Gönderen Konu: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız  (Okunma sayısı 173889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« : 24 Mart 2009, 20:38:54 »
Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız

F4 2020 Düştü

Alıntı
Hava Kuvvetlerimize ait bir F-4 uçağı 17 Mart’ta gerçekleştirdiği eğitim uçuşu esnasında Konya ili Altınekin ilçesi Ayışığı Köyü civarında düştü.

Konya 3. Ana Jet Üssü’nden eğitim amaçlı havalanan ve Konya’nın Altınekin ilçesi Ayışığı köyü civarına düşen F-4 tipi uçağın pilotlarından Pilot Yüzbaşı Uğur Aydın’ın (36) fırlatma  koltuğunu kullanarak paraşütle indi ve hafif şekilde yaralandı. Pilot Üstteğmen Murat Türkmen’in ise enkazdan çıkarıldığı, olay yerine ulaşan ilk yardım ekiplerinin yaptığı müdahaleye rağmen  hayata döndürülemediği bildirildi.

www.netgazete.com
www.hurriyet.com.tr

Defenceturk ailesi olarak Şehidimize rahmet,yakınlarına sabır diliyoruz..
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2024, 10:24:35 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2009, 03:05:53 »
ruhu sad olsun. yanlız dıkkatımı ceken bırsey var. neden dusen ucakların cogu konyada dusuyor. yanlıs anlasılmasın konya hava ıssını kotulemıyorum. ama benım ızledıgım kadarıyla hep dusen ucaklar konyadan havalanıyor. ya ben boyle bılıyorum ya da bana boyle gelıyor..sızce durum nasıl.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2009, 12:27:50 »
Sevgili rekoarno öncelikle siteye hoşgeldin diyorum.Konuya gelince düşen uçakların çoğu konya da düşüyor demişsin.Bunun mantıklı bir sebebi var tabiki;biliyorsundur Konya 3.ana jet üssü Anadolu kartalı eğitimlerinin verildiği üs.Yani yoğun olarak kullanılan bir meydan.Hem Türk hava kuvvetlerinin hemde Anadolu kartalı eğitimlerine katılan diğer ülke uçaklarının konuşlandığı neredeyse merkez üs konumundadır.Bu sebeple kaza kırım oranı daha fazla olmaktadır.Bu üssümüzde konuşlu filolar ve görevleri ise şöyledir.

131. Filo (Barış Kartalı) - B-737-7ES AEW&C (Havadan Erken Uyarı ve Kontrol Filosu
132. Filo (Hançer) - F-4E 2020 Terminator & F-16C/D Fighting Falcon (Silah ve Taktikler Filosu)
133. Filo (Pençe) - (N)F-5A/B 2000
134. Filo (Türk Yıldızları) - NF-5A/B Freedom Fighter (Akrotim Filosu)
3. Ana Jet Üs Komutanlığı Arama-Kurtarma Kolu - AS-532 Cougar Mk.1

Tenes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Nisan 2009, 00:03:46 »
Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'nda kalkan bir askeri uçağın Bursa'nın Kemalpaşa İlçesi sınırlarında düştüğü öne sürüldü. Köylülerin ateş topu gördüklerini belirttikleri bölgeye üs komutanlığında gece görüşlü helikopter sevk edilirken, jandarma da karadan arama kurtarma çalışması başlattı.

Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan bu gece havalandığı ifade edilen, içinde 1 üstteğmenin bulunduğu F 16 tipi savaş uçağının saat 22.30 sıralarında Bursa sınırları içiresinde düştüğü öne sürüldü. Köylüler Mustafa Kemalpaşa İlçesi sınırlarındaki Suuçtu Şelalesi çevresinde ateş topu gördüklerini ihbar etti.

Bu bilgi üzerine jandarma bölgede arama kurtarma çalışması başlattı. Bu arada Balıkesir'deki üs komutanlığından da gece görüşlü helikopterlerin bölgeye hareket ederek çalışmalara havadan destek verdiği belirtildi.

