Gönderen Konu: HIZIR 4x4 MRAP  (Okunma sayısı 12666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: HIZIR 4x4 MRAP
« Yanıtla #20 : 02 Şubat 2021, 07:43:51 »
Bu haberin kaynağı nerede? Göremiyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Afrika'nın güvenliği Türk zırhlı araçlarına emanet.
« Yanıtla #22 : 03 Haziran 2021, 17:38:02 »
Alıntı
Afrika'nın güvenliği Türk zırhlı araçlarına emanet.

https://mobile.twitter.com/KatmercilerAS/status/1400418586984960003

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Kenya'ya 91,4 milyon dolarlık zırhlı araç satışı
« Yanıtla #23 : 28 Temmuz 2021, 12:31:46 »
Kenya'ya 91,4 milyon dolarlık zırhlı araç satışı

Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticisi Katmerciler, Kenya'ya 91,4 milyon dolarlık 118 araç ihracatı gerçekleştirecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kenya'nın askeri ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenen zırhlı araç alım ihalesinde en uygun teklifin sahibi olan Katmerciler, Kenya Savunma Bakanlığı ile sözleşme imzaladı.

118 araçlık Hızır ve türevleri ile yedek parça ve bakımlarından oluşan paket anlaşmanın toplam tutarı 91 milyon 415 bin 182 doları buluyor. Araçların teslimatına 2022'de başlanacak ve 2023'te tamamlanacak. Anlaşma, Katmercilerin "tek kalemdeki en yüksek ihracat anlaşması" olma özelliği taşıyor.

4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Muharebe Aracı Hızır, Türkiye'nin yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında etkin olarak kullanılıyor. Mayına ve el yapımı patlayıcılara karşı yüksek koruma sağlayan, balistik açıdan güçlendirilmiş, kentsel ve kırsal alanlarda, farklı iklim ve arazi koşullarında operasyon yeteneğine sahip, NATO standartlarında geliştirilmiş son derece güçlü bir araç olan Hızır'ın üstün nitelikleri ve operasyonlardaki başarılı performansı, yabancı ülkelerin dikkatini çekti ve ihracatın önünü açtı.

Katmerciler, bu yılın başlarında bir başka Afrika ülkesine yapılan, Hızır’ın ağırlık taşıdığı yaklaşık 40 milyon avroluk savunma araçları paketinin ihracat duyurusunu da yapmıştı.

"İhracat atılımımız devam edecek"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, savunma aracı ihracatına yönelik çabaların uzun soluklu olduğunu, Kenya başarısının da iki yıllık bir çabanın sonunda geldiğini vurguladı.

Kenya’daki sonucun, sadece Katmerciler için değil Türkiye savunma sanayisinin uluslararası itibarı açısından da önemli olduğuna dikkati çeken Katmerci, "Amacımız ülkemiz ihracatına katkı sağlarken, şirket olarak ihracat başarılarımızın da desteğiyle istikrarlı, sürdürülebilir, sağlıklı ve karlı büyüme yolunda güvenle ilerlemek." dedi. Katmerci, şunları kaydetti:

"Arka arkaya gelen ihracat başarıları bizler için büyük moral kaynağı. Hem şirketimiz hem ülkemiz için gurur duyuyoruz. 2020'de 273 milyon liralık ihracat gerçekleştirdik. Toplam gelirlerimiz içinde ihracat gelirlerimizin payı yüzde 78'e ulaştı. Önümüzdeki yıllarda daha fazla ihracat daha fazla gelir hedefliyoruz. Savunma sanayisi alanında yeni ihracatlar için çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde bu tür güzel haberleri daha sıklıkla duyurmak istiyoruz.

Savunma sektörü, stratejik bakış, sabır ve uzun soluklu çaba gerektiren bir alan. Ürünlerimizi kendi Ar-Ge merkezimizde, kendi mühendislerimizle, kendimiz geliştiriyoruz. Dijital dönüşüm, Ar-Ge projeleri ve yeni araçların tasarımı, organizasyon yapısının güçlendirilmesi gibi konulara daha fazla kaynak ve zaman ayıracağız. Sağlıklı, istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme trendi oluşturmak ve bu büyüme trendini karlı hale dönüştürmek en öncelikli hedeflerimiz arasında. Sermaye piyasalarının kullanımı son yıllarda iyice arttı. Katmerciler olarak bu piyasaları kullanmaya devam edeceğiz. Bu şekilde orta ve uzun vadede finansal pozisyonumuzu güçlendirip daha sağlıklı büyümenin önünü açacağız."

