Gönderen Konu: HQ-22 Orta-Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 2574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
HQ-22 Orta-Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi
« : 05 Kasım 2016, 11:07:07 »
HQ-22 Orta-Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi

Çin, Airshow China 2016'da son nesil olan yeni HQ-22 yerden havaya füze silah sistemini tanıtıyor.

Yeni HQ-22 orta-uzun menzilli hava savunma füze sistemidir. Yeni  yerden havaya füze silah sistemi 3. nesil savaş uçakları, silahlı helikopterler ve orta ve yüksek irtifada uçan insansız hava araçları ve diğer aerodinamik hedefleri etkisiz kılabilir. Anti-karıştırma ve mobil operasyonlarda son derece yeteneklidir.

Sistemin etkin menzili 150-170 km mesafeye kadar ve irtifası da 50 m ile 27.000 m arasında. İhracat sürümü olan HQ-22 FK-3 modelinin menzili 5 km-100 km aralığında etkili.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: HQ-22 Orta-Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2018, 21:23:43 »
Alıntı

Chagatai Kurtoglu
‏ @CagataiTemuchin

PLA yeni HSS HQ-22'yi operasyonel hizmete almaya başlamış...
•HQ-22 özgün HQ-12 (KS-1) HSS üzerinden geliştirilmiş olup görünüş itibariyle HQ-9'a benzese de açılı ve hot-launch prensibi kullanan bir sistem.
~100 km menzilde ve ~27 km irtifada önleme yapabiliyor.

https://twitter.com/CagataiTemuchin/status/1052434612683767808
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com