Gönderen Konu: Nazeer İnsansız Kara Aracı  (Okunma sayısı 1950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Nazeer İnsansız Kara Aracı
« : 28 Eylül 2016, 09:41:49 »
Nazeer İnsansız Kara Aracı

İran Silahlı Kuvvetleri keşif ve muharebe operasyonları için tasarlanmış yeni bir silahlı uzaktan kumandalı robot "Nazeer" ile donatılmış olacak. İran askeri uzmanlar ve teknisyenler son yıllarda, yerli ekipman geniş bir yelpazede üretim silahlı kuvvetler kendi kendine yeten silah alanında yapımında büyük headways yaptık.

İran Silahlı Kuvvetleri keşif ve muharebe operasyonları için tasarlanmış yeni bir silahlı uzaktan kumandalı robot "Nazeer" ile donatılmış olacak. Araç İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmed Rıza Pourdastan'ın da  katıldığı, 26 Eylül 2016 Pazartesi Tahran'da gerçekleştirilen bir askeri törenle resmi hizmete girdi.

Uzaktan kumandalı araç Nazeer, dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmış ve 2 kilometrelik bir operasyon menzilinde keşif ve muharebe görevleri için programlanabilir. 600 kg'a kadar yük taşıyabilen araç makineli tüfek, hava savunma ya da anti-zırh füzeleri ile donanmış olabilir. Nazeer'in her iki yanına ve arkasına toplam üç adet sis bombası fırlatıcısı monte edilmiş.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Nazeer İnsansız Kara Aracı
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2016, 09:45:35 »
Dünyada artan insansız kara aracı üreticilerine İran da katıldı. Bizim gibi özellikle uzun süre terörle mücadele eden ülkelerde bu tip araçların daha yoğun kullanılması gerekli. Aselsan'ın geçmişte bu tip araçlarla ilgili güzel bir çalışması vardı. Bu araçlar şehir ortamındaki savaşlarda, patlayıcı tuzakların temizlenmesinde, sınır karakollarında vs kayıpları önemli derece azaltacaktır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu tip araçlara mutlaka talebinin olması ve devletimizin de bu konuda gerekli yatırımı yapması gerekir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com