Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 106577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
TSK: DAEŞ hedefleri vuruldu
« Yanıtla #360 : 24 Eylül 2016, 22:35:02 »
DHA
24 Eylül 2016 - 19:39Son Güncelleme : 24 Eylül 2016 - 20:50

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de muhalifler tarafından sürdürülen Fırat Kalkanı harekatının 32'nci gününde; 38 IŞİD hedefine 101 fırtına atışının yapıldığını belirterek, harekatın başından beri bin 220 hedefe 4 bin 797 atım yapıldığını bildirdi. Öte yandan koalisyon uçakları tarafından, Bahvurtah (Zeytinlik) bölgesinde tespit edilen IŞİD unsurlarına 1 hava harekatı gerçekleştirilerek, bomba yüklü 1 aracın imha edildiği bildirildi. Koalisyon tarafından, Katar'dan kalkan 2 uçakla ise Tall Ahmar bölgesindeki muhalif unsurlara, havadan tahkimat malzemesinin atıldığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de muhalifler tarafından sürdürülen Fırat Kalkanı harekatının 32'nci gününde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, Azaz-Rai sektöründe; muhalif unsurlardan oluşan 5 Özel Görev Kuvvet Grubu'nun saat 18.00 itibariyle kaybettiği bölgeleri geri almak amacıyla başlattığı operasyona devam ettiği vurgulandı. Muhaliflerin karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle ileri harekata devamla El Athariyah meskun mahallinde kontrolü sağladığı belirtildi. Keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 38 IŞİD hedefine 101 fırtına atışı yapıldığı ifade edilerek, harekatın başından beri bin 220 hedefe 4 bin 797 atımın yapıldığı bildirildi.

BOMBA YÜKLÜ 1 ARAÇ İMHA EDİLDİ

Açıklamada, ayrıca Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından El Mutminah, Ziyadiyah, Tall Atiyah, El Athariyah, Sandarah ve Tall Aşah'da tespit edilen 1'i doçka uçaksavar mevziiyle komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan 12 bina olmak üzere 13 hedefin ateş altına alınarak, imha edildiği kaydedildi.

Öte yandan koalisyon uçakları tarafından, Bahvurtah (Zeytinlik) bölgesinde tespit edilen IŞİD unsurlarına 1 hava harekatı gerçekleştirilerek, bomba yüklü 1 aracın imha edildiği bildirildi. Koalisyon tarafından, Katar'dan kalkan 2 uçakla ise Tall Ahmar bölgesindeki muhalif unsurlara, havadan tahkimat malzemesinin atıldığı belirtildi.

Öte yandan IŞİD'den temizlenen bölgelerde, muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından mayın ve EYP'lerin etkisiz hale getirilmesi faaliyetine aralıksız devam edildiği vurgulandı.

Açıklamada ayrıca Suriye sınır hattında 1 adet Bayraktar İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyetinin gerçekleştirilmeye devam edildiği belirtildi. Öte yandan AFAD ve Kızılay'a ait unsurlarla Özgür Suriye Ordusu personeli ve bölgede bulunan sivillere günde üç öğün sıcak yemek verildiği ve sağlık hizmetlerinin karşılandığı vurgulandı. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgelerde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde gerçekleştirilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyetin gösterildiği ifade edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/tsk-daes-hedefleri-vuruldu-40230779
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #361 : 25 Eylül 2016, 10:28:55 »
Bu arada SDF bizim kalkanın batısında kalan Al-Hassia'Yi Işidden almış. Koridoru aşağıdan kapatmak için harekete geçtiler. Önceki sayfada yaptığın uyarı gerçekleşmek üzere!
Koridorun doğusundakiilere de ABD yardıma devam ediyor.

Işide karşı saldırıya geçip bunları bütün dünyaya kahraman gibi gösterecekler yine.

Bunlar da Brezilya'dan Ypgye desteğe gelmişler!

« Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 10:32:19 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Erdoğan’ın ’YPG’ye silah taşıdı’ dediği uçaklar bunlar mı?

