Gönderen Konu: EC725 Cougar (H225)  (Okunma sayısı 8213 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilya Donanmasının İlk H225M Helikopteri Tanıtıldı
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2016, 14:25:59 »
Brezilya Donanmasının İlk  H225M Helikopteri Tanıtıldı

Helibras ve Airbus Helicopters Brezilyalı donanması için üretilen ilk H225M helikopterini tanıttı.
(Kaynak: www.naval.com.br)

Salı günü Helibras kapılarını basına açtı ve  BRA-05 prototipi ile bir gösteri uçuşu düzenledi.  BRA-05, Helibras tarafından geliştirilen Deniz Görev Taktik Sisteme sahip. Helikopter; APS-143 devriye radarı, Chaf/Flare karşı önlem sistemi ve  MBDA yapımı son nesil AM39 B2M2 Exocet anti-gemi füzeleri ile donatılmış.

22 Nisan 2016 tarihinde Brezilyalı Avibas, Brezilya Deniz Kuvvetleri tarafından kullanılacak 16 EC725 helikopterinin donatılacağı AM39 Exocet anti-gemi füzelerinin motorlarını üretmek için bir sözleşme imzalamıştı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Fransa’dan ve Ukrayna’ya Helikopter Satışı
« Yanıtla #11 : 30 Mayıs 2018, 09:41:42 »
Fransa’dan ve Ukrayna’ya Helikopter Satışı

Fransa ve Ukrayna, 2018 yılının Mart ayı sonunda, Ukrayna’ya helikopter tedariki konusunda bir bir ön anlaşma imzalamışlardı. Ukrayna İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna hükümetinin Salı günü Fransa'dan 55 helikopter satın almak için nihai anlaşmanın imzaladığı bildirildi.

Yaklaşık 551 milyon Euro değerindeki sözleşme (635 milyon ABD doları), Ukrayna'nın Airbus Helicopters tarafından üretilen H145, H125 ve H225 tipi helikopterleri satın alacağını belirtiyor.

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsene Avakov; "Bugün, Fransız ve Ukraynalı taraflar arasında 551 milyon Avro değerinde bir anlaşma imzaladık. Anlaşmanın şartlarına göre, Fransız tarafı ilk olarak 37 Airbus helikopterini ve daha sonra da kalan 18 adet helikopteri Ukrayna'ya tedarik edecek. Bunların 21 adedini 10 tondan fazla yük taşıyabilen H225 helikopterleri olacak. Bu tür bir ekipman Ukrayna'da üretilmiyor ve bunları elde etmek için çok gerekli olduğunu görüyoruz. Bu yıl ilk dört helikopterin sahibi olacağız." dedi.

Helikopterler, Ukrayna'nın kurtarma ve terörle mücadele operasyonlarının yanı sıra sınır güvenliği, trafik kontrolü ve tahliye görevlerinde de istihdam edilecek.

Anlaşmayı tamamladıktan sonra Avakov Twitter'da helikopterlerin Ukrayna'daki kurtarma hizmetlerini önemli ölçüde güçlendireceğini söyledi.
Avakov, Fransız Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Devlet Sekreteri Delphine Geny-Stephann ile sözleşmeyi Paris'te imzaladı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Alıntı

Bugün @Airbus tarafından yapılan bir açıklama göre Tayland Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin 7. ve 8. H225M helikopteri teslim edildi. Tayland, 2012 yılından bu yana (2016 yılında verilen yeni bir siparişe daha göre) çeşitli görevlerde kullanmak üzere toplamda 18 adet H225M alacak.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1055068114294050816
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2018, 13:04:31 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: EC725 Cougar (H225)
« Yanıtla #13 : 01 Aralık 2018, 19:49:51 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Brezilya Donanması son ‘H225M’yi teslim aldı
« Yanıtla #14 : 03 Ocak 2019, 22:21:00 »

Brezilya Donanması son ‘H225M’yi teslim aldı

Airbus’un Brezilya’daki yan kuruluşu Helibras, 27 Aralık’ta Muharebe Arama Kurtarma (CSAR) görevlerinde kullanılacak üçüncü ve son H225M helikopterini Brezilya Deniz Kuvvetleri’ne teslim etti.

