Gönderen Konu: FIRTINA 2 PROJESI  (Okunma sayısı 46042 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Moonstar

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: FIRTINA 2 PROJESI
« Yanıtla #20 : 10 Mart 2018, 23:57:07 »
@metin62 ' nin sorusuna ek olarak "Asya" ve " Yavuz " gibi , kamyona monteli obüs projeleri ne durumda?

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #21 : 09 Haziran 2018, 13:01:43 »
  Yeni nesil Fırtına Obüsü’nün prototip testleri tam gaz devam ediyor. ASELSAN Dergisi’nde yayınlanan habere göre testler kapsamında ilk aşama kalifikasyon testleri tamamlandı. ASELSAN’ın geliştirdiği yeni nesil elektroniklerle sistemin muharebe sahasında etkinliği ve yerlilik oranı artırıldı. Obüslerin kule sistemlerinde ise yurt dışına bağımlılık tamamen sona erdi. Yeni nesil Fırtına Obüslerinin kalifikasyon testleri, geçtiğimiz kış Kars’ta tamamlanmıştı.

Yeni nesil Fırtına sistemlerine kule ve namlu yönlendirme sistemi tamamen elektrikli ve servo kontrollü hâle getirilirken, birçok donanım da günümüz muharebe şartlarının gereksinimlerine yönelik olarak iyileştirildi. Atış isabetinin artırılması için barut koşullandırma birimi eklenirken, atış hızının artırılması için yükleme tamamen otomatik hâle getirildi. Platformun yakın mesafeden karşılaşabileceği tehditler içinse sisteme Sarp uzaktan kumandalı silah sistemi entegre edildi.

http://www.c4defence.com
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2018, 13:12:17 Gönderen: levo »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #22 : 09 Haziran 2018, 19:28:58 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 10 Haziran 2018, 20:34:21 »
Bunun ismi şimdi FIRTINA 2 mi? neden FIRTINA 1A gibi birşey seçmemişler ki?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 10 Haziran 2018, 20:55:54 »
Fırtına 2 nin sağ önde görülmekte olan soğutma sistemi aksamı daha iyi bir noktaya yerleştirilebilirdi .

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 11 Haziran 2018, 08:37:29 »
Fırtına 2 nin sağ önde görülmekte olan soğutma sistemi aksamı daha iyi bir noktaya yerleştirilebilirdi .
katılıyorum bu noktaya
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #26 : 17 Aralık 2018, 13:02:46 »
Alıntı
TAH Savunma
‏@TAHSAVUNMA

Türk Silahlı Kuvvetleri'nn aktif olarak kullandığı T-155 Fırtına (Güney Kore-K9 Thunder menşeli) obüsünün geliştirilmiş versiyonu Fırtına 2 obüsü için 140 adet siparişi verildiği bildirildi. Fotoğraf Fırtına 2'nin atış testleri esnasında çekilmiş.
https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1074604064661475329

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #27 : 17 Aralık 2018, 13:13:39 »

Daha iyi bir nokta? Arkaya yerlestirilmesi mesela ne gibi daha iyilik saglayacak?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #28 : 17 Aralık 2018, 13:16:01 »

Daha iyi bir nokta? Arkaya yerlestirilmesi mesela ne gibi daha iyilik saglayacak?

Kule tavanı olsa nasıl olur mesela. Malum konveksiyonla ısınan hava yükseliyor ve üst noktalara çıkıyor.  ::)

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #29 : 17 Aralık 2018, 13:32:49 »
Olabilir, otobuslerde ve trenlerde sogutma sistemleri mesela tavanda, ancak Firtinada tavan sanirim silah kulesi icin daha uygun gorulmus