MUSTAFAKEMALPAŞA KAYMAKAMI: ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi Kaymakamı Adem Saçan, ilçe yakınlarında bir askeri uçağın düştüğünü açıkladı. Kaymakam Saçan, bölgeye arama kurtarma ve çok sayıda jandarma ekibinin sevk edildiğini belirtti.

Askeri yetkililer ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11434700.asp?gid=229
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2009, 12:23:26 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 15 Nisan 2009, 12:18:07 »
TARİH   : 15 Nisan 2009

SAAT    : 12:10

NO        : BN -30 / 09

1.   Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir F-16 uçağı 14 Nisan 2009 Salı günü saat 21:18'de eğitim uçuşu esnasında, Balıkesir ili Sarnıç Köyü Yoğurtludere civarında meskun olmayan bir mahale düşmüştür.

2.   Kazada, uçakta bulunan 1 pilot subayımız şehit olmuştur.

3.   Olayın meydana geliş nedeni, kaza kırım heyeti incelemesi sonucunda açıklığa kavuşacaktır.

4.   Şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesi, silah arkadaşları ve Yüce Milletimize başsağlığı dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

http://www.tsk.mil.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayin_Faaliyetleri/10_3_Bilgi_Notlari/2009/BN_30.html

Allah şehidimize rahmet eylesin. :'(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2009, 17:24:24 »
KAZA TARİH MODEL YER FİLO UÇAK NO
07 Mayıs 1991 F-16C Blok 30 E Ankara/Akıncı 142.Filo 88-0022
Uçak, Akıncı Üssünden kalkışından hemen sonra motor arızası sebebiyleSEC (kendini koruma) moduna geçmiştir. Motor düşük powerda güç üretmeyebaşlayınca uçağın pilotu Kurmay Binbaşı Semih Birdoğan (Şu anTuğgeneral - 6. Ana Jet Üs Komutanı) hemen acil iniş için üsse geriyönelmiş fakat irtifa ve hız dolayısıyla motorun ürettiği güç yetersizkalmış ve piste 150 metre kala pilot uçağı terk etmek zorundakalmıştır. Pilot kazadan dizinden hafif yaralanarak kurtulmuştur.Yapılan incelemeler sonucu uçağın motora giren yabancı bir cisimnedeniyle SEC moduna geçtiği anlaşılmıştır. Bu kazada kaybedilen88-0022 nolu uçak Türkiye'de üretilen sıfır hatalı 3 F-16'dan biridir.

05 Temmuz 1991 F-16C Blok 30 B Afyon/Dinar 143. Filo 86-0067
Akıncı 4.Ana Jet Üssüne bağlı F-16C ile kol uçuşunda kol lideri olanpilot Muzafer Garip, planlanan uçuş rotasının dışına çıkarakAfyon/Dinar'a yönelmiş, doğduğu kasaba üzerinde kolundaki diğer uçaklaberaber 100 feet mertebesinde geçişler yapmış, son geçişinde önüneçıkan dağ silsilesini geç fark etmiş, tepki vermesine rağmen yeterliirtifa alamayarak tepeye çarpmıştır. Pilot Yüzbaşı Muzaffer Garipdoğduğu kasaba Tatarlı yakınlarında şehit olmuştur.

25 Haziran 1992 F-16C Blok 30 B Afyon 143. Filo 87-0012

01 Nisan 1993 F-16C Blok 40 D Kapıdağ Yarım. 162. Filo 90-0002
Uçak, Bandırma 6.Ana Jet Üssünden kalkışından ardındanBalıkesir/Kapıdağ yarımadasının kuzeyinde Şahinburgaz köyü yakınlarındabir tepeye çarparak düştü. Kazada Pilot Üsteğmen Hüseyin Yentürk şehitoldu.