Brezilya Silahlı Kuvvetlerine toplam 50 H225M helikopterin tedarikini kapsayan H-XBR Programının bir parçası olarak teslim alınan AS532 Cougar’ların gövdesinin uzatılmış modeli olan H225M, 28 tam teçhizatlı asker veya 5 bin 670 kilogram yük taşıyabiliyor. Havadan yakıt ikmal özelliğine sahip helikopter saatte 324 kilometre hıza çıkabiliyor menzili ise 857 kilometre.

FLIR Systems’ın Star SAFIRE III EO/IR’ı, Atech TDMS taktik görev sistemi ve Telephonics APS-143C(V)3 radarı ile donatılan helikopterlerin silahları arasında iki adet MBDA Exocet AM39 Blok 2 Mod 2 füze sistemi ile MAG58M 7.62 × 51 mm makineli tüfek ile FN Herstal hafif silah sistemi yer alıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/01/03/brezilya-donanmasi-son-h225myi-teslim-aldi/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Japonlar ‘Süper Puma’ filosunu genişletiyor
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2020, 12:59:08 »
Japon Sahil Güvenlik Komutanlığı Airbus Helicopters’e ilave iki adet H225 siparişi verdi.

Airbus Helicopters 6 Nisan’da yaptığı açıklamada, Japon Sahil Güvenlik Komutanlığından (Japan Coast Guard) 2 adet daha H225 helikopteri için sipariş aldığını duyurdu. Bu son siparişle Komutanlığın Super Puma filosu, ikisi AS332 (H215) ve 13’ü de H225 modeli olmak üzere 15’e çıkacak. Filoya dahil olacak yeni helikopterler, keşif-gözetleme, güvenliği sağlama, afetlerde yardım ve arama kurtarma operasyonlarında kullanılacak.

Japonya Airbus Helicopters Genel Müdürü Guillaume Leprince ‘Japon Sahil Güvenlik Teşkilatı’na H225’e olan güvenlerinin devam etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. H225, arama kurtarma operasyonları ve güvenlik güçleri için bir referans olarak kabul ediliyor. Bu helikopterlerin yıllar içinde Japonya’da etkili bir şekilde konuşlandırıldığını görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Son aylarda teşkilata program dahilinde üç yeni H225 teslim ettik. ’ dedi.

H225 helikopterleri Airbus’ın tam bakım ve malzeme desteği sağlayan HCare Smart programı tarafından desteklenecek. Bu özelleştirilmiş filo uygunluk programı ile Airbus kendi varlıklarını yönetirken komutanlıkta uçuş operasyonlarına odaklanabilecek.

Toplam kalkış ağırlığı 11 bin kilogram olan H225 iki adet Turbomeca Makila 2A1 motora sahip. 19 asker veya 5 bin 670 kilogram yük taşıyabilen helikopter saatte 324 kilometre hıza çıkabiliyor.

Güncel elektronik sistemler ve otomatik pilot ile donatılan helikopter, her türlü hava koşulunda görev yapabilmesi ve çeşitli görevlere göre konfigüre edilebilmesi nedeniyle, sahil güvenlik komutanlıkları tarafından tercih ediliyor. Dünyanın birçok bölgesinde görev yapan Super Puma ailesinden, Japonya’da 28 helikopter bulunuyor.

Helikopter sivil ve yarı kamusal operasyonların yanı sıra, Japon Savunma Bakanlığı’nın çeşitli arama kurtarma çalışmalarında, açık deniz operasyonlarında, yolcu ve malzeme nakliyesinde ve özel VIP uçuşlarda kullanılıyor.

http://defenceandtechnology.com/japonlar-super-puma-filosunu-genisletiyor/