Gönderen Konu: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız  (Okunma sayısı 173914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Havacılık Kaza/Kırım ve Kayıplarımız
« Yanıtla #100 : 26 Nisan 2011, 17:12:02 »
çok şükür  pilotlarımıza  birşey  olmamış , geçmiş  olsun
yeni uçaklarda düşebiliyor  ama f-4  uçaklarımız  çok yıprandı  ,  milli savaş uçağı işini biraz daha hızlandırsalar  çok iyi olacak.

Çevrimdışı atmaca1

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #101 : 26 Nisan 2011, 20:32:46 »
milli savaş uçağı işinin hızlanması zor gibi görünüyor alt yapıda çok büyük eksiklik var. Uçağımızın düşmesine üzüldüm hemde yeni bir uçak modernize edilmiş br uçak olmasına daha çok üzüldüm arkadaşlar

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #102 : 26 Nisan 2011, 21:12:15 »
milli savaş uçağı işinin hızlanması zor gibi görünüyor alt yapıda çok büyük eksiklik var. Uçağımızın düşmesine üzüldüm hemde yeni bir uçak modernize edilmiş br uçak olmasına daha çok üzüldüm arkadaşlar

Sayin atmaca bilakis simdi hizlanmasi lazim ,modernize edilmis ucaklarda düser yenilerde önemli olan pilotlar gerisi tefferruat
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #103 : 27 Nisan 2011, 00:07:49 »
Yahu üsse yakınım ama ne gürültü duydum ne birşey. Ne uykuymuş arkadaş.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #104 : 14 Temmuz 2011, 15:59:18 »
İzmir'de T-37 denize düştü! 2 Pilotumuz Şehit

Evlere çarpmasın diye denize yöneldi
İzmir’de bir eğitim uçağı Güzelbahçe ilçesi açıklarında denize düştü. Uçakta bulunan iki pilotun cesetlerine ulaşıldı. Görgü tanıkları pilotun uçak evlere çarpmasın diye denize yöneldiğini anlattı.

İzmir'de eğitim uçağı denize düştü

İzmir'in Güzelbahçe ilçesi açıklarında düşen eğitim uçağını arama çalışmaları devam ediyor.
ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 15:24 TSİ 14 Temmuz. 2011 Perşembe
İZMİR - Çiğli 2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkez Komutanlığı'ndan havalanan T 37 eğitim uçağı, Güzelbahçe ilçesinin Altınoluk mevkisi açıklarında saat 12.10’da denize düştü.

Uçaktaki pilotların Yüzbaşı Hasan Öztürk ile Teğmen Erol Er olduğu öğrenildi.

NTV canlı yayınında konuşan görgü tanıkları evlere çarpmaması için pilotun uçağı denize yöneldiğini anlattı. Ayrıca uçaktan atlayan olmadığını da vurguladılar. Bir görgü tanığı, olayı şu sözlerle anlattı: "Uçak oldukça alçalmıştı. Bir kere kendi etrafında döndü, dengesini kaybetmişti. Pilot herhalde son çabayla uçağın yönünü denize çevirdi. Uçak adeta denize çakıldı."

Kaza yapan uçağa ulaşılması için Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ile İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü dalgıçları bölgeye gitti.

Sahil güvenlik dalgıçları ile dalgıç polisler, denizde arama çalışmalarına başladı. Uçağın enkazına ait parçalar bulundu ancak henüz ana parçaya ulaşılamadı.

İzmir Valisi Cahit Kıraç ise, iki polisin cesetlerine ulaşıldığını açıkladı.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25232192/
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2011, 20:07:03 Gönderen: KingWarrior »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #105 : 14 Temmuz 2011, 16:12:40 »
büyük kayıp  , allah ailelerine  sabır versin  , mekanları cennet  olsun.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #106 : 14 Temmuz 2011, 17:01:19 »
Amin,bu uçaklar çok eskidi artık....

