Gönderen Konu: 3. High Tech Port  (Okunma sayısı 8732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: 3. High Tech Port
« Yanıtla #20 : 11 Kasım 2016, 13:20:34 »
*KATMERCILER

*Malum Hızır aracı üzerine teknik müdür Şahan bey ile oldukça uzun bir sohbet yaptık.Aklımda kalanlar:

*Aracı kendilerinin geliştirdiğini ve bunun bugünkü teknoloji ile artık çocuk oyuncağı olduğunu ifade ettiler.
*Hızır toplam dört ayda tasarlanmış ve prototipi üretilmiş.
*400 bg commins motor ki diğerlerinin en güçlüsü Ejder 375 bg son modelinde o da.V shape gövde altı formu ile kirpiden başkasında olmayan mayın dayanımı bilgi verdiler.Stanag 3B/4A yani gövde altı 8 tekerlek altı 10 kg tnt dayanımı.
*Son ihaleye araçları yetişmediğinden girememişler ancak yeni ihale iiçin hazır olduklarını söylediler.406 araç alınacakmış ve 206 jandar ve 200 kara kuvvetleri.Malum Önceki ihalede 180 Ejder Yalçın Polis özel harekata ve şimdi sayısını hatırlamadığım bir miktar Cobra II alınmıştı.
*Neden bu yatırımı yaptıklarına ve buna değecek mi tarzındaki soruma cevabensadece yurtiçi yıllık ihtiyaç adetlerinin bile bildiğimizden farklı olduğunu ve 1500 civarı bir rakamdan bahsederek yanıldığımız ve buna değeceğini söylediler.Pek inanmasamda ısrar etmedim.
*Zırh konusunda kaynak kullanmamaya dikkat ettikleri ve 15mm lik zırh plakalarının birleşim noktalarından parmak birleştirme benzeri içiçe geçme yöntemiyle daha sağlıklı bir yapı elde ettiklerini araç üzerinde fiziken gösterdiler.

OTOKAR

*Fuarlardan artık akraba  olduğumuz Ufuk bey ile karşılaşmamız güzel oldu.Yanında ki araplardan kurtulmaya çalışıyormuş meğer :)
*Sayesinde tankın içini sanalda olsa 3D gözlükle seyretme şansı buldum.
*Roketsan zırhı üzerine kara kuvvetleri envanterinde ne varsa boşaltıldığını hatta envanterde olmayanlarında bulunup atıldığını söyledi.Menşei muhtemelern Rusya olan bazı mühimmatlarla da canlı atışlar yapılmış ve istenen koruma düzeyinin sağlandığı teyid edilmiş.
*Malum Ali Koç un açıklamaları üzerine teslimat takvimi konuştuk ki Ali bey'i onaylayan sözler söyledi.İmza sonrası ilk teslimat 1,5 yıl minimum gibi görünüyor şimdilik.
*Tulpar'ın ayakları çamurluydu muhtemelen dışarda oyun oynamaktan gelmiş :) testlerin başarıyla sürdüğü söylendi.Araç içindeki tanıtım ekranından aldığım 105mm cockerill görüntüsü başka yerde yoktur sanırım.Onunla da gerekli testler yapılmış.Zaten inovasyon konusunda Otokar kadar başarılı bir firmamız yok.Öngörü ve kaynak aktarımını hemen yapıp testlerini gerçekleştiriyorlar müşteri isteği olmadan.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Ynt: Aselsan CATS Flir (Aselflir-235)
« Yanıtla #21 : 11 Kasım 2016, 13:38:19 »
Teşekkürler AVCI.
Vestel'in silahlı ihası vardı. Onlara da uğradın mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Ynt: Aselsan CATS Flir (Aselflir-235)
« Yanıtla #22 : 11 Kasım 2016, 13:50:09 »
Bir kez uğrayabildim ama müsait kimse olmadığından görüşme yapamadım,aynı durum Tai içinde geçerli.

Çevrimdışı AltayBaba

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 12 Kasım 2016, 07:20:15 »
Bende yarın orada olacağım

Çevrimdışı AltayBaba

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 12 Kasım 2016, 13:07:30 »
Varsa merak ettikleriniz standlara uğrayıp bilgi almaya çalışırım gençler

Çevrimdışı leevancleef

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 12 Kasım 2016, 13:57:04 »
Varsa merak ettikleriniz standlara uğrayıp bilgi almaya çalışırım gençler

Mildar, çafrad

;)

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 12 Kasım 2016, 14:44:11 »
Posterdeki şu Kamovun Çin için yaptığı helikoptere benzeyen helicopter, Atak'ın 2 beden büyüğü gibi duruyor...acaba diyorum! Hadi hayırlı...

Bence bir grafik tasarımcının tasarrufundan ibaret.Atak'ın daha ağırına olan ihtiyaç şu aralar heralde en son sıralardadır,dolayısıyla düşünüldüğüne ihtimal vermiyorum şahsen...

Ama güzel olmaz mı, şöyle 10 kişilik bir proje grubu olsa, geleceğe yönelik bir araştırma geliştirme, kendi öz ürününe hazırlık yapsa 20 yıl sonrası için; mesela ATAK ın tüm 3 boyutlu modeli ellerinde vardır hangi kısmı zayıfsa o kısmı geliştirerek ATAK' ı en azında bilgisayar ortamında evrimleştirebilirler... Ne biliyeyim Ukrayna ile ortak helikopter motoru geliştir, mevcut helicopter motorunu daha güncel hale getir... Sonra şu soruyu sorsun proje ekibi biz bu motoru ATAK'a nasıl koyarız (What If?) desin!!!

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 12 Kasım 2016, 17:46:06 »
tilt rotor helikopter projesi olan ülkeden her şeyi beklemek gerek bellide olmaz acelesi olmayan böyle bir projede olabilir yada ilerde olabilir.
Helikopterimiz güzel bize yetiyor ama biraz küçük bir platform ve daha büyüğü için şu hali ile çok baskı olabilir. Helikoptere avionik koyacak yer bulamıyoruz mesela şu anda bile. Bunun birde 30 mm iyimidir kötümüdür tartışması varsa ona zaten hiç ihtimal yok platform da. Rakipler 4x4 helfire taşıyabiliyor biz 2x4 taşıyoruz öbür pylon larda daha haiff silahları taşıyoruz...
Sonuç olarak bu platform işimizi görüyor ama ucu ucuna ve bir derece daha mütevazi olarak. Bence yeni bir gövdenin lafı geçiyordur oralarda. Acelesi yok tabi ama İtalya bile yeni gövde konuşuyor mal onun malı üstelik
beğen

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 12 Kasım 2016, 20:55:46 »
Abiler sadece bunu yapabilirsiniz.  Vede zamanımız varmı.  Çünkü şu anda Türkiye de güzel projeler üretiliyor yada Arge aşamasında.  Ve şu anda zaten Atak helikopteri  bizi yeterince oyaliyor gibi " Üretim vede Satmak istiyoruz " .Üretirken de bence zaten bir geliştirme ve Eksikleri giderme olacaktır.  O Yüzden yeni projeler için Kaynak ayırabilirmiyiz.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #29 : 16 Kasım 2016, 13:24:25 »
Aselsan PUHU. Sirt'a tasinabilen COMINT sistemi