datalari silecek kadar ileri gidilmisse, hazir kullanilan PHPBB (hangi programi kullandigimizi bilmiyorum) vs gibi program açiklarindan yararlanmislar, SQL injection lari  yapip admin password una ulasmis olabilirler. Serverleri barindiran sirket elemanlari bir seyler yapmis da olabilir. Serverleri kendimizmi isletiyoruz  yoksa ücretli veya ücretsiz WebHosting mi kullaniyoruz?
Neyse hepimize büyük geçmis olsun.