Gönderen Konu: Titus 6×6 Çok Amaçlı Zırhlı Araç  (Okunma sayısı 3211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Titus 6×6 Çok Amaçlı Zırhlı Araç
« : 04 Ekim 2016, 17:31:51 »
Titus 6×6 Çok Amaçlı Zırhlı Araç

Suudi Arabistan, yeni Fransız Titus 6×6 çok maksatlı zırhlı araçlar satın almayı planlıyor.

www.latribune.fr tarafından yayımlanan bir habere göre Suudi Arabistan, Fransız Savunma Şirketi NEXTER Sistemleri S.A. (KNDS iştirakı) tarafından tasarlanan ve üretilen yeni nesil 6×6 çok amaçlı zırhlı araçlardan  satın almak için bir anlaşmaya varmak üzere. Anlaşma konusuna göre Riyad, Suudi kara ordusunun iki tugayını yeni Fransız TİTUS zırhlı araçları ve 155 mm çekili obüsler ile donatmak istiyor. Anlaşmanın tahmini değeri 300 milyon Euro.

TİTUS (Taktik Piyade Ulaştırma ve Yardımcı Sistemi) 6×6 çok maksatlı zırhlı araçların yeni bir kuşağıdır. Zırhlı tekerlekli araç Tatra 6×6 şasisi üzerine monte edilmiştir. Araç 2,55 m genişliğinde, 2.73 m yüksekliğinde ve 7.55 m uzunluğunda. 23 ton olan savaş ağırlığı, göreve bağlı olarak 27 tona kadar çıkarılabiliyor. Aracın iç hacmi, 4 metreküp depolama alanı ile birlikte  14 metreküp. Çelik plakaların kaynatılması ile oluşturulan V şekilli monokok gövde STANAG 4569 seviye iki ve STANAG 4569 seviye dört olmak üzere iki farklı koruma seçeneği sunuyor. Araç farklı askeri görevler için yapılandırılabilir. Seviye 2 koruma için; 7,62 mm uzaktan kumandalı silah istasyonu, öldürücü olmayan silahlara karşı koruma, tel çit koruma, dozer bıçağı gibi farklı sistemlerle donatılabilir. Seviye 3 koruma için; 12,7 mm veya 20 mm uzaktan kumandalı silah istasyonu, 40 mm bombaatarlar, karıştırıcılar ve detektörler ile donatılabilir.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Titus 6×6 Çok Amaçlı Zırhlı Araç
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2016, 17:34:03 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rRLJvd6d-8k&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=rRLJvd6d-8k&amp;feature=youtu.be</a>

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Çek Cumhuriyeti TITUS Alımı İçin Sözleşme İmzaladı
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2018, 13:03:36 »
Çek Cumhuriyeti TITUS Alımı İçin Sözleşme İmzaladı

Çek Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı'nın internet sitesi 27 Ağustos 2018'de yayınlanan bir açıklamaya göre, Çek Cumhuriyeti, şu anda KNDS'nin bir parçası olan Fransız Nexter Systems şirketi ve  Çek Şirketi TATRA tarafından ortaklaşa geliştirilen ve tasarlanan 62 TITUS 6x6 zırhlı muharebe aracı tedarik etmek üzere bir sözleşme imzaladı.

Uzun yıllar boyunca Çek Ordusu, modern muharebe operasyonları için hızla devreye alınabilecek yüksek düzeyde korumayı sunan yeni tekerlekli zırhlı personel taşıyıcı araçları satın almaya ilgi gösterdi.

TITUS, Eylül 2013'te Londra, Birleşik Krallık'taki Uluslararası Savunma ve Güvenlik etkinliği DSEI'deki Fransız şirketi NEXTER Systems tarafından piyasaya sürüldü. Nexter TITUS, tehditlerin seviyesine ve görevlerin türüne bağlı olarak 40mm Bombaatarlar da dahil olmak üzere, 7,62 mm'den 20 mm'ye kadar her tür Uzaktan Kumanda Silah İstasyonu ile donatılabilir.

Nexter TITUS'un yerleşiminde, önde motor, ortada mürettebat bölmesi ve arkada asker ve silah alanı bulunur. Aracın ön kısımı ve camlar, mürettebat ve asker bölmesi, 50 kg IED patlamasına, küçük silah ateşine ve şarapnellere karşı, Seviye 1, STANAG 4569 ve Seviye 2 bir koruma sağlar.

TITUS, 6 ileri ve 1 geri hıza sahip bir otomatik şanzımana bağlanan bir Cummins 500 Hp motoruyla çalışan Tatra 6 × 6 şasisine dayanmaktadır. TITUS, maksimum 700 km'lik menzili ile maksimum 110 km / s'lik bir maksimum hızda çalışabilir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2018, 17:25:50 Gönderen: SKYWOLF »