27 Nisan 1993 F-16C Blok 40 A Ankara/Güdül 141. Filo 89-0029
Akıncı 4.Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı iki F-16C Ankara/Güdül ilçesiyakınlarında gece havada çarpıştı. Uçaklardan biri düşerken diğer uçakhasarlı olarak Akıncı Üssüne geri dönmeyi başardı. Düşen uçaktaki pilotYüzbaşı İdris Aksoy paraşütle atlayarak kazadan sağ kurtuldu.

03 Ocak 1994 F-16C Blok 40 H Balıkesir/Bigadiç 192. Filo 91-0009
Uçak Balıkesir/Bigadiç ilçesine bağlı Dedeburnu köyü yakınlarındateknik bir arıza nedeniyle düştü. Pilot Kurmay Yarbay Ünsal Aksoy şehitoldu.

22 Kasım 1994 F-16C Blok 40 D Manyas Gölü 192. Filo 90-0003
Uçak Balıkesir/Manyas Gölüne düştü. Uçaktan ayrılamayan Pilot Yüzbaşı Oktay Güngördü şehit oldu.

08 Şubat 1995 F-16C Blok 40 H Ege Denizi 192. Filo 91-0021
Ege Denizi üzerinde Yunan Mirage F-1 uçaklarıyla yapılan it dalaşınamütakip Rodos Adası yakınlarında uluslararası sularda yakıt pompasısorunu nedeniyle düştü. Pilotun, yedek yakıt tanklarına yöneltilmişolan yakıt vanasını, tanklardaki yakıt bittikten sonra uçağın dahilidepolarına yönlendirmeyi unutması sonucu uçak yakıtsız kaldı ve kontrolkaybedildi. Kazada Pilot Üsteğmen Mustafa Yıldırım paraşütle atlayaraksağ kurtuldu.

29 Eylül 1995 F-16C Blok 40 A Ankara/Kazan 141. Filo 89-0033
143.Filoya bağlı F-16C Ankara/Kazan ilçesine bağlı Fethiye köyüyakınlarında FOD (Foreign Object Demage) nedeniyle gerçekleşen motorarızasının ardından düştü. Kurmay Binbaşı İsmail Doğan paraşütleatlayarak kazadan sağ kurtuldu. Yapılan incelemeler sonucu uçaktakimotor arızasına makinalı top ateşi esnasında bir mermi parçasının havaalığından içeri girmesinin sebep olduğu belirlendi.

11 Ekim 1995 F-16C Blok 30 E Bolu/Yedigöller 143. Filo 88-0023
143.Filoya bağlı F-16C Bolu Yedigöller yakınlarında düştü. PilotÜsteğmen Hakan Dinç paraşütle atlayarak kazadan yara almadan kurtuldu.

08 Ekim 1996 F-16D Blok 40 J Ege Denizi 192. Filo 91-0023
Rutin eğitim uçuşu sırasında Ege Denizi Limni Adasının güneyindedüşmüştür. Uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki 4 adet F-4EPhantom'a refakat eden ve ikili kol halinde uçan F-16 uçaklarımızaTanagra'da konuşlu bulunan 331. Filoya bağlı Yunan Mirage-2000EG'leritarafından önleme yapılmış, yaşanan it dalaşı sırasında daha öncedenağabeyi Ege Denizi'nde yaşanan bir angajman sonucu denize çakılarakölen Yunan pilot Yüzbaşı Thanos Grivas'ın pilotajındaki Mirage-2000kasıtlı olarak Magic IR füzesi fırlatarak uçağı vurmuştur. SakızAdasının 15 mil güneybatısında uluslararası sularda denize düşenuçaktaki pilotlardan Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan şehit olmuştur. Şehitpilotun naaşı uzun uğraşlara rağmen bulunamamıştır. Diğer pilot HavaPilot Yarbay Osman Çiçekli paraşütle atlamayı başarmış ve olaydan 30 dksonra Yunan Deniz Kuvvetlerince sağ olarak kurtarılmıştır. Şoka girenpilot hiçbir yetkiliyle konuşmamış, Yunanlılar kurtulan pilotunİsrailli bir öğretmen pilot olduğunu düşünmüşlerdir. Düşen uçağımızLimni Adası'nın güneyinde 450 kulaç derinliğe gömülmüş ve teknikimkanların yetersizliğinden çıkarılamamıştır. Türk F-16 uçağınındüşürülüşünden iki gün sonra 10 Ekim 1996'da Türk uçaklarıyla angajmanagiren Yunan Mirage-2000 (Mirage F-1 olma ihtimali de var) uçağı düştü.Bu olaylar kayıtlara motor arızası olarak geçti. Kanatlar isimli Türkhavacılık dergisinde yayınlanan bir fotoğrafla Yunan pilot ThanosGrivas'ın Mirage-2000 uçağının burnuna Türk bayrağı resmi yaptırdığıortaya çıktı. Mayıs 2003'te de Yunanistan'da çıkan Krama (Alaşım) adlıhavacılık dergisinde yaşanan olaylar ilk defa dile getirildi fakat heriki ülke yetkilileri de bu yazıyı yalanladılar.

