Gönderen Konu: iran  (Okunma sayısı 4939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brskn

• DefenceTurk
  • *
  • 0
iran
« : 09 Şubat 2010, 23:15:52 »
iranın vurus gucu ve envanteri ile ilgili bir bolum açabılırmısınız? sadece yunanıstan ıle ılgılı bılgıler gordum

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: iran
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2010, 20:20:52 »
böyle saçma şey mi olur yha.Elin Amerikası Nato'su Her kimse afganistana girsin bizde onlara yardım edelim sonra petrol fln doğal kaynaklar sömürsünler.Bizde menffatımız olmadığı halde onlara yardım edelim ozmn biz enayiyiz 

Galiba sen konuları karıştırdın...  ;D

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2010, 21:24:40 »
böyle saçma şey mi olur yha.Elin Amerikası Nato'su Her kimse afganistana girsin bizde onlara yardım edelim sonra petrol fln doğal kaynaklar sömürsünler.Bizde menffatımız olmadığı halde onlara yardım edelim ozmn biz enayiyiz 

Afganistan konusuyla karıştırdın galiba  ;D. Burası iran topici.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2024, 03:48:07 »
Amerika Gazze ve sonrası Yemen de olanların direk İran ile ilişkisini bal gibi bildiği halde İran a karşı şu ana kadar çok toleranslı davrandı. Ürdün deki üste ABD askerinin ölümüne yol açan saldırısı da kolayca İran ile ilişkilendirilebilir ama ABD çok üst perdeden bir reaksiyon yine göstermedi olayı geçiştiriyorlar.

Bu durumda benim düşüncem şöyle. Amarika İran gibi bir ülkeye karşı saldırıyı çok kapsamlı adeta savaş boyutlarında düşündüğü için bu aşamaları biz tepkisizlik olarak yorumluyoruz. Yani İran a misillemenin küçüğü olmaz eğer olacaksa cehennemin kapısı açılacaktır onu demek istedim. Bir gece İran bin tane uçakla bin tane füze ile haftalarca sürecek şekilde vurulabilir. Çokta iyi olur inşallah
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2024, 03:49:21 Gönderen: putty »

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2024, 09:51:17 »
Amerika Gazze ve sonrası Yemen de olanların direk İran ile ilişkisini bal gibi bildiği halde İran a karşı şu ana kadar çok toleranslı davrandı. Ürdün deki üste ABD askerinin ölümüne yol açan saldırısı da kolayca İran ile ilişkilendirilebilir ama ABD çok üst perdeden bir reaksiyon yine göstermedi olayı geçiştiriyorlar.

Bu durumda benim düşüncem şöyle. Amarika İran gibi bir ülkeye karşı saldırıyı çok kapsamlı adeta savaş boyutlarında düşündüğü için bu aşamaları biz tepkisizlik olarak yorumluyoruz. Yani İran a misillemenin küçüğü olmaz eğer olacaksa cehennemin kapısı açılacaktır onu demek istedim. Bir gece İran bin tane uçakla bin tane füze ile haftalarca sürecek şekilde vurulabilir. Çokta iyi olur inşallah

orda yaşayan türklere bir şey olmasında farslara ne olursa olsun...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2024, 09:58:06 »

Bizim KAAN'ın uçuşunu  seçim zamanına denk getirmeye çalıştığımız gibi BİDEN da seçime yakın İran'ın canını fena yakacak bir saldırı daha yapacaktır mutlaka...