Gönderen Konu: Mi-26  (Okunma sayısı 3260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-26
« : 13 Eylül 2016, 12:02:33 »
Mi-26

Ürdün Mi-26T2 Helikopteri Alıyor

Kral Abdullah Tasarım ve Geliştirme Bürosu askeri ve ulaşım amaçlı dört Mi-26T2 kargo helikopterinin tedariki için Russian Helikopters şirketi ile bir sözleşme imzaladı. Rus hükümetinin resmi web sitesi zakupki.gov.ru'ya göre sözleşme 17 Nisan 2016 tarihinde imzalandı.

Dünyanın en büyük helikopteri olan Mi-26, 82 yolcu veya gövde altındaki kanca ile 20.000 kg yük taşıyabiliyor. Gövde içerisinde de 20.000 kg yükü taşıyabilir.  5 veya 6 kişilik bir personel ile uçurulur.

Helikopterin seyir hızı  255 km/s, yardımcı yakıt tanklarıyla menzili 1920 km ve servis tavanı da 15.100 feet. En gelişmiş modeli olan Mi-26T2 her türlü hava koşulunda uçabiliyor.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ürdün, İlk Mi-26T2 Ağır Nakliye Helikopterini Teslim Aldı
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2018, 13:53:58 »
Ürdün, İlk Mi-26T2 Ağır Nakliye Helikopterini Teslim Aldı

Yakın zamanda sosyal medyada yayınlanan resimlere göre, Kraliyet Ürdün Hava Kuvvetleri (RJAF) ilk Mi-26T2 ağır asansör helikopterini telism aldı. Ürdün, 17 Nisan 2016'da dört adet Mi-26T2 helikopteri satın almak için bir sözleşme imzalamıştı. İlk helikopterin uçuş testleri Ekim 2017'de başlamıştı.

Ürdün askeri sorumlusu Tuğgeneral Odeh Shudaifat, "RJAF için sipariş edilen dört Mi-26T2 ağır nakliye helikopterinin ilki, Ürdün'e geldi" dedi. Kalan üç helikopterin teslim şartlarını belirtmedi.

Mi-26T2, dünyanın en büyük döner kanatlı hava platformunun en son versiyonudur.

Artan otomasyon seviyesi, platformun mürettebatını  altı kişiden üç kişiye (harici sling sisteminin operatörü) düşürdü. Russina Helicopters'in resmi portfolyosu, Mi-26T2 ağır nakliye helikopterinin maksimum kalkış ağırlığını 56.000 kg, faydalı yükü 20.000 kg, maksimum hızı 270 km/s, servis tavan değerini 4.600 m ve menzilini 800 km (ana yakıt depoları ile) olarak belirtiyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2018, 13:55:08 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Modernize edilen Mi-26T2V ilk uçuşunu yaptı
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2018, 09:40:17 »
Modernize edilen Mi-26T2V ilk uçuşunu yaptı

Rus Hava Kuvvetleri için oluşturulan modern Mi-26T2V helikopterinin ilk uçuşunu yaptığı bildirildi.

Rus haber ajansı Ria Novosti’de yer alan habere göre, helikopterin ilk uçuşu “Russian Helicopters” şirketinde gerçekleşti. Kuruluşun genel müdürü Andrey Boginskiy, ilk uçuşun başarısının helikopterin modernizasyonunda verilen teknik kararların doğru olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Boginskiy, “Büyük ölçüde bu büyük ve zor bir makinenin uçuşunu ve inişini otomatik hale getirerek, mürettebat üzerindeki yükü büyük ölçüde azaltmayı başardık” dedi.

Boginskiy, modern bir hava savunma kompleksinin kurulduğu ve bunun helikopterlerin daha dayanıklı olmasını sağlayacağı belirtildi.

http://www.kokpit.aero/mi-26-t2v-ilk-ucusunu-yapti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dünyanın en büyük helikopteri Mi-26 kaza yaptı, 1 ölü
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2018, 08:57:49 »
Dünyanın en büyük helikopteri Mi-26 kaza yaptı, 1 ölü

Toplam 20 ton kapasite ile dünyanın en büyük helikopteri ünvanına sahip Mil Mi-26T tipi helikopter, Pijma Nenets Otonom bölgesinde iniş sırasında yan yatarak kırım geçirdi. Olayda helikopterde bulunan 6 kişilik mürettebattan biri hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralı olarak kurtarıldı.

Moskova merkezli UtAir tarafından işletilen helikopterin kazasında yapılan ilk incelemede iniş sırasında bölgede rüzgarın çok şiddetli olduğuna dikkat çekildi.

Askeri amaçlı tasarlanan helikopter, 20 ton kargo veya oturum düzenine göre 100 yolcu veya 70 tam teçhizatlı asker taşıyabiliyor. Helikopterin yangın söndürme modeli ise 17 ton su taşıma kapasiteli.

http://www.kokpit.aero/d%C3%BCnyan%C4%B1n-en-buyuk-helikopteri-kaza-yapti

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ürdün ikinci devine kavuştu
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2019, 21:54:32 »
Ürdün dünyanın en büyük ve en güçlü helikopteri olma özelliğini taşıyan Mi-26T ağır nakliye helikopterinin ikincisini de teslim aldı.

Russian Helicopters, Ürdün’ün sipariş verdiği dört Mi-26T ağır nakliye helikopterinin ikincisini de Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne teslim etti. Eylül 2016’da imzalanan anlaşma kapsamında geri kalan helikopterlerin bu yıl içerisinde teslim edilmesi planlanıyor.

Sovyetler Birliği döneminde üretimine başlanan Rus yapımı helikopter 20 ton yük veya 90 asker taşıyabiliyor. 8 palli ana rotora sahip helikopter ilk uçuşunu 1982 yılında yaptı.

Maksimum kalkış ağırlığı 56 ton olan Mi-26’lar saatte 295 kilometre hıza çıkabiliyor. Askeri görevlerin yanı sıra sivil amaçlıda kullanılan helikopterin menzili ek yakıt tankları ile 1920 kilometre.

http://defenceandtechnology.com/2019/01/04/urdun-ikinci-devine-kavustu/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Mi-26
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2020, 22:20:22 »
Abakan Avia şirketine ait bir Mi-26 ağır helikopteri, bu sabah Kuzey Rusya'daki Yamal yarımadasında sert iniş yapmış.

https://mobile.twitter.com/M_Pyadushkin/status/1253973783737774080