26 Ağustos 1999 F-16C Blok 40 Batman 182. Filo ?
Batman'da eğitim uçuşu yapan gerçek mühimmat yüklü F-16 uçağı teknikarıza nedeniyle Batman-Diyarbakır karayolu yakınlarında bir pamuktarlasına düştü. Pilot Üsteğmen Özcan Kete uçağın yakınlardaki tütünfabrikasına ve belediye şantiyesine düşmesini önleyebildi ve paraşütleatlayarak sağ kurtuldu. Uçakta bulunan uçaksavar mermileri ile füzelerkaza anında infilak etti.

04 Nisan 2000 F-16C Blok 50 R Sivas/Yıldızeli 151. Filo 93-0657
5. Ana Jet Üssüne bağlı iki F-16C Blok 50 uçağı saat 19.30'da Merzifonmeydanından kalkışa müteakip gece kol uçuşu esnasında saat 20.37'deSivas'ın Yıldızeli ilçesi Belpınar köyü yakınlarında çarpıştı.Uçakların ikili kol eğitimi yaparken gece görüş koşullarınınolumsuzluğu nedeniyle birbirine fazla yaklaştığı ve bu esnadakanatların çarpışması sonucu iki uçağın da yanmaya başladığı vepilotların paraşütle atladığı açıklandı. 1 numaralı uçağın enkazınaBelpınar Köyü Yavu Beldesinin 3-4 km doğusunda ulaşıldı. Uçağın köyedüşmesini önleyen fakat yeterli irtifada olmadığı için paraşütüaçılmayan Pilot Yüzbaşı Murat Özaydınlı şehit oldu.

04 Nisan 2000 F-16C Blok 50 R Sivas/Yıldızeli 151. Filo 93-0666
5. Ana Jet Üssüne bağlı iki F-16C Blok 50 gece kol uçuşu esnasındaSivas'ın Yıldızeli ilçesi Belpınar köyü yakınlarında çarpıştı. 2numaralı uçağın enkazına Tokat'ın Sulusaray ilçesi yakınlarındaulaşıldı. Paraşütle atlayan Pilot Üsteğmen Güngör Özer yaralı olarakkurtuldu.

24 Mayıs 2000 F-16C Blok 40 Burdur/Bucak 162. Filo ?
Bandırma'da konuşlu bulunan 162. Filoya bağlı iki F-16 uçağıManisa-Akhisar meydanından kalkışa mütakip İncirlik Üssüne intikaluçuşu sırasında Burdur'un Bucak ilçesinin 20 km kuzeydoğusunda birkomülonimbüs bulutunun içine girmiş, bulutun yoğun elektromanyetikalanı uçaklardan birinin elektronik sistemlerini etkilemiş, akabindekontrol kaybedilmiş ve uçak saat 14.45'te yanarak Bucak ilçesininÇobanpınarı mevkiine düşmüştür. Düşen uçağın pilotu Pilot Yüzbaşı AşkınSezer kazadan sağ kurtulmuştur. Diğer uçak bulutların arasından çıkmayıbaşararak Bandırma'ya dönmüştür.

