Gönderen Konu: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız  (Okunma sayısı 173550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« Yanıtla #60 : 13 Ocak 2011, 00:54:06 »
Sapla saman birbirine karışmış GMH ler birincil eğitim helosu değilki md ler falan var bu işler için hafif helolar itünün ve tainin hafif helo projeleri var onlar ilaç gibi gelir bu işlere...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #61 : 13 Ocak 2011, 00:59:19 »
Sapla saman birbirine karışmış GMH ler birincil eğitim helosu değilki md ler falan var bu işler için hafif helolar itünün ve tainin hafif helo projeleri var onlar ilaç gibi gelir bu işlere...

bu yazdıklarından sokaktaki vatandaş ne anlar? hoş, anlatan da yok ki memlekette. onların aklında şimdi tek şey var: elimizdeki helolar hurda!

kamuoyu böyle yaratılıyor günümüz toplumlarında beyler.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #62 : 13 Ocak 2011, 01:02:59 »
Vatandaşı dert etme 2 güne unutulur rahat ol...

Patlat bir israil krizi ortalık güllük gülüstanlık olsun...

Benim derdim hatalardan ders çıkarılmaması...Yazıcıoğlu kazasında basbas bağırdım öbür forumda vatan haini oldum.

Askerin sar ve csar timleri bitik dedim inanmadılar 5 saatte köylülerle jandarmalar buluyor enkazı ve kimse sormuyor ÖKK csar ve sar timleri ne iş yapar diye...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #63 : 13 Ocak 2011, 01:07:09 »
kardeş biz seninle kavga etmezsek iyidir gece gece  ;D

şaka bir yana Türk insanının hafıza problemi var ama kendi haline bırakmazlar sürekli kaşırlar acı hatıraları. Şehit kanı üzerinden nemalanır herkes.

Yazıcıoğlu'nu aramaya giden ökk helikopteri düşmüştü de ingiliz chinook'u ile kaldırmıştık enkazı sanki. sen daha iyi bilirsin tabi, bir de senin ağzından duyalım olayı.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #64 : 13 Ocak 2011, 01:10:41 »
Düşme yok timi yere bırakırken kara saplanıyor malum tepelerde metrelerce kar var.Bunu hesap edememişler...
Sıkıntı o da değil hatırlamısınız bilmem 2 yıl önce bakıma giden kobra düştü Malatya civarında enkazı 1 gün sonra bulduk.

Balıkesirde f 16 düştü enkazı 16-20 saat aradık.

Muhsin başkan vakası 3 gün.

Son olay üsse yakın dümdüz arazi 5 saat.

Arama kurtarma arama bulamama olmuş...

----
Uh-1 in kaza kırım oranı uçuşuna göre az.Skorsky de daha çok kaza kırım var.Tabi uçuş saat ve şartları farklı olmakla beraber.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #65 : 13 Ocak 2011, 01:17:50 »

bu yazdıklarından sokaktaki vatandaş ne anlar? hoş, anlatan da yok ki memlekette. onların aklında şimdi tek şey var: elimizdeki helolar hurda!

Ne sokaktan geçen vatandaşı ilk sayfaları okursan sitemizin tecrübeli , donanımlı yöneticileri bile bu helikopterin eskiliğinden yakınıyor...Ayrıca bunun GMH ihalesiyle alakası yoksa neden ihale tehlikeye girer diyorsunuz herşeyiniz çelişki Darkraven TSK yı yıpratmak için bekleyenler saldırdılar demeye getiriyor sonrada "Askerin sar ve csar timleri bitik dedim inanmadılar 5 saatte köylülerle jandarmalar buluyor enkazı ve kimse sormuyor ÖKK csar ve sar timleri ne iş yapar diye... " diyerek TSK yı bilmeden kendisi yıpratıyor herşeyiniz çelişiyo hanginize cevap vereyim...
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #66 : 13 Ocak 2011, 01:23:17 »

