Gönderen Konu: Hawkei 4X4 Korumalı Araç  (Okunma sayısı 2485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hawkei 4X4 Korumalı Araç
« : 05 Ekim 2015, 21:47:32 »
Hawkei 4X4 Korumalı Araç

Avustralya Ordusuna Yüzlerce Hawkei

Thales Australia; Avustralya Ordusu için 1100 Hawkei 4X4 korumalı araç ve 1000 römork için sözleşme imzaladı. Araçlarüretmek için Proje LAND 121 Faz 4 olrak adlandırılan sözleşme, Melbourne yakınlarındaki Defence’s Monegeetta Proving Ground'da bugün imzalandı.1,3 milyar dolarlık anlaşmaya göre üretim 2017 ortalarında başlayacak ve 2020 sonunda tamamlanacak. Araçların üretimi Avustralya'da gerçekleştirilecek. 170 kalem işin üretileceği Bendigo'da üretim hattı kurulacak ve kelen 60 kalem iş de Victoria'da gerçekleştirilecek.

Hawkei yüksek riskli bölgelerde askerler için gelişmiş koruma sağlayacak. Aynı zamanda Avustralya Savunma Güçleri'nin helikopterleri tarafından da taşınabilecek.

Thales montaj hattı 2004 yılından bu yana, dünyada kendi türünün en iyi araçlardan biri olarak kabul gören, son derece başarılı olan Bushmaster'ı üretmektedir. Ancak Bushmaster üretim rüzgarı artık sönmekte. Bendigo 'nun yüksek vasıflı işgücü Hawkei için 2016 yılında pilot üretime başlayacak. Tam oranlı üretimin başlangıcı ise 2018 yılı...

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2016, 00:20:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Hawkei 4X4 Korumalı Araç
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2016, 00:25:06 »

QinetiQ Australia, Hawkei araçlarının ikinci aşama yorulma testlerine başlamış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Hawkei 4X4 Korumalı Araç
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2016, 23:24:58 »
Thales grup 9-6 Eylül 2016 tarihlerinde Polonya Kielce'de gerçekleştirilecek olan MSPO Uluslararası Savunma Sanayi Fuarında Hawkei yüksek korumalı aracı sergileyecek.