Gönderen Konu: Türkiye ile Ukrayna ortak radar üretecek  (Okunma sayısı 2941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Türkiye ile Ukrayna ortak radar üretecek
« : 13 Ekim 2016, 00:28:22 »

DHA
12 Ekim 2016 - 19:51Son Güncelleme : 12 Ekim 2016 - 19:57
PAYLAŞ

Türkiye ile Ukrayna arasında ilk kez savunma alanında işbirliği anlaşması imzalandı. Ukrayna Devlet Savunma İşletmesi UkroboronProm bünyesindeki Ukrinmaş şirketi ile Havelsan Hava Elektronik Sanayi, radar üretimi konusunda anlaşmaya vardı.

UkroboronProm basın sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre anlaşma, Havelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Taner Düvenci ile Ukrinmaş Genel Müdürü Sergey Slyusarenko arasında, Kiev’deki Silah ve Güvenlik Fuarı’nda imzalandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Slyusarenko, "Türkiye ile Ukrayna arasında ilk defa savunma alanında işbirliği öngören bir anlaşmaya imza atılıyor. Türkiye ile işbirliği, yalnızca daha gelişmiş ürün elde edilmesini değil, NATO ülkeleri için yeni pazarlar açılmasını da sağlıyor" dedi.

Havelsan ile Ukrinmaş arasında işbirliği mutabakatına geçtiğimiz nisan ayında varıldığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-ile-ukrayna-ortak-radar-uretecek-40247082
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türkiye ile Ukrayna ortak radar üretecek
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2016, 16:22:07 »
Pasif radar ortak geliştirme projesi idi sanırım planlanan proje,hayırlı olsun.
Ukrayna ile kırk civarı ortak projeden bahsediliyordu,bu anlaşma ile bunlar içinde yasal bir altyapı hazırlanmış oldu.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: Türkiye ile Ukrayna ortak radar üretecek
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2016, 11:45:22 »
600 km menzilli bir radar üretimi söz konusu diye okumuştum bir yerde.