Gönderen Konu: Fırat Kalkanı Operasyonu  (Okunma sayısı 105687 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Fırat Kalkanı Operasyonu
« Yanıtla #40 : 25 Ağustos 2016, 00:58:52 »
http://mideast.liveuamap.com/en/2016/24-august-syria-fsa-seized-thaheriyah-west-of-jarablus

Buradan bakıyorum sürekli kontrol edilen yerler büyütor. Gecede harekat tüm hızı ile devam ediyor demekki
beğen

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 25 Ağustos 2016, 10:48:10 »
Rusya: Sınırdaki gelişmelerden endişe duyuyoruz

Siyamend Kaçmaz/Moskova, 24 Ağustos, (DHA)
24 Ağustos 2016 - 18:09Son Güncelleme : 24 Ağustos 2016 - 19:10
Rusya: Sınırdaki gelişmelerden endişe duyuyoruz

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü operasyona ilişkin açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"24 Ağustos tarihinde sabah saatlerinde Türkiye Suriye topraklarında operasyona başladığını açıkladı. Basında yer alan haberlere göre, Türk tankları müttefik Suriye muhalefet birlikleriyle Suriye sınırına girdiler. Ankara, hedefinin IŞİD ile mücadele olduğunu açıkladı.

Moskova, Suriye-Türkiye sınırında yaşananlardan çok endişeli, Her şeyden önce, sivil halk arasında hayatını kaybedenler dikkate alınınca kriz bölgesinde durumun daha da kötüleşme ihtimali endişe uyandırıyor.

Suriye krizinin uluslararası hakların temelinde Kürtler de dahil olmak üzere tüm etnik grupların katılımıyla 30 Haziran 2012 tarihli Cenevre anlaşması ve BM Güvenlik Konseyi’nin kararı çerçevesinde geniş çaplı Suriye diyaloğu üzerinden çözülmesinden eminiz. "

http://www.hurriyet.com.tr/rusya-sinirdaki-gelismelerden-endise-duyuyoruz-40207249

Bizde Rusyanin Güney Ukrainada yaptiklari faliyetlerden cok üzüntü ve endise duyuyoruz. Putin sayesinde iki kardes Millet Ukrayna ve Rusya birbirine hasim düsman olmustur.

Burdan cok net söylüyorum Putin bir Illüminati ajanidir ve görevi Illüminati hedeflerine hizmet etmektir. Yok Rusya jeostratejik hamle yapiyormus, ABDye kafa tutuyormus bunlar hepsi masaldir. Tabiki ABDye kafa tutacak, cünkü ABD ancak böyle karsi hamleler ile istedigi yere kavusuyor. ABDnin amaci NATOyu büyütmek, Dünyadaki üsler sayisini artirmak ve bati toplumundan para hortumlamaktir.

Wladimir Putin zamaninda Albert Pike denilen illüminati generalinin maziniye yazmis oldugu mektuptaki planlarini uyguluyor. Hedef Suriyede Atheist ve Müslümanlar savasi meydana cikarmaktir.

Bu Ruslara güven olmaz, sonucta 14 savas yürüttügümüz bir Millet Ruslar. Birdaha söylüyorum, bizim icin tek baris araci Nukleer deterasyondur. Yoksa birdaha baris yüzü göremeyiz.

Adolf Hitlerin konusmasini türkce alt yazili olarak size aktarmak istiyorum. Dünde gecerliydi bu konusma, bugünlerdede gecerlidir.

Adolf Hitler ABDnin yapmis oldugu savas hamlelerini ve Almanyaya uygulanan haksiz ambargolari anlatiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=dLeCwkS1ycg

Hitler kendi Amaclarini ve neden geldigini anlatiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Z3R5Qg6g5VY

« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2016, 11:00:45 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 25 Ağustos 2016, 11:00:22 »
Karkamış sınırında konuşlu bazı tankların ve iş makinalarının sınırı geçerek Suriye tarafına gittiği görüldü..

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde sınırında konuşlu bazı tankların ve iş makinalarının sınırı geçerek Suriye tarafına gittiği görüldü.

DAEŞ'in elinde bulunan Cerablus'a dün sabaha karşı topçu atışı ve hava bombardımanı ile başlayan 'Fırat Kalkanı' harekatında, öğleye doğru da sınırı geçen tank birliklerinin korumasında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerleri kente girmiş ve akşam saatlerinde kentin tüm kontrolünü ele geçirmişti.