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #107 : 19 Ağustos 2011, 02:24:00 »
Malatya'da askeri helikopter düştü: 1 pilot şehit oldu

Mikail PELİT- Cahit ÖZÇELİK/MALATYA, (DHA)-
18 Ağustos 2011
Askeri helikopter düştü: 1 şehit
MALATYA 2’nci Ordu Komutanlığı Kara Havacılık Komutanlığı’na bağlı AH-1 Cobra tipi taaruz helikopteri inişe geçtiği sırada teknik bir arıza sonucu yere çakıldı. Kazada ağır yaralanan Kara Pilot Yüzbaşı Erhan Kındır kaldırıldığı hastanede şehit olurken, Kara Pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay ise tedavi altına alındı.

İl merkezinde bulunan Kara Havacılık Komutanlığı’nda eğitim uçuşu için Kara Pilot Yüzbaşı Erkan Kındır ve Kara Pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay komutansında havalanan AH-1 Cobra tipi taaruz helikopteri, saat 19.15 sıralarında inişe geçti. Malatya’da 2’inci Kara Hava Alayı’na ineceği sırasıda helikopter, henüz belirlenemeyen teknik bir arıza sonucu pistin yakınındaki kayısı bahçesine düştü. Askeri helikopterin düştüğü bölgede duman bulutları yükselirken, olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Kara Havacılık Alayı’ndan kalkan 2 helikopter de kaza yerine iniş yaptı.

Kaza yerine ilk ulaşan sağlık ve sivil savunma ekipleri parçalanan helikop enkazından Kara Pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay ile Kara Pilot Yüzbaşı Erhan Kındır’ı çıkardı. Çevrede bulunan vatandaşların da yardımıyla helikopterin enkazından çıkarılan 2 pilot hazır bekleyen helikoptere taşındı. Yaralı pilotlar hemen İnönü Üniversitesi’ne bağlı Turgut Özal Tıp Merkezi’ne götürüldü.

Burada tedavi altına alınan pilotlardan Yüzbaşı Erhan Kındır yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu. Diğer yaralı pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay’ın durumunun ise ciddiyeti koruduğu öğrenildi.

Helikopter kazasının yaşandığı alan jandarma ve polis ekipleri tarafından güvenlik çemberine alınırken, itfaiye ekipleri de hurdaya dönen helikopter enkazın patlama riskine karşın önlem aldı. Kazanın ardından çok sayıda askeri yetkili de olay yerine gelerek bilgi aldı. Bazı görgü tanıkları büyük bir gürültünün ardından çevrenin toz bulutu ile kaplandığını ve daha sonra helikopter enkazı ile karşılaştıklarını söylediler.

VALİ: HELİKOPTER TEKNİK ARIZDAN DOLAYI DÜŞTÜ

Malatya Valisi Ulvi Saran, kaza haberi üzerine Doğanşehir İlçesi’ndeki programını yarıda keserek il merkezine geldi. Vali Saran, aldığı ilk bilgiye göre helikopterin teknik bir arızadan dolayı düştüğünü söyledi.

Helikopter Kazasında hayatını kaybederek şehit olan 35 yaşındaki Kara Pilot Yüzbaşı Erhan Kındır ile yaralı Pilot Yüzbaşı 32 yaşındaki Kamuran Sönmezay’ın da Bursa nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Kazayı haber alan Havacılık Komutanlığı’ndaki diğer pilotlar da hastaneye koştu. Şehit Yüzbaşı Pilot için yarın Kara Havacılık Alayında askeri bir tören yapılması bekleniyor.

2’İNCİ ORDU KURMAY BAŞKANI: BİR KAHRAMANIMIZI KAYBETTİK

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof.Dr. Ünsal Özgen yaptığı açıklamada, eğitim uçuşu sırasında kaza sonucu iki pilot yüzbaşının yaralı olarak hastaneye intikal ettirildiğini belirterek, "Yüzbaşı Erhan Kındır’ın sağlık durumu oldukça kötüydü. Hastaya, canlandırma uygulaması yapıp, yaklaşık 45 dakika boyunca bu işleme devam ettik. Ancak ne yazık ki yapılan müdahalelere rağmen yüzbaşımızı kurtaramadık. Yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyoruz" dedi. Başhekim Özgen, yaralı yüzbaşı Kamuran Sönmezay’ın ise sağlık durumunun iyi olduğunu, omurgasında kırık bulunduğunu, yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiğini söyledi.

