Gönderen Konu: Türk Deniz Kuvvetleri Stratejisi ve Gelecek Projeksiyonu  (Okunma sayısı 2790 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +32/-5
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk Deniz Kuvvetleri Stratejisi ve Gelecek Projeksiyonu
« Yanıtla #20 : 02 Ekim 2017, 11:24:00 »
Sayın @chngr güzel açıklamış, balistik füzeyle gemi vurmak kolay değil, o kadar yüksek hızda cep değerini 10 metrenin altında tutacaksınız ve hedefi takip edeceksiniz. Seyir füzesi derseniz evet tehlikedir ama önlenme şansı daha yüksektir.  ESSM dahi olmadan sadece RAM sisteminin koruması bile takdire şayandır. Savunma ve Havacılık Dergisi 179. sayısında bu konu çok güzel anlatılıyor göz atmanızı öneririm. Bir balistik füzenin denizde ki hedefi vurması onu anti-ship füze yapmaz.
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2017, 11:25:30 Gönderen: İstiklalFM »

Çevrimdışı serkan

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +46/-137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2017, 12:03:24 »
Neyi güzel açıklamış arkadaş dayanışması yapmayın aranızda adamlar füzeyi yapmış ilan etmiş üretmiş törenlerde geçiriyor bizde söylüyoruz bildiğimiz kadarı ile hala sen olmaz diyorsun.
Google da arat "anti ship ballistic missile" olurmu olmazmı anlarsın. Video kouduk haber koyduk daha ikna edemedikmi karşıdaki olmaz diyeor biz kanıtlar video lar linkler koyuyoruz ikna edemiyoruz.

Böyle balistik füzeler var ne işe yarıyor bu radar balistik füzenin burnunda acaba yörüngesini değiştiremiyorsa radarı niye koyuyorlar. Gemiye atıyorsun terminal aşamada buluyor ortalıyor vuruyor bu kadar basit niye olmasın arkada kanatçıkları ne işe yarıyor bu füzenin önünde de radar var niye vuramayacak gemiyi aklınızın almadığı şey nedir. İran kamera ile vuruyor radarı bırak. Herkezin yaptığı şeyi İsrail yapmazmı sizce bir düşünün adamların yapmadığı ne var bu dünyada silah olarak.

« Son Düzenleme: 02 Ekim 2017, 12:17:15 Gönderen: serkan »
Düşünceme katılıyorsan solda bulunan Beğendim linkine tıkla.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +22/-77
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2017, 12:48:12 »
Koyduğun video sadece bir animasyon, ben bir kanıt göremiyorum....Kaldı ki senin dediğin gibi bu uçak gemilerine karşı yapılmış yani genişliği 75 metre uzunluğu 330 metre olan fırkateyne göre gayet büyük bir hedef var ortada...

Ama hala onu bile vuracağını iddia edebileceğimiz bir kanıt yok ortada.Ama bizimde bu konuda çalışmamız gerekiyor tabi...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • GENEL YÖNETİCİ
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +63/-12
*BEKLEYENLER, KAYBEDENLERDİR!

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +32/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 02 Ekim 2017, 17:06:41 »
Ben kim haklıysa ondan yana olurum kimseye bir garezim yok ki onun aleyhine çalışayım. 
Resmini koyduğun B611MR taktik balistik füzedir anti-ship değil hatta bizim Bora füzesi ile aynı temele B611'e dayanır. Yörüngesini değiştirir hedefini değil.
İran'ın yayınladığı bir propaganda görüntüsüne bakıpta anti-ship balistik füze yapmışlar diyemeyiz, yaptıkları uçakları da gördük.
Çin bile yaptığı füzeye anti-ship derken "uçak gemisi avcısı" diyor. 300-350 metre boyunda 35-45 metre genişliğinde gemiyi vurmak(?) ile 100-120 metre uzunluğunda 13-16 metre genişliğinde gemiyi vurmak ile arasında çok fark var.
Vikipedi'den "anti ship ballistic missile" okumakla olmuyor. Vikipediye göre Türkiye Yıldırım IV'ü yapti 2500km menizili var. İsrail yapar yapamaza girmiyorum, İsrail'in elinde ne olduğunu kimse bilemiyor çünkü.