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/kenyaya-91-4-milyon-dolarlik-zirhli-arac-satisi-6561638
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 29 Temmuz 2021, 00:22:02 »
Katmerciler Afrika pazarında gayet iyi işler çıkarıyor. Bazıları neden bu kadar zırhlı araç üreticisi var ki, burası da inşaat sektörü gibi oldu önüne gelen bu işe girdi diyordu ki bende zaman zaman dile getirmişimdir, lakin özellikle ihracat noktasında çok fazla üreticimiz olması elimizi de güçlendiriyor. Pek çok pazarda daha uygun fiyatlar teklif edebiliyoruz ki Katmerciler, BMC, Otokar gibi firmalarımız iyi satışlar gerçekleştirdi. FNSS'te yine aynı şekilde kendi modellerini iyi pazarlamayı başardı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 29 Temmuz 2021, 10:08:38 »
Bugün  zırhlı araç satarsın , yarın Hürkuş öbür gün hücumbot.
Yalnız bu ihalelerde benim dikkatimi çeken bir husus var...
Fransa bir ülkeye uçak satıyor , satarken adama krediyi yine kendisi veriyor.
Böylece o ülkeyi hem mali hem de askeri (yedek parça,eğitim vb) olarak kendine bağlıyor.

Biz çoğu ihaleyi de bundan kaybediyoruz , ihale açan ülkeye finansal kredi sağlayamayacağımızı söyleyince ihaleyi finans kaynağı zengin ülkeye kaybediyoruz.

Buna bir çare lazım...Yani ihalelerdeki sorun sadece bizim silah sistemlerimizin rakibe karşı zayıflığı değil.
Kredi verme kapasitemizin düşük olması
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 10:11:26 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 29 Temmuz 2021, 11:19:16 »
Bugün  zırhlı araç satarsın , yarın Hürkuş öbür gün hücumbot.
Yalnız bu ihalelerde benim dikkatimi çeken bir husus var...
Fransa bir ülkeye uçak satıyor , satarken adama krediyi yine kendisi veriyor.
Böylece o ülkeyi hem mali hem de askeri (yedek parça,eğitim vb) olarak kendine bağlıyor.

Biz çoğu ihaleyi de bundan kaybediyoruz , ihale açan ülkeye finansal kredi sağlayamayacağımızı söyleyince ihaleyi finans kaynağı zengin ülkeye kaybediyoruz.

Buna bir çare lazım...Yani ihalelerdeki sorun sadece bizim silah sistemlerimizin rakibe karşı zayıflığı değil.
Kredi verme kapasitemizin düşük olması

Bagzi buyuk capli alim-satimlarda sizin dediginiz gibi kredi verildi biye biliyorum, ornegin Pakistana ATAK ve MILGEM icin ama yanlis biliyor olabilirim..

Tabii o saydiginiz diger devletler kredi odenmeyince pesine dusup bir sekilde geri almasini biliyor, biz "aramiz acilmasin" diye pesine dusmemezlik edermiyiz o bilinmez...

Firma sayisina gelince, kendi yagiyla kavurulup, ihracat yapip, insanlarimiza is imkani saglayip doviz kazandiriyorsa cok firma olmasinin sakincasi yok diye dusunuyorum..

Birbirleriyle yarisirken sudan ucuz urun vermedikleri surece rekabet iyidir..

Sistem nasil isliyor bilmiyorum ama bence devlet sektoru biraz denetleyip satis sartlarinin ve fiyatlarin belirlenmesinde denge gorevi gormeli...ne de olsa kavun satilmiyor silah satiliyor..

Neyi ne kadara hangi sartlarla nerede kullanmak icin satiliyor incelenmesi onaylanmasi lazim..

Kongre dk. basi onu satmam bunu vermem yapiyor ya, zaman icerisinde bizimde yavas yavas oyle yaparak bu isi sadece ekonomik olarak degil siyasi olarak da kullanabilir hale gelmemiz lazim..

Sanki su an "al kardesim ne almaya ragziysan teknolojisi ile birlikte vermeye haziriz" gibi bir yaklasim var..
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2021, 11:26:42 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 11 Ağustos 2021, 11:32:44 »
Katmerciler IDEF 2021'de Eren 4x4 ve Hızır II adlı 2 yeni zırhlı araç tanıtacakmış.

« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2021, 11:39:04 Gönderen: Archangel99 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Gambiya, ya 20 adet HIZIR 4x4 TTZA.
« Yanıtla #28 : 10 Eylül 2021, 14:44:45 »
Alıntı

Gambiya, 20 adet HIZIR 4x4 TTZA almak için
@KatmercilerAS ile anlastı.

Ülke, bu zırhlı araçları öncelikle Barış Gücü görevlerinde kullanmayı planlıyor.
https://mobile.twitter.com/TyrannosurusRex

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 10 Eylül 2021, 17:24:46 »
Katmerciler bu işi iyi kıvırdı. Afrika'da iyi satışlar yapmaya devam ediyorlar. Tüm firmalar dış pazarlarda daha etkin olmalı. Katmerciler Afrika'da daha da müşteri bulur diye düşünüyorum.