27 Haziran 2001 F-16C Blok 30 E Ankara/Akıncı 143. Filo 88-0029
Uçak, eğitim uçuşunu tamamladıktan sonra Akıncı Üssüne iniş sırasındamotor arızası nedeniyle pist yakınlarında düştü. 500 feet yüksekteparaşütü açmayı başaran Pilot Yüzbaşı N. Tunç Sözen kazadan sağkurtuldu.

25 Eylül 2001 F-16C Blok 40 Ankara/Akıncı 14?. Filo ?
4. Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı F-16C eğitim uçuşunu tamamlayarakAkıncı meydanında inişe geçmiş, ancak yere inen uçak frenleritutmayarak pist sonundaki boş alana girmiştir. Duramayan uçaklar içinpist bitiminde yapılmış olan bariyerlere ve file sistemine çarpanuçakta bir miktar hasar oluşmuş, uçak tamir edilerek aktif göreveyeniden dönmüştür.

05 Haziran 2002 F-16C Blok 40 P İzmir/Çiğli 181. Filo 93-0002
Eğitim için İzmir/Çiğli'de bulunan Diyarbakır 8. Ana Jet Üssündegörevli Pilot Üsteğmen Oğuz Yenen 181. Filoya bağlı 93-0002 kuyruknumaralı F-16 uçağı ile 05 Haziran 2002 sabahı Çiğli meydanındanhavalanmıştır. Kalkıştan kısa süre sonra motor SEC moduna girmiş,alıklar kapanmış ve pilot piste geri yönelerek acil iniş izniistemiştir. Pilot uçağı yüksek hızda üç kez piste indirmeyi denemiş amauçak hız kesmemiş ve pas geçilmiştir. Uzaktan yaklaşmalarda uçak dahada hız kazanmış, manevralarla hızı düşürüp ani dönüş ile piste inmeyeçalışılmıştır. Saat 10.15'de pilot dördüncü inişi denemiş, 230 knothızla piste teker koymuş, hook denemiştir. Fakat yine hız kesmeyen uçakkontrolden çıkmış, pist bitimindeki ağ bariyeri delerek paraşütçüeğitimi için kullanılan boş alana girmiş ve takla atarak infilaketmiştir. Uçağın Kalkıç, Ulukent, Balatçık gibi yerleşim yerlerinedüşmesini önleyen ve uçağı kurtarmak için büyük çaba sarf eden kahramanpilot Oğuz Yenen şehit olmuştur.

06 Kasım 2003 F-16C Blok 50 R Tokat/Zile 151. Filo 93-0662
Merzifon meydanından kalkan F-16C uçağı rutin görev uçuşu sırasındamotor arızası nedeniyle Tokat'ın Zile ilçesi Ütük ve Özyurt köyleriarasında saat 15.35 sularında düştü. Harekat Komutanı Kurmay Hava PilotAlbay Atilla Gülan (Şu an Tuğgeneral rütbesinde) uçak düşmeden kısasüre önce paraşütle atlayarak kazadan yara almadan kurtuldu.

22 Aralık 2003 F-16C Blok 40 F Bandırma 161. Filo 90-0015
Bandırma 6. Ana Jet Üssü'nden eğitim uçuşu için kalkış yapan PilotÜsteğmen Ferhat Yıldırım'ın pilotajındaki F-16C uçağı teknik bir arızanedeniyle kalkış yaptığı sırada piste düştü. Uçağın pilotu ÜsteğmenFerhat Yıldırım kazadan hafif yaralı olarak kurtuldu.

