Gönderen Konu: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız  (Okunma sayısı 180873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« Yanıtla #390 : 14 Ekim 2014, 20:09:46 »
Şehidimiz pilot bnb. Deniz Akdeniz'i bugün öğlen uğurladık.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #391 : 01 Aralık 2014, 15:25:11 »
Merzifon'da F-16 Düştü
Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yapan F-16 uçağı düştü.Uçağın pilotunun paraşütle atladığı ve sağ olarak kurtulduğu kaydedildi.
01.12.2014 13:07
Okunma : 1485
0
inPaylaşın
Merzifon'da F-16 Düştü!

Genelkurmay Başkanlığı, Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan saat 10.49'da planlı eğitim uçuşu için kalkış yapan 152'nci Filoya ait bir F-16C uçağının, saat 12.05'te Merzifon'un 36 km güneybatısındaki Mecitözü / Konaklı mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle düştüğünü bildirdi.

http://www.tarafsizhaber.com/merzifon-da-f-16-dustu-12548
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #392 : 01 Aralık 2014, 23:23:43 »

TARIH   : 01 Aralık 2014

SAAT    : 12:55

NO        : BA - 35 / 14

5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı / Merzifon'dan, 01 Aralık 2014 günü saat 10.49'da, planlı eğitim uçuşu için kalkış yapan 152'nci Filoya ait bir adet F-16C uçağı saat 12.05'te Merzifon'un 36 km güneybatısındaki Mecitözü / Konaklı mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle düşmüş; olayda uçağın pilotu uçaktan paraşütle atlamış ve sağ olarak kurtulmuştur. Pilotun hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Gerekli idari ve adli işlem başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_1_basin_aciklamalari/2014/ba_35.html

Çok şükür pilotumuz zarar görmeden kurtulmuş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #393 : 02 Aralık 2014, 16:21:41 »
F-16'nın enkazı böyle kaldırıldı
Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yaptıktan sonra Çorum'a bağlı Konaklı köyü yakınlarında düşen F-16 uçağının enkazının toplanması çalışmaları tamamlandı.

F-16'nın enkazı böyle kaldırıldı
Alınan bilgiye göre, dün yaşanan kaza sonrası uçağın enkazına  ulaşılarak, koordinatlarının belirlenmesinin ardından sabah saatlerinde bölgeye  intikal eden uzman ekiplerin incelemeleri sona erdi.
Sarp arazide yaklaşık bir kilometre çapında bir alana dağılan enkazın  bulunduğu bölgeye yakın alana traktörlerle ulaşan ekipler, dağılan parçaları  topladıktan sonra askeri personelin beklediği alandaki araçlara yükledi.

Enkaz toplama çalışmaları sırasında İl Jandarma Komutanlığı ile  komando taburunda görevli askerler de bölgede güvenlik önlemi aldı. Amasya ve  Çorum'da görevli askeri personelin gözetimindeki enkaz toplama çalışmalarının  tamamlanmasının ardından uzman ekipler ve askeri personel bölgeden ayrılmaya  başladı.

Olay

Dün, Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yapan F-16  uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Çorum'a bağlı Konaklı köyü kırsalında düşmüş,  uçaktan paraşütle atladıktan sonra yaralanan pilot, Merzifon Devlet Hastanesine  kaldırılmış ve burada yapılan ilk müdahalesinin ardından askeri hastaneye sevk  edilmişti.

http://www.milliyet.com.tr/f-16-nin-enkazi-boyle-kaldirildi-gundem-1978300/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #394 : 24 Şubat 2015, 21:27:21 »
Malatya’da iki eğitim uçağı düştü: 4 şehit
24 Şubat 2015
Malatya’da iki eğitim uçağı düştü: 4 şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeri keşif uçuşu RF-4 tipi iki askeri eğitim uçağı, Malatya'nın Akçadağ ilçesi yakınlarında düştü. Kazada 4 pilotun şehit olduğu bildirildi.

Maalatya 7’nci Ana Jet Üssü’nüden havalanan iki RF-4 tipi askeri eğitim keşif uçağı saat 19.40 sıralarında Akçadağ ilçesi Ekinciler Mevkii’nde düştü. Kazada uçaklarda bulunan 4 pilot şehit oldu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala TBMM'de yaptığı açıklamada 4 pilotun şehit olduğunu söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, düşen uçakları Bakan Efkan Ala’ya sordu. Ala, kısaca şu açıklamayı yaptı:

"Maalesef bugün akşamüstü Malatya’dan havalanan iki savaş uçağımız, daha sonra irtibat kesilmiş ve haber alınamamıştır. Jandarma komutanı olay yerine ulaştı. Biraz önce rapor etmeye başladı. Kesin bilgi vermek üzere şu anda orada, kesin rapor bekleniyor. Elimizde bana ulaşan bilgi, şehitlerimizden ikisinin, pilotlarımızdan ikisinin şehit olduğu, diğer ikisi hakkında bilgi yok. Kısa zamanda bilgi edilecek. Genelkurmayımız da olay netleşince bize bilgi gönderecek. O zaman detaylı kesin bilgi arz ederim."

Bakan Ala, daha sonra şehit sayısının 4 olduğunu açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28288858.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #395 : 24 Şubat 2015, 21:36:10 »
BASIN AÇIKLAMASI
TARİH   :   24 Şubat 2015
SAAT   :   21:30
NO   :   BA-03 / 15

Bu akşam 18.07’de Malatya’da konuşlu 7’inci Ana Jet Üssünden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan iki adet RF-4E Keşif Uçağı ile saat 19.05’te radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama faaliyetlerine başlanmıştır.

Saat 20.45’te iki uçağımızın da enkazına ulaşılmış ve maalesef dört kahraman pilotumuz şehit olmuşlardır.

Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman pilot arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli aile fertlerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_1_basin_aciklamalari/2015/ba_03.html

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #396 : 24 Şubat 2015, 22:29:12 »
İki uçağında birlikte düşmesi kafa karıştırıcı olmuş,
Allah rahmet eylesin

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #397 : 25 Şubat 2015, 07:40:53 »
Allah rahmet etsin,inişe geçerken kolda çarpışmışlar.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #398 : 25 Şubat 2015, 13:41:23 »
Allah rahmet eylesin. Kolda çarpışma var ise bu pilotaj hatası. RF-4 ler deki kol uçuş eğitim standardının yükseltilmesi lazım. Bu ilk değil ki.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #399 : 25 Şubat 2015, 22:20:29 »
Allah rahmet eylesin. Bir anlık dikkatsizlikten mi yoksa teknik bir arıza nedeniyle kontrolden çıkarak çarpışma mı! Ne sebepten olursa olsun bir daha olmaması için alınması gereken tüm önlemler alınmalı.