Gönderen Konu: Askeri Fabrika ve Tersanelere Yeni Yetkiler Getirildi  (Okunma sayısı 2873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Askeri Fabrika ve Tersanelere Yeni Yetkiler Getirildi

22 Kasım 2016

Betül SÖNMEZER / savunmahaber.com

Resmi Gazete’nin 22 Ekim tarihli 29896’ncı sayısında yayınlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’de, Millî Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilâtı Hakkında Kanuna 2’nci maddesinden sonra gelmek üzere, askeri fabrikalar ve tersanelere yeni yetkiler getirildiğini bildiren aşağıdaki 2/A maddesi eklendi:

“Askeri fabrikalar ve tersaneler, üretim planlaması çerçevesinde ve asli görevlerini aksatmamak kaydıyla genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden, kamu iktisadi teşebbüslerinden, yabancılar dâhil gerçek ve tüzel kişilerden sipariş almaya veya bunların ihtiyaçları için teklif vermeye, bu siparişler ve teklifler sebebiyle her türlü ticari işlemlere girişmeye ve gerektiğinde müşterek imalatta bulunmaya, atıl durumda olan tezgâh ve ekipmanlarını kiralamaya yetkilidir.

Bu faaliyetlerin icrasında, 30/5/1985 tarihli ve 3212 sayılı Silahlı Kuvvetler İhtiyaç Fazlası Mal ve Hizmetlerinin Satış, Hibe, Devir ve Elden Çıkarılması; Diğer Devletler Adına Yurt Dışı ve Yurt İçi Alımların Yapılması ve Eğitim Görecek Yabancı Personel Hakkında Kanun ve 10/6/1985 tarihli ve 3225 sayılı Millî Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Bağlı Kurumlar ile Asker Hastanelerinde Döner Sermaye Teşkili ve İşletilmesine İlişkin Kanun hükümleri uygulanmaz. Bu kapsamda yürütülecek faaliyetlerle ilgili usul ve esaslar Millî Savunma Bakanlığınca çıkarılan yönetmelikle belirlenir.”

kaynak: http://www.milscint.com/tr/askeri-fabrika-ve-tersanelere-yeni-yetkiler-getirildi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Askeri Fabrika ve Tersanelere Yeni Yetkiler Getirildi
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2016, 12:59:33 »
Çok mantıklı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2016, 13:04:48 »
Bakalım Fırtına konusunda bir gelişme olacak mı...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2016, 13:19:05 »
Muhtemelen Fırtına ve benzeri pozisyondaki birçok ürün için ihracat kapısının açılması adına bu karar alınmış,iyi de olmuş.Hayırlı olsun.