16 Ocak 2004 F-16C Blok 50 R Kütahya/Tavşanlı 191. Filo 94-0081
Eğitim uçuşu sırasında uçak Kütahya'nın Domaniç ilçesinin 15 kmgüneyindeki Şenlikköy-Karlıtepe mevkiinde saat 11.00 sularında düştü.Kazada Pilot Üsteğmen Mehmet Karakuzulu şehit oldu. Kazanın sebebitaciz eğitimi sırasında pilotun maruz kaldığı yüksek g etkisi sonucubaygınlık geçirmesi ve kontrolü kaybetmesidir. Yoğun kar yağışınınuçağın enkazını kapattığı kazada şehit pilotun naaşı uzun aramalarsonunda bulunabildi.

03 Mart 2005 F-16D Blok 30 B Karabük/Yenice 143. Filo 86-0191
Eğitim uçuşu için 4. Ana Jet Üssünden havalanan uçak Karabük'e 30 kmmesafedeki Yenice ilçesi Burunsuz köyü Dağ Tarla mevkiinde saat12.30'da düştü. Uçaktaki pilotlar Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut ve PilotÜsteğmen Fatih Keskin şehit oldu. Yapılan incelemeler sonucu pilotlarıngörüş mesafesinin düşüklüğü nedeniyle vertigo oldukları ve uçağıkurtarmak için son ana kadar uçaktan ayrılmadıkları anlaşıldı. Çetinkış şartları sebebiyle şehit pilotların naaşlarına 20 saat sonraulaşılabildi.

30 Ocak 2006 F-16C Blok 40 P Diyarbakır 181. Filo ?
Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden eğitim uçuşu için kalkış yapan PilotÜsteğmen Özgür Ciritbeyi'nin pilotajındaki F-16C uçağının motorundauçuş sırasında teknik bir arıza meydana geldi. Üsse geri yönelen pilottelsizle kuleye durumu bildirdi. Diyarbakır Hava Üssü'nün yaklaşık 3mil güneyine kadar uçağı getirmeyi başaran pilot, motor tamamen duruncasaat 14.45'te fırlatma koltuğuyla uçaktan ayrılmak zorunda kaldı. Uçak,kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Çarıklı Beldesi’ne bağlı GönendiKöyü yakınlarında boş bir alana düştü. Pilot kazadan yara almadankurtuldu. 

http://www.albayrakforum.com/smf/turkiyedeki_f16_kazalari-t35136.0.html

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2009, 09:55:11 »
Malatya'da uçak kazası meydana geldi. Askeri eğitim uçağı düştü.

Malatya'nın Yazıhan ilçesine bağlı Mısırdere köyüne bir askeri uçağın düştüğü bildirildi.

Malatya Valisi Mehmet Ulvi Saran, yaptığı açıklamada, Mısırdere köyüne F-4 askeri uçağının düştüğünü, uçaktaki iki pilotun sağ kurtulduğunu ve askeri hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Kaynak:http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=201017

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2009, 11:52:30 »
Pilotlarımıza geçmiş olsun. Uçağın o kadar önemi yok, yeterki onlara birşey olmasın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2009, 13:06:17 »
Askeri Helikopter Piste Çakıldı

04 Aralık 2009 Cuma 10:34İstanbul Samandıra'da askeri helikopter piste çakıldı.

Samandıra'da bulunan General İsmail Hakkı Tunaboylu Kışlası'nda askeri helikopter kaza yaptı. Helikopterde hasar meydana geldi. İlk belirlemelere göre ölü veya yaralı yok.

Helikopterin iniş sırasında kırım geçirdiği açıklandı

İtfaiye ekipleri kaza yerine ulaşarak kurtarma çalışmalarına başladı. İlk açıklamaya göre helikopter personeli sağ olarak kurtuldu...

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2009, 13:42:41 »
bununla gecmis olsun..
ama inis sirasinda ne olduda kirima ugradi...
yoksa pilotaj mi hatasi...

saygilar