Gönderen Konu: SR5 Çok Namlulu Roketatar Sistemi  (Okunma sayısı 2009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
SR5 Çok Namlulu Roketatar Sistemi
« : 01 Kasım 2016, 18:01:44 »
SR5 Çok Namlulu Roketatar Sistemi

Bahreyn Kraliyet Kara Kuvvetleri SR5 çok namlulu roketatar sistemlerinin ilk grubunu teslim aldı. Bahreyn, yeni aldığı bu Çin yapımı silah sistemini bir askeri tatbikat sırasında sergiledi.

SR5 Çin Kuzey Industries Corporation (NORINCO) tarafından geliştirilen bir çok namlulu roketatar sistemi. 220 mm ve 122 mm roketleri ateşleyebilir. Roketler HE-Frag, yangın, duman ve aydınlatma dahil olmak üzere çeşitli savaş başlıkları ile donatılabilir. Ayrıca anti-tank ya da anti-personel misket bombası ile kargo savaş başlığı taşıyabilir. Bazı roketlerin hassas görevler için bir GPS güdüm sistemi vardır. Standart 220 mm pod, 6 roket içerir. Bu roketler kadar 70 km menzile sahip. Rus yapımı BM-21 ve Çin MLRS Tip 81, 90B  SR5 tarafından da ateşlenebilir. BRE1 122mm roket mermileri, standart 122mm roket mermilerine benzer, ancak 50 km menzile sahip.

Çin bu roket sistemini 2013 yılında servise soktu. Venezuella 2011 yılında 18 SR5 sistemi sipariş etti ve 2014 yılında bunların 6 adedi teslim edildi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com