DHA
25 Eylül 2016 - 14:29Son Güncelleme : 25 Eylül 2016 - 15:55
Erdoğan’ın ’YPG’ye silah taşıdı’ dediği uçaklar bunlar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Amerika ziyareti sırasında 20 Eylül’de ABD’nin 2 uçak dolusu silahı Suriye’nin kuzeyindeki Kobani yakınlarında YPG’ye indirdiğini açıklamasından sonra, o bölgede çekildiği ileri sürülen ABD’ye ait MV-22 Tilt Rotor türü hava aracının görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Kobani’deki bir paylaşımcı "ABD, yeni operasyonlar için Demokratik Suriye Güçlerine silah indirdi" başlığıyla bu videoyu sosyal medya hesabına yükledi.

Suriye’nin kuzeydeki Kürt bölgesinde faaliyet gösteren ve oradaki askeri hareketlilik ile ilgili bilgi, fotoğraf ve görüntü paylaşan bir sosyal medya hesabında, yolda harket halindeki araçtan çekilen, ABD’ye ait olduğu belirtilen 2 askeri uçağın videosu yer aldı. Yolda hareket halindeki bir araçta çekilen videoda, dünyada sadece ABD’nin Hava ve Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan MV-22’lerin alçak uçuş yaptığı görüldü.

Bu video "ABD, yeni operasyonlar için Suriye’nin Rojava bölgesine silah indirdi" başlığı ile yer alırken, görüntüde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Eylül’de ABD’nin YPG’ye iki uçak dolusu silah indirdi açıklamalarını gündeme getirirken, söz konusu uçakların bunlar olabileceği ileri sürüldü.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Amerika ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan New York’taki bir toplantıda, ABD yönetiminin PYD/YPG’yi desteklemesini anlamakta zorlandıklarını belirterek, şöyle dedi:

"El Nusra’yı terör örgütü olarak ilan ediyorsun, o zaman PYD ve YPG’yi, Türkiye’nin bir terör örgütü dediği bu örgütü niye terör örgütü olarak kabul etmiyorsun? Daha 3 gün önce 2 uçak dolusu silah, PYD ile YPG’ye indirildi. Nereye? Kobani’ye. Daha önce de yine Kobani boşaldığı zaman oradaki PYD ve YPG’li teröristlere üç uçak indirildi ve bunların yarısı DAEŞ’e gitti, silahların yarısı da PYD ve YPG’de kaldı. Sayın başkan ile bunları konuştuk ama dinletemedik. Şimdi ne yazık ki yine aynı oyun oynanıyor. Buradan bir netice çıkmaz. Burada sadece kan kaybı olur" demişti.

DÜNYADA SADECE ABD’DE VAR

Kobani’de çekildiği ileri sürülen videoda yer alan 2 ABD uçağının, MV-22 Tilt Rotor türü hava aracı olduğu belirlendi. Bu uçaklar yere inerken pervanelerini dikey hale getirip helikopter gibi inebiliyor, havadayken motorlarını yere paralel hale getirip uçak gibi hızlı uçabiliyor.

Dünyada sadece ABD’nin Hava ve Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan MV-22’ler, tam teçhizatlı 24 asker veya 9 bin 70 kilo yük taşıma kapasitesine sahip. Arka rampasından askeri nakliye uçağı gibi havadan yük atabilen MV-22’ler, saatte 509 kilometre hıza çıkabiliyor. 1627 kilometre menzile sahip hava araçları helikopterlerin ulaşamayacağı uzun menzilli operasyonlarda kullanılıyor.

Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
http://www.hurriyet.com.tr/erdoganin-ypgye-silah-tasidi-dedigi-ucaklar-bunlar-mi-40231182

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #363 : 26 Eylül 2016, 12:21:05 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rakka ve Musul'a operasyon tarihini açıklamış. >> http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/abdulkadir-selvi_615/rakka-ve-musul-operasyonunun-tarihi-belli-oldu_40231511

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Obüsler destek verdi, kirpi ve zırhlılar Suriye'ye girdi
« Yanıtla #364 : 27 Eylül 2016, 12:04:04 »
Obüsler destek verdi, kirpi ve zırhlılar Suriye'ye girdi

İHA27 Eylül 2016 - 11:11Son Güncelleme : 27 Eylül 2016 - 11:53
Son dakika haberi: Obüs topları destek verdi, kirpi ve zırhlılar Suriye'ye girdi

Zırhlılar Suriye'ye girdiZırhlılar Suriye'ye girdiZırhlılar Suriye'ye girdiZırhlılar Suriye'ye girdi
Türk Silahlı Kuvvetleri, fırtına obüs topları ile ateş destek vasıtalarıyla DAEŞ hedeflerini vururken, aynı zamanda zırhlı araçlar ve kirpiler Suriye’ye girdi.

Son dakika: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ateş desteğinde Özgür Suriye Ordusu, ilerleyişini Suriye’nin Çobanbey Kasabası (RAİ) bölgesi ile Azez ilçesine bağlı köylerde sürdürüyor.

Çatışmaların sürdüğü bölgelere sınırın sıfır noktasında konuşlu bulunan fırtına obüsleri ve ateş vasıtalarıyla RAİ bölgesi ile Azez kırsalına sabah erken saatlerden itibaren bombalamaya başladı.

DAEŞ terör örgütü mevzileri ve hedefleri vurulurken, sınırda konuşulu bulunan zırhlı araçlar ile kirpiler, Kilis'in Yavuzlu köyünün sınır hattından Suriye’ye giriş yaptı.

Suriye’nin köylerinde de Özgür Suriye Ordusu’nun hareketliliği sürerken, vurulan DEAŞ hedeflerinden siyah dumanlar yükseliyor. Sınırın Türk ile Suriye tarafından büyük hareketlilik yaşandığı gözlenirken, çatışmalar iç bölgelerde sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/kirpi-ve-zirhlilar-suriyeye-girdi-40232749

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #365 : 27 Eylül 2016, 15:23:50 »

Şu anki durum: Tulalyan Işidden alınmış. Sabah Havarkilis tarafından giren Tsk ve Öso birlikleri Margil etrafında ilerliyor. Işid'in El-Bab'dan önce tehlikeli olduğu Dabık ele geçirilecek gibi.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2016, 17:26:20 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Fırat Kalkanı harekatında 3 asker yaralandı
« Yanıtla #366 : 27 Eylül 2016, 17:25:29 »
Fırat Kalkanı harekatında 3 asker yaralandı

Fırat Kalkanı harekatına katılan ve burada yaralanan 3 asker tedavi için Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Suriye'de yaralanan 3 asker, Kilis'e getirildi.Geçen 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı harekatının 35'inci gününde Suriye'nin Rai bölgesinde IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlarda 3 asker yaralandı. Nasıl yaralandıkları açıklanmayan askerler Mustafa B., Mustafa C. ile Levent K. ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi. Acil serviste tedavisine başlanan yaralılardan ikisi ameliyata alınırken, birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Bu arada yaralı askerlerin tedavi edildiği hastaneye 1'inci Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Alpaslan Kılınç, Kilis İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, Emniyet Müdürü Candemir Özdemir ve askeri yetkililer de gelerek doktorlardan bilgi aldı.

http://www.milliyet.com.tr/firat-kalkani-harekatinda-3-asker-gundem-2317691/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #367 : 27 Eylül 2016, 17:27:02 »
Işidin direnişi nedeniyle Tulalyan civarında çok şiddetli çatışmaları yaşandığı söyleniyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #368 : 27 Eylül 2016, 23:20:28 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fTAhUkCpYK0&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=fTAhUkCpYK0&amp;feature=youtu.be</a>

Işid hedefleri HGK-1 ile vurulmuş!

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #369 : 27 Eylül 2016, 23:33:08 »
Sanki bombanın ayarını biraz fazla kaçırmışlar. O bomba o binadan on tanesinide paralardı yani
beğen