Gönderen Konu: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız  (Okunma sayısı 180999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« Yanıtla #410 : 06 Mart 2015, 21:00:06 »
"uçan tabut" benzetmesi bence en çok Suriye'de düşürülen uçak için kullanılmalı. Hiçbir EH kabiliyeti olmadan gönderdik o uçağı.

"gerekirse bu uçakları eğitimden çekeriz" valla zahmet olacak sana ama...!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #411 : 06 Mart 2015, 21:57:23 »
Bu Suudilerin elinde 1990 ların sonunda teslim aldıkları 70 küsur F-15S var. İsrail'in baskısıyla kabiliyetleri düşük seviyede olsa da yaşları 15 ila 20 arasında. İngiltere üzerinden 72 adet ''12 adedi teslim edilmiş'' Eurofighter (Tranche II) alıyorlar. İlave 84 adet F-15 E (S) planları var.

Bu 90 larda teslim edilen uçakları modernize etmeyi düşünmezlerse 1 yada 2 filo F-15 bizim F-35 ler gelene kadar elimizi rahatlatabilirdi. ABD ile ikili ilişkiler ve yunan dengesini göz önüne alırsak o cenahdan pek cift motorlu uçak transferi gözükmüyor. İngilizlerin bütçe kısıtlamaları sebebiyle düşük seviyeli  ikinci el Eurofighter ihtimalide var. Son olarak da yine cift motorlu Alman tornadoları da varsayıma koyabiliriz. Bunun dışında kısa vadede elimizi yakmayacak cift motor bazında çözüm gözükmüyor. 
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #412 : 06 Mart 2015, 22:30:04 »
Tr'nin bu saatten sonra tek bir seçeneği var: Rafale.

Suudi downgraded da olsa her silahı alır. Ama sana satmazlar, sattırmazlar. O kanal tıkalı. Rafale ise hem NATO içi hem de non-usa.

Bu plan 3 yıl önce yapılmıştı. O zamanlar Mısır Rafale almamıştı. Şimdi işin yoksa geç sıraya. Valla ben Hvkk yerinde olsam f16d'lerle uçmaya alıştırırım kendimi.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #413 : 07 Mart 2015, 13:32:55 »
http://m.mehmetciktv.com.tr/haber/10056/iste-emekli-albay-basibuyuke-gore-kazalarin-sorumlulari.html

Herkes uçağa bahane bulurken ; E.Hv.Plt.Kur.Alb.Osman Başıbüyük bakınız neler diyor !

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #414 : 07 Mart 2015, 14:25:41 »
The cemaat'in içeri atıp, içerideyken pes edip cemaate eleman olan adamlar da gördük biz. O yüzden ilgili haberi ciddiye almıyorum. Sorun uçaklarda.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #415 : 07 Mart 2015, 15:20:45 »
The cemaat'in içeri atıp, içerideyken pes edip cemaate eleman olan adamlar da gördük biz. O yüzden ilgili haberi ciddiye almıyorum. Sorun uçaklarda.

Sıkıntının uçaklarda olduğunu nereden biliyorsunuz.Bu kadar kesin yargıya ulaştığınıza göre F-4 teknisyeni olsanız gerek !Hava Kuvvetleri ise uçaklarda sıkıntı yok diyordu . Hükümet ise uçakları suçluyor. Bana suçu başkasının üstüne atmaya çalışıyorlarmış gibi geldi.

Bu davranış modeline hiç yabancı da değiliz üstelik. ''Ben yapmadım uçağın fıtratında düşmek vardır. İş bu nedenle bu uçaklar düşmüştür . Dünyada her uçak düşebilir ,bunun sorumlusu hükümetimiz değil yerçekimi kanunudur. Eğer yerçekimi olmasaydı uçaklar düşmezdi. Yerçekimini , daha doğrusu suçluyu bulan Isaac Newton'un ruhuna Fatih Camiinde öğleğin kılınacak namazdan sonra mevlüt okutacağız''gibi bir açıklama bekliyorum !

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #416 : 07 Mart 2015, 16:51:27 »
Hükümet uçakları suçlayamaz. Eğer öyle bir şey yaparsa ucu kendine dokunur. İlgili açıklamayı linkiyle beraber paylaşmanızı bekliyorum.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #417 : 07 Mart 2015, 20:26:39 »
Rafale bence seçenekler dışında olur çünkü birim fiyatı pahalı zaten alacaklarını da düşünmüyorum.F-35'ler gelene kadar bütün yükü F-16'lar sırtlayacak.Utanmasalar  F-5'leri tekrar hizmete sokup uçururlar. Çin'in J serisi veya Mig serilerinden hangisi seçenek düşünülebilir sizce?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #418 : 07 Mart 2015, 20:46:40 »
Boşuna f-4 lerin yerine hangi uçağı alsak diye kafa yormayın,bu millet neleri unuttu,bunu da unutur geçer gider...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #419 : 07 Mart 2015, 21:56:08 »
F-4 uçaklarının yerine F-35 almayı planlıyorduk. F-35'ler gecikti ve çok pahalı. Bizim genelde bu gibi durumlar için bir B planımız en başından düşünülmediği için bocalıyoruz her zaman. Ancak hava kuvvetleri yetkilileri yakın geçmişte F-35'in gecikmesi ve F-4'lerin emekli olması durumunda alınacak F-16 uçakları ile açığı kapatacaklarını söylemişlerdi!

Yani B planı Rafale, F-15 falan değil! F-16...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com