2’inci Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komuranı Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu’da olaydan sonra hastaneye gelerek pilotların sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Yaralı pilotun sağlık durumuyla ilgili doktorlardan bilgi alan Tümgeneral Büyükkantarcıoğlu, çıkışta gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi; "Allah rahmet eylesin. Bir kahramanımızı kaybettik. Çok üzüntülüyüz. Allah geride kalanlarına sabırlar versin" dedi.

ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI 20 GÜN ÖNCE MALATYA’YA TAYİN OLMUŞTU

Eğitim uçuşu sırasında düşen Kobra Tipi helikopterde arkadaşı Kara Pilot Yüzbaşı Kamuran Sönmezay ile yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Kara Pilot Kıdemli 35 yaşındaki Yüzbaşı Erhan Kındır’ın, 20 gün önce İzmir’den Malatya’ya tayin olduğu öğrenildi. Eşinin şehit düştüğünü Bursa’nın Karacabey ilçesinde Kayınpederinin evinde öğrenen eşi Birsen Kındır fenalık geçirince hastaneye kaldırıldı.

Kara Pilot kıdemli Yüzbaşı Erhan Kındır’ın şehit düştüğü haberi Bursa’nın Karacabey İlçesi’nde oturan annesi Melek, babası Ramazan Kındır ile tayin sonrası 2 yaşındaki kızları ile kayınpederinin ziyaretine giden Birsen Kındır’a, Karacabey Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı tarafından hazır bulundurulan sağlık ekipleri ile bildirildi. Eşinin şehit düştüğünü öğrenince baygınlık geçiren Birsen Kındır, ambulans ile Karacabey Devlet Hastahanesi’ne kaldırıldı. Kaymakam Dursun Balaban ve Karacabey Belediye Başkanı Ergun Koç’un da taziye ziyaretinde bulunduğu Ramazan Kındır, oğlu ile her gün olduğu gibi bugün telefon ile konuştuklarını söyledi. Şehit Kıdemli Yüzbaşı Erhan Kındır’ın cenazesi, yarın Karacabey’de ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek .

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18522631.asp

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #108 : 19 Ağustos 2011, 09:29:27 »
allah  rahmet  eylesin ,  büyük bir  kayıp   :(

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #109 : 03 Ekim 2011, 16:47:58 »

Mardin'de askeri helikopter düştü

MARDİN’in Ömerli İlçesi yakınlarında askeri helikopter kalkışından kısa bir süre sonra teknik arıza nedeniyle düştü. Helikopterdeki 2 Pilot Üsteğmen ile 1 Teknisyen Astsubay yaralandı. Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Mardin Tugay Komutanlığı’na ait UH-1 tipi askeri helikopter, komutanlıktan bir heyeti, saat 12.00 sıralarında Ömerli İlçesi Kovanlı Köyü yakınlarındaki Göllü Jandarma Karakolu’na götürdü. Heyeti buraya indirdikten sonra saat 12.30 sıralarında kalkış yapan helikopter, yaklaşık 1 dakika sonra teknik bir arıza nedeniyle düştü. Helikopterde bulunan Pilot Üsteğmen Yasin Şahin, Pilot Üsteğmen Erhan Mustafa Ok ile Teknisyen Astsubay Uğur Gürcan, yaralandı.

Durumları ağır olmayan 3 yaralı, askeri helikopterle bölgeden alınarak Diyarbakır Asker Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Helikopterin düştüğü bölgede askeri teknik ekibin inceleme çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, askeri helikopterin kalkıştan hemen sonra teknik bir arıza nedeniyle düştüğünü belirtti. Olay sonrası itfaiye, ilk yardım ve arama kurtarma ekiplerinin kısa sürede bölgeye ulaştığını belirten Vali Ayvaz, "Helikopterde küçük bir hasar meydana geldi. Helikopterde bulunan 3 kişi hafif yaralandı. Götürüldükleri hastanede ayakta tedavileri yapıldı. Teknik ekip, helikopterle ilgili araştırmasını sürdürüyor" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18890949.asp