Ne sokaktan geçen vatandaşı ilk sayfaları okursan sitemizin tecrübeli , donanımlı yöneticileri bile bu helikopterin eskiliğinden yakınıyor...Ayrıca bunun GMH ihalesiyle alakası yoksa neden ihale tehlikeye girer diyorsunuz herşeyiniz çelişki Darkraven TSK yı yıpratmak için bekleyenler saldırdılar demeye getiriyor sonrada "Askerin sar ve csar timleri bitik dedim inanmadılar 5 saatte köylülerle jandarmalar buluyor enkazı ve kimse sormuyor ÖKK csar ve sar timleri ne iş yapar diye... " diyerek TSK yı bilmeden kendisi yıpratıyor herşeyiniz çelişiyo hanginize cevap vereyim...

sen önce bir soluklan, bir su iç, bir kendine gel sonra adam asmaca oyna. sakin sakin muhabbet ediyoruz gerilmenin alemi yo.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #67 : 13 Ocak 2011, 01:24:49 »
Zaten gerilme yok ama yazdıklarınız çelişiyor  ;)
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #68 : 13 Ocak 2011, 01:31:40 »
Basının iddiaları boş.Kanıtla desteklenmiyor.Yiğit agayı tanıdık artık hükümet borazancısı...Maksat askere vurmak.

Niyetimiz üzüm yemek hataları sorguluyoruz her zaman hain damgasıda yiyoruz.Amacım hatalardan ders çıkarılması ölen öldüğüyle kalmasın...

Asker hatasız değil hatalarını varsa ihmallerini yazıyoruz-tartışıyoruz.Amma askere bok atmak değil amaç.Basına baktım uçan tabutlar falan...Başlamışlar palavra geçidine millet saf gaza geliyor sonra...

Doğru şeyleri tartışalım.Uzun uzun konuşalım.Hataları görelim,düzeltelim bir daha aynı yanlışa düşmeyelim.

Ben sorularımı sordum tatmin edici yanıtları bekliyorum...Bu sırada boş keseden sallıyanlarada cevap veririz misal yiğit gibi tiplere...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #69 : 13 Ocak 2011, 10:59:44 »
uçan tabut  >:( 
uh-1 ler  56 modeldir belki ama  içerisindeki  haraketli en eski parçası  5 yaşındadır   yani helikopterlerimizde  sorun yok!
askerliğimi 1. karahavacılıkta  yaptım   şehit  olan  5 üsteğmenimizden 2 tanesini  tanırım 
1. karahavacılık + karahavacılık okulu + 5. ana bakım merkezi  birbirleriyle  aynı  arazide  iç içe  kurulmuştur , yani o helikopterin  bakımını yapanda uçuranda , eğitmende , öğrencide  hepsi birbirini arkadaşı  ve  bu helikopterler  abartısız  söylüyorum  dünyanın en  güvenilir  uh-1 leridir
5 yılda  13 şehit  verdik diye çığırtkanlık  yapıyorlar  acaba neden?  abd  amcamızın  genel maksat  helikopteri ihalesini bir an önce  sonuçlandırmamız  için  yaptığı bir  oyun olamazmı? yada  uh-1 lerin yerini dolduracak  yeni  skorsky  satışı  için bir  oyun olamazmı? pekala olur ve bana kalırsa öylede oluyor
5 yılda  13 askerimizi uh-1 helikopter kazalarında kaybettik  kazalardan  birisinde  yüksek gerilim hattını  farkedemeyen  pilotumuz  yalnışlıkla  kablolara takıldı  ve helikopterimiz  düştü  yani pilot  hatasıydı  ve bu kazadada  bence yine plot hatası oldu
zaten  pilotlarımızın  hepside  usta  eğitmen  olan  üsteğmenlerdi  yani  bu  eğitimi  yeni mezun bir  teğmene değil  usta bir  pilot  olan  üsteğmene  verdikleri  belli , yani  burada ne  karahavacılığın  ne  helikopterin  nede eğitmenlerin  suçu yok  sadece kötü bir  talihsizlik , bence  çığırtkanlık yapanlar  yeni  helikopter alımı  yapılması  için  çığırtkanlık  yapıyorlar  yazıkki bu çığırtkanlığı  yapanlar  ne karahavacıları  nede helikopterleri tanımadan  boş  konuşuyorlar  allah  onları  nasıl biliyorsa öyle yapsın..