Gönderen Konu: Çin'in Yeni Füzesi: DF-21  (Okunma sayısı 14248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çin'in Yeni Füzesi: DF-21
« Yanıtla #20 : 12 Eylül 2016, 09:59:51 »
ABD düşmanlığı bu ülkeyi anlamamızı engelliyor. ABD öyle bir ülkeki bu gün bütün parasını yakın fabrikalarını yıkın mühendislerini kesin 100 yıl sonra yine süpergüç ABD yi görürsünüz. Dünyanın en geniş topraklı ve en güzel iklimli koca bir kıtadan oluşan ülkesi ABD. Bütün yeraltı kaynakları petrolü madenleri var dünyanın en büyük tarım ve hayvancılık yapılan ülkesi nüfusuda belki çin değil ama sonuçta yarım milyara yaklaşan bir nüfus. Çin ABD yi geçer ama ABD yine ABD olur. 50 yıl sonra siz yada başka birileri sinemada çin filmi izlermisiniz yada çin şarkısı dinlermisiniz. Çok istiyoruz ABD yerin dibine geçsin ama matematiğe fiziğe bilime aykırı öyle bir ülkenin mahfolması. Birde kanada var ikisi aslında bir ülke bunların. kanada + ABD Rusyadan daha büyük bir ülke oluyor coğrafi olarak mesela. İçine aynı aileden Avustralya İngiltere yi filan da ekleyin anglosakson imparatorluğunu bir hayal edin. Bunların yanına birde beyaz ırkın kardeş Avrupasını Latin amerikasını ekleyin nasıl bir güç toplamı.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2016, 10:02:31 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 14 Eylül 2016, 14:37:44 »
Serkan Arkadaş haklı . Ama birseyi unutmayalım oda Amerikanin bir mülteci ülkesi olmasi. Yani eyer Çin  Amerikadan daha güçlü olursa ozaman Amerikanin cazibesi kaybolan bilir . Şu an  bile bizim ülkemizden en zeki ve yetenekli gençlerimiz okumak için oraya gidiyor.
Eyer bu akım Amerikaya olmasa amerika ne kadar güçlü olur. Ben 4 ay önce Houston Texas daydim ve o kadar güzel bir yer değil her şey bence dandik ve gösteriş üzerine kurulmuş halkı bile.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 14 Eylül 2016, 19:16:13 »
Houston Teksas ı beğenmezsen bu dünyada nereyi beğenirsin merak ediyorum kusura bakmada.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #23 : 14 Eylül 2016, 23:03:03 »
Serkan Arkadaş haklı . Ama birseyi unutmayalım oda Amerikanin bir mülteci ülkesi olmasi. Yani eyer Çin  Amerikadan daha güçlü olursa ozaman Amerikanin cazibesi kaybolan bilir . Şu an  bile bizim ülkemizden en zeki ve yetenekli gençlerimiz okumak için oraya gidiyor.
Eyer bu akım Amerikaya olmasa amerika ne kadar güçlü olur. Ben 4 ay önce Houston Texas daydim ve o kadar güzel bir yer değil her şey bence dandik ve gösteriş üzerine kurulmuş halkı bile.

Eyer

a. Binek hayvanlarının sırtına konulan, oturmaya yarayan nesne: "Gözlerini eyerin kuburluklarıyla atın doru boynunda hasıl olan gölgeli çizgiye dikmişti." -Ö. Seyfettin.

Eğer

bağ. (e'ğer) Şart anlamını güçlendirmek için şartlı cümlelerin başına getirilen kelime, şayet: "O zaman inandığım gibi / Sahiden bir öbür dünya varsa eğer" -C. S. Tarancı.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_karistirilan&view=karistirilan&kategori1=krs_akan&kelimez=34
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com