Cerablus ve çevresinde harekat devam ederken, Karkamış'ta konuşlu birliklerden bu sabah saat 09.30'da, 10 tank daha sınırı geçerek Suriye topraklarında ilerledi. Tanklarla birlikte iş makinelerinin de Cerablus yönüne ilerlediği görüldü.

http://www.milliyet.com.tr/karkamis-sinirindaki-tanklar-bu-gundem-2300753/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 25 Ağustos 2016, 11:05:18 »
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile telefonda görüşen mevkidaşı Kerry, YPG güçlerinin Suriye'de Fırat Nehri'nin doğusuna doğru çekilmekte olduklarını söyledi. YPG kanadı dün çekilmeyeceklerini ve Fırat'ın batısında kalacaklarını duyurmuştu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bir telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede, John Kerry Türk mevkidaşına PKK'nın Suriye kolu YPG'nin Fırat Nehri'nin doğusuna doğru çekilmekte olduğunu söyledi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Kerry’nin talebi üzerine gerçekleştirilen görüşmede, Suriye’de çatışmaların durdurulması ve kalıcı ateşkesin sağlanması başta olmak üzere Suriye’nin geleceğine yönelik çabalar ele alındı.

Görüşmede, Cerablus operasyonu hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu ve bu konuda taraflar arasındaki işbirliğinin devam etmesi konusundaki mutabakat vurgulandı. Ankara ve Washington, IŞİD'in Suriye ve Irak'tan çıkarılması konusunda kararlı.

Menbic'i IŞİD'den kurtarma operasyonuna Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile birlikte katılan silahlı YPG'liler, operasyondan sonra bölgeden ayrılmamıştı.

Ankara, YPG'lilerin Fırat'ın doğusunda kalmasını kırmızı çizgi olarak kabul ediyor. Türkiye'yi dün ziyaret eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden da, Fırat'ın batısında kalan YPG mensuplarına hiçbir şekilde destek vermeyeceklerini duyurmuştu.

PKK'nın Suriye'deki partisi PYD'nin Eş Başkanı Müslim, Ankara'nın Cerablus harekâtını Twitter hesabından yaptığı açıklamayla eleştirmiş ve Türkiye'nin 'IŞİD gibi' bataklıktan çıkamayacağını söylemişti. PYD’nin Rusya Temsilcisi Abdüsselam Ali de, dün yaptığı açıklamada Fırat’ın doğusuna çekilmeyeceklerini belirterek, "Bu topraklar, militanlarla girişilen kanlı savaş sonucunda kurtardığımız Kürt bölgeleri. Buraları Türkiye’nin talebiyle neden terk edelim?" dedi.

Müslim'e Ankara'dan peş peşe sert yanıtlar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kürt lidere "Artık bu işi çözmemiz gerekiyor. Birileri meydan okuyorlar, 'Suriye Türkiye için şöyle olacak, böyle olacak' diye. Onlara ben buradan sesleniyorum, siz ne olacağınızın hesabını yapın" sözleriyle seslendi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da, "Demokratik güçlerin içindeki YPG unsurları da Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız. ABD de bunun sözünü verdi. Bizim  yaptığımız anlaşma bu. Aksi takdirde çok net söylüyorum gereğini yaparız. Sen de bir terör örgütüsün. Bizim amacımız bataklıktaki sivri sinekler değil bataklığı kurutmaktır" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/kerry-ypg-firat-in-dogusuna-gundem-2300808/

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 25 Ağustos 2016, 11:09:58 »
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile telefonda görüşen mevkidaşı Kerry, YPG güçlerinin Suriye'de Fırat Nehri'nin doğusuna doğru çekilmekte olduklarını söyledi. YPG kanadı dün çekilmeyeceklerini ve Fırat'ın batısında kalacaklarını duyurmuştu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bir telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede, John Kerry Türk mevkidaşına PKK'nın Suriye kolu YPG'nin Fırat Nehri'nin doğusuna doğru çekilmekte olduğunu söyledi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Kerry’nin talebi üzerine gerçekleştirilen görüşmede, Suriye’de çatışmaların durdurulması ve kalıcı ateşkesin sağlanması başta olmak üzere Suriye’nin geleceğine yönelik çabalar ele alındı.

Görüşmede, Cerablus operasyonu hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu ve bu konuda taraflar arasındaki işbirliğinin devam etmesi konusundaki mutabakat vurgulandı. Ankara ve Washington, IŞİD'in Suriye ve Irak'tan çıkarılması konusunda kararlı.

Menbic'i IŞİD'den kurtarma operasyonuna Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile birlikte katılan silahlı YPG'liler, operasyondan sonra bölgeden ayrılmamıştı.

Ankara, YPG'lilerin Fırat'ın doğusunda kalmasını kırmızı çizgi olarak kabul ediyor. Türkiye'yi dün ziyaret eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden da, Fırat'ın batısında kalan YPG mensuplarına hiçbir şekilde destek vermeyeceklerini duyurmuştu.

PKK'nın Suriye'deki partisi PYD'nin Eş Başkanı Müslim, Ankara'nın Cerablus harekâtını Twitter hesabından yaptığı açıklamayla eleştirmiş ve Türkiye'nin 'IŞİD gibi' bataklıktan çıkamayacağını söylemişti. PYD’nin Rusya Temsilcisi Abdüsselam Ali de, dün yaptığı açıklamada Fırat’ın doğusuna çekilmeyeceklerini belirterek, "Bu topraklar, militanlarla girişilen kanlı savaş sonucunda kurtardığımız Kürt bölgeleri. Buraları Türkiye’nin talebiyle neden terk edelim?" dedi.

Müslim'e Ankara'dan peş peşe sert yanıtlar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kürt lidere "Artık bu işi çözmemiz gerekiyor. Birileri meydan okuyorlar, 'Suriye Türkiye için şöyle olacak, böyle olacak' diye. Onlara ben buradan sesleniyorum, siz ne olacağınızın hesabını yapın" sözleriyle seslendi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da, "Demokratik güçlerin içindeki YPG unsurları da Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız. ABD de bunun sözünü verdi. Bizim  yaptığımız anlaşma bu. Aksi takdirde çok net söylüyorum gereğini yaparız. Sen de bir terör örgütüsün. Bizim amacımız bataklıktaki sivri sinekler değil bataklığı kurutmaktır" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/kerry-ypg-firat-in-dogusuna-gundem-2300808/

O sari bölgelerde etnik temizlik ve savas sucu islenmistir YPG terrör örgütü tarafindan. Kürtler tarafindan Türkmenler ve Araplar soykirimina ugratilmistir.

Bu PKK,YPG belasini bugün yok etmezsek, yarin ABD bunlara cok daha fazla yardim edecektir, Israil yardim edecektir, Rusyada yardim edecektir. Oraya ABD Üsler kuracak ve Incirlik üssü Bypass edilecektir.

ABDnin uyarilari sadece bir blöftür ve ABD asla Türkiyeye karsi ne ambargo yapabilir, nede silahli güc kullanabilir. Bu NATOyu kökünden sarsar.

NATO üyeligimizi kendi stratejik amaclarimiz icin arac olarak kullanma vakti gelmistir. YPG suriyede 1 m² ye bile sahip olamaz. Bunlar bizim Devlet Menfaatlerimize bir tehlikedir ve PKKya yarinlarda güvenli Bölge olacaktir.

YPG, PYD tamamen ortadan kaldirilmalidir ve yönetici kadrosu idam edilmelidir.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2016, 11:52:35 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #45 : 25 Ağustos 2016, 16:39:32 »
Offf of zırhlılar çok açıktalar,ne ERA ne slat hak getire, Allah korusun bunun gibi videoların rpg'lisini atgm'lisini görmekten çok korkuyorum önümüzdeki günlerde...

https://twitter.com/Dalatrm/status/768779295162560512/video/1

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 25 Ağustos 2016, 17:42:31 »
Ne yapalim yani. Elde bulunan Tanklar bunlar.

Envanterde ne varsa onu kullanirsin.

« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2016, 17:46:39 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #47 : 25 Ağustos 2016, 20:13:51 »
Ne yapalim yani. Elde bulunan Tanklar bunlar.

Envanterde ne varsa onu kullanirsin.

Ne alaka hocam M60T sabralar ne işe yarar? İlk giren tanklar M60 ilaveten bu günlerde 2A4 ler gönderiliyor ama hiç Sabra görmedim.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Ultron

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 25 Ağustos 2016, 22:04:28 »
Sabralar modern Tanklarimizdan, onlari baska daha güclü düsmanlar icin muhafaza etmeliyiz. Onlari Suriyede harcayamayiz.

Bende razi degilim Askerlerimizin M-60 ile cepheye gitmesine, ama sonucta biz zengin ABD yada Avrupa Birligi ülkesi degiliz.

Ne yapalim? Maalesef Bugüne kadar milli irademiz ve ekonomimiz dis gücler tarafindan baltalanmistir. Yoksa coktan italya ve ispanya seviyesinde olurdu sanayimiz.

Bizi ABD emperyalizmi 50 sene geri atmistir. Bunu hic unutmamaliyiz.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2016, 22:06:43 Gönderen: Ultron »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #49 : 26 Ağustos 2016, 09:19:44 »
Ne olacak canım. Nasıl olsa 3-5 tank göndermemiş miydik! Duyan da bütün tankları Celabrus'a yığıyoruz sanacak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com