Gönderen Konu: BKM 4x4 Zırhlı Araç  (Okunma sayısı 2243 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
BKM 4x4 Zırhlı Araç
« : 03 Ekim 2016, 12:52:11 »
BKM 4x4 Zırhlı Araç

Azov Mühendislik Grubu, Sovyet yapımı BRDM-2 tekerlekli keşif aracını temel alarak yeni bir araç geliştirdi. Yeni BKM tekerlekli zırhlı araç, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri için geliştirildi.

8 ton ağırlığındaki BKM, BRDM-2 şasesi üzerine şekillendirilmiş, ancak BRDM-2'ye göre pek çok farklılığa sahip. BRDM-2'den faklı bir tarete sahip araçta mürettebat bölümü üzerinde iki kapak ve her iki yanda birer kapı bulunuyor. BRDM-2'de bulunan tek su jetinin yerine, gövdenin arkasının her iki tarafına yerleştirilmiş iki pervane bulunuyor. Tamamen amfibik olan araç suda bu pervaneler ile hareket ediyor.

Araç elektronik yakıt kontrollü 215 hp gücünde bir motor ile güçlendirilmiş. Manuel vitese sahip. Aracın yol hızı 90 km/saat ve menzili de 500 km.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: BKM 4x4 Zırhlı Araç
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2016, 14:18:12 »
Cok begendim diyemem, sanki motorcu tamir ustasi atolyesinde kaynaklamis gibi duruyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2016, 14:27:14 »
Cok begendim diyemem, sanki motorcu tamir ustasi atolyesinde kaynaklamis gibi duruyor

İşin gerçeği zaten öyle gibi...
Sadece bu değil, Ukrayna'nın bütün geliştirmekte olduğu kara araçları da böyle görünüyor!
İşçilik kalitesi düşük gibi. Fabrikasyon değil, kaporta atölyesinde modifiye edilmiş araçlar gibi görünüyorlar hepsi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2016, 10:14:58 »

Boyandıktan sonraki hali...
Arkadaki pervaneler normalde içeride duruyor, sudan geçeceği sırada dışarı